PDA

Pogledaj punu verziju : rainbow boa



rainbow boa
26.03.10., 21:00
Molim sve one koji se razumeju u colombian rainbow boe da mi napisu sve sto znaju o terarijumskom cuvanju tih prelepih stvorenja,ja vec imam jednu pa bih zelela da joj pruzim sto bolje uslove...unapred hvala:p:);)

zarko
26.03.10., 21:20
citaj na netu prepun je foruma i caresheetova

rainbow boa
26.03.10., 21:39
Ma ima ali sve nesto na engleskom,jako tesko razumljivo i sve to u redu da se svi ne bave mnogo vise brazilskim nego kolumbijskim boama ne znam samo zasto

rellik
26.03.10., 22:29
### pre nego pocnes da kukas kako je sve na engleskom pogledas ovaj forum na kojem si, ili kucas pretragu na srpskom... Pa onda kukas (ali to nema potrebe zato sto sve postoji i ima za one koji su voljni da pogledaju i potraze)...

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7546 <---- Brazilska al isto s**** drugo pakovanje :D Samo manja vlaznost

A onda evo samo par tema ispod i tema posvecena kolumbijki samo

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8404

A ako vec nadjes na engleskom, odes na google imas translator ili cak kad ti gugl izlista stranice imas prevedi pored i prevede ti celu stranicu ...


Edit : Pisanje velikim slovima = deranje, tj nekulturno i zabranjeno po forumima ;)

Scorp82
26.03.10., 23:37
MA IMA ALI SVE NESTO NA ENGLESKOM,JAKO TESKO RAZUMLJIVO I SVE TO U REDU DA SE SVI NE BAVE MNOGO VISE BRAZILSKIM NEGO KOLUMBIJSKIM BOAMA NE ZNAM SAMO ZASTO

Zato sto je Brazilska mnogo lepsa ;)

uki
26.03.10., 23:39
HAHAHAHAHAHAH, i ja sam to pomisleo ali nisam hteo da kazem.

rellik
27.03.10., 00:33
Zato sto je Brazilska mnogo lepsa ;)

To je subjektivno misljenje ;) O ukusima se ne raspravlja :D

rainbow boa
28.03.10., 19:32
Alene ti se ne javljaj molim te,ti si mi pokazao kakav si covek nedavno,a sva sreca pa je boa u ok stanju bogu hvala i hvala na pomoci nekim dragim ljudima koji se igrom slucaja razumeju u ovu vrstu zmija.Sto se tice mojih velikih slova kad pisem velikim slovima to u prevodu znaci da hocu nesto da naglasim posebno,i nisam ja za tebe Alex, Alex sam samo za dobre prijatelje,za tebe sam samo neko koga si tamo nekada davno poznavao.

Pa brazilska mozda jeste lepsa ali ima ruznu glavu,videla sam je neki dan kod mog prijatelja koji ima burmanske pitone i bavi se prodajom zmija,mada je svaka zmija lepa na svoj nacin i svaka ima nesto svoje....by the way stvarno nisam znala da su brazilian i colombian rainbow boe isto s.... drugo pakovanje sto znaci da se pravila odrzavanja brazilke mogu primeniti i kod cuvanja kolumbijske boe,hvala na informaciji:)

Dakle,zamolila bih Alena Selimovica ili ti Lizard king-a da mi od sada pa u buduce ne odgovara na moje postove iz poznatih razloga i meni i njemu.Ostalim clanovima hvala na linkovima:)

Nemanja
28.03.10., 20:29
Pozdrav i dobrodosla.
Pored ovih tema koje se bave iskljucivo duginim boama, imas i one lepljive teme u forumu o zmijama (o hrani, drzanju u rukama, presvlacenju...) koje ce ti verovatno biti korisne. Malo je nezgodno da kazes da ti napisu sve sto znaju, tako da je bolje da procitas (sto si verujem uradila), pa postavi konkretnija pitanja u vezi onoga sto ti i dalje nije jasno.
Sto se tice tvojeg nezadovoljstva "Lizard kingom", nije ovde mesto za to...

LARYBG
28.03.10., 20:33
Alene ti se ne javljaj molim te,ti si mi pokazao kakav si covek nedavno,a sva sreca pa je boa u ok stanju bogu hvala i hvala na pomoci nekim dragim ljudima koji se igrom slucaja razumeju u ovu vrstu zmija.Sto se tice mojih velikih slova kad pisem velikim slovima to u prevodu znaci da hocu nesto da naglasim posebno,i nisam ja za tebe Alex, Alex sam samo za dobre prijatelje,za tebe sam samo neko koga si tamo nekada davno poznavao.

Pa brazilska mozda jeste lepsa ali ima ruznu glavu,videla sam je neki dan kod mog prijatelja koji ima burmanske pitone i bavi se prodajom zmija,mada je svaka zmija lepa na svoj nacin i svaka ima nesto svoje....by the way stvarno nisam znala da su brazilian i colombian rainbow boe isto s.... drugo pakovanje sto znaci da se pravila odrzavanja brazilke mogu primeniti i kod cuvanja kolumbijske boe,hvala na informaciji:)

Dakle,zamolila bih Alena Selimovica ili ti Lizard king-a da mi od sada pa u buduce ne odgovara na moje postove iz poznatih razloga i meni i njemu.Ostalim clanovima hvala na linkovima:)
kazes da je kod brazilske boe ruzna glava, pa ako neko moze da mi objasni koja je razlika u glavama brazilske i kolumbijske, posto ja nista nisam primetio?

rainbow boa
28.03.10., 21:28
Jeste stvarno brazilka mi ima bas ruznu glavu,da je nisam videla svojim ocima ne bih mogla da tvrdim mada ne smatram ipak da je zmija ruzna ima prelepe boje i kao sto vec rekoh svaka zmija je lepa na svoj nacin.Meni je iskreno najlepsa zmija red tail boa ,moj san koji cu uskoro da ostvarim hahahahh ne mogu da verujem,neka me neko ustine....elem dobicu je po koliko god je to moguce pristojnoj ceni od proverenog coveka koji se vec godinama bavi zmijama i mnogo sam sretne zbog toga

Znam Nemanja u pravu si ali ja sam nova na forumu pa mi nemojte zameriti po neku gresku :)))).Sto se tice mog nezadovoljstva Lizard Kingom on je svestan da vise nikada u zivotu ne treba da mi se obrati na bilo koji nacin pa ne znam zasto mu je palo na pamet da uopste odgovara na moje postove za ime boga pa nisam mogla da ga ne opomenem i nadam se da cemo tu staviti i tacku.U svakom slucaju jedan veliki pozdrav za sve clanove foruma

tomahawk
30.03.10., 00:57
I brazilka i kolumbijka su osim boje gotovo identične, a koliko sam uspeo da saznam i crossbreed ove dve podvrste rainbow-a daje lepe rezultate. Od skora sam uplovio u terarističke vode i vlasnik sam kolumbijke i loptastog. Moram da priznam da mi se boa po osobinama koje ispoljava mnogo više dopada kao ljubimac...

rainbow boa
30.03.10., 01:24
Razlike izmedju odrasle ili poluodrasle eto colombian rainbow i brazillian rainbow boe jer ne znam kako drugacije sad da kazem je ljudi moji ocigledna,pa pogledajte slike pronadjite na google-u ,razlika je I VISE NEGO OCIGLEDNA colombian ni jedne sare na telu i braonkaste boje a brazillian sa sarom i vise crvenkaste boje.Columbijku imam a brazilku videh pre neki dan kod drugara,kada su male tesko ih je razlikovati ali posle bogami i tekako se razlikuju

Kazu za brazilke takodje da su to i u terarijumskom cuvanju dosta agresivne zmije i u odraslom dobu pa ih neki teraristi sa kojima imam odnedavno svakodnevni kontakt preporucuju samo kao zmije za gledanje uz minimalan kontakt e sad...svako ima svoje misljenje i tesko je da cemo se s tim svi mi ovde jednoglasno sloziti

uki
30.03.10., 03:13
Ja imam brazilsku i loptastog, ali nisam znao da cu ih uzeti obe. Pa sam trazio po netu na puno stranica njihove osobine da bih video koja mi vise pase. To kako neki preporucuju je ludilo, i ja sam cak naisao na netu na to da se boa preporucuje samo kao display snake. A za loptastog cak da se handla 3 puta nedeljno po 10 min. LOL! Ja mislim da samo iskustvom mozes da vidis dali tvojoj jedinki odgovara hendlanje i koliko.

juka83
30.03.10., 19:06
Rijetki su primjerci gdje se moze reci da su zmije (BRB/CRB) agresivne, znaci sto redovnijim hendlanjem naravno i ispravnim, gdje se pridrzavamo nekih pravila, ce svaka zmija s vremenom da se pretvori u jednu bezopasnu mazu, ja svoju CRB imam od novembra ,znaci ne mogu vam opisat kakva je to maza, jednostano je ne vidim kao zmiju i nesto cega se treba plasit,ona nikakve naznake agresivnosti nema (osim kad je klopa u pitabnju), ima negdje na forumu jedan mocan klip kolege Lizzard Kinga kako miluje svog burmanca, koji se trenutka ne buni, sto je opet i sve do samog primjerka i njegovog raspolozenja (odns kako ce nasa akcija da izazove ko zmije reakciju) u tom trenutku dali ce odlucit da napadne ili ne...

rainbow boa
30.03.10., 19:22
Tu si u pravu....ni ja moju CRB ne gledam kao zmiju vec kao jedno bezopasno stvorenjce koje zavisi iskljucivo od mene.U svakom slucaju malo je zbunjujuce to sto svaki terarista sa nekim iskustvom ima neko svoje misljenje znas, iz cega se moze zakljuciti samo jedno a to je da sve zavisi od jedinke i samog pristupa coveka.Nisam videla taj klip gde Alen mazi svog burmanca...gde se nalazi to???

Elem,sutra treba da hranim moju kolumbijku ali imam jedan problem.Kada sam je prosli put hranila u njenom terarijumu jadna se nagutala i treseta pa sam odlucila da je sutra hranim u posebnom terarijumu koji ce mi sluziti kao hranilica,dakle obicni staklenik bez icega unutra.Sta mi sad nije jasno ....da li da prvo pustim misa unutra pa onda zmiju ili obrnuto,zmiju pa misa kao sto sam i do sada radila u njenom terarijumu ili je to sasvim svejedno?

uki
30.03.10., 19:25
prvo zmiju stavi.

rainbow boa
30.03.10., 19:26
Sta je u stvari jako cudno ali istinito kod moje CRB ....ako u stakleniku koji sluzi kao hranilica postoji nesto unutra,dakle malo treseta neko drvce ili bilo sta boa ce uci unutra tj ja je namestim da udje ali ako nema nista,znaci prazan staklenik,ma nema sanse da ce uci ni na silu,JEDNOSTAVNO NECE!!!Zato pitam dali da prvo stavim unutra misa pa da je onda pustim dole ili je ipak pravilo da prvo izmolim nju da udje unutra pa tek onda da joj pustim misa :D ?

juka83
30.03.10., 19:47
Mislim da nije problem ako se naguta malo treseta, ipak ni u prirodi nema nekog sa strane ko pazi kako ce pojesti i naknadno joj maramicom pobrisati ostatke, ja od pocetka praktikujem hranjanje u njenom terrarijumu odns posudi (dodavsi poseban zvuk odns grebuckanje od stolic na kojem je posuda prije samog otvaranja poklopca pred hranjenje, gdje sam je vec nakon 10ak hranjenja izdresirao da sama zna kad je hranjenje u pitanju ili obicno vadjenje za mazenje) i samo mrtvu hranu...

A opet vidi sta ce reci iskusniji, ja sam beginner kao i ti, pa ti iznosim svoje misljenje i kako ja to cinim...

rainbow boa
30.03.10., 21:30
Pa ok ako nije frka da se naguta malo treseta onda u redu,svoj sutrasnji obrok dobice u svom terarijumu:icon_cheers:

rellik
30.03.10., 21:33
A videces da na kraju ona obicno izbaci to treseta sto joj ostane u ustima :D

MeRaKlIjA
11.04.10., 15:00
Od kad imam duginu bou,ovo joj je trece presvlacenje,ali se nije do kraja presvukla...tako je bilo i prvo presvlacenje,pa sam je stavljao u mlaku vodu i rukama joj skidao kozu...jel da uradim isto ili...? jel trebam da stavim neku vecu posudu sa vodom za sledeci put,da bude dovoljno velika da zmija udje u nju?????????

D@nijel
11.04.10., 16:28
jel trebam da stavim neku vecu posudu sa vodom za sledeci put,da bude dovoljno velika da zmija udje u nju?????????

Da potrebno je,jer one vole da ulaze u posudu ponekad.I posuda sa vodom im dobro dodje pri presvlacenju,mogu da udju u nju i omeksaju kosuljicu.Ja kosuljice redovno zateknem ko posude sa vodom.

MeRaKlIjA
11.04.10., 18:32
Ok...to sam i mislio nego nisam bio siguran...hvala :)

Drago
11.04.10., 18:39
Vise joj prskaj terarijum pred presvlacenje i ubaci humidity box.

MeRaKlIjA
11.04.10., 19:09
pa to sam i uradio...isprskao sam terarijum sinoc i to bas dosta!!!!!!!! jel trebam da sacekam neki dan da vidim da li ce da se presvuce ili odmah da joj skinem ostatak kosuljice?

NecrovoX
11.04.10., 19:13
Nije dosta da to uradis jednom i to pred samo presvlacenje,vec kada vidis da je poceo ceo taj proces,znaci vec kod prvog zamucivanja ociju joj polako povecas vlaznost i drziz je takvom dok se ne presvuce.Znaci moze blago prskanje svako vece,veca posuda za vodu,humidity box,...Sta god tebi odgovara.
A ako se nije presvukla skroz mozda je najbolje da ti nju odmah skvasis i to lepo skines nego da cekas.

MeRaKlIjA
11.04.10., 19:38
Hvala na savetima :) ...stavicu vecu posudu i to je to...a sad idemo u kadu na kupanje :)

tomahawk
12.04.10., 20:08
Ljudi, evo za koji dan mi je mesec dana od kada sam uzeo kolumbijku iz legla od prošlog leta (50 i kusur cm) sveže presvučenu. Bila je 20-ak dana pre mene kod jednog mladog čoveka koji joj i nije obezbedio najbolje uslove, ni treset, ni bazenče, a kamo li vlažnu kutiju, a predpostavljm da nije ni jela. Posle nedelju dana kod mene u adekvatnom smeštaju odustala od jednog odraslog miša, ali već posle dva dana smazala pre-dead poluodraslog. Posle toga sam više puta pokušao da je nahranim odmrznutim mišem, ali se ponašala totalno nezainteresovano. Ma probao sam i u njenom teru i u pomoćnom praznom teru i u plastičnoj kutiji i ništa. Evo uskoro će 20-ak dana od tog hranjenja, a ona ništa. Nisam primetio nikakvo neuobičajeno ponašanje. U rukovanju je totalno agilna i pristupačna, a u teru je gotovo uvek u tresetu ili u boxu. Šta da radim? Da li da joj dam živog miša, jer očigledno je odmrznuti ne privlače, što odudara od priča da su kolumbijke proždrljive i jedu kako im serviraš.

D@nijel
12.04.10., 22:10
Probaj da uhvatis odmrznutog misa za rep i da mases sa njim ispred nje.To je kod mene upalilo.Uvek ga scepa.A ranije je hranjena zivim misevima.

tomahawk
13.04.10., 09:41
Ma pokušao sam i tako i na pincetu čak i vezivao miša za konac pa ga vukao po teru i ništa!?!

gordond
13.04.10., 12:33
Proveri jos jednom da li su joj temperatura i vlaznost dobri. Nemoj joj stalno nuditi hranu, ostavi je par dana pa joj tek onda ponudi opet.

Drago
13.04.10., 15:46
Uhvati je za glavu pazljivo pa joj prinesi misa da ga ujede,trebalo bi da nastavi da ga guta.
Posle par hranjenja bi trebalo da se navikne da jede odmrznute.

tomahawk
13.04.10., 17:03
[QUOTE]Proveri jos jednom da li su joj temperatura i vlaznost dobri. Nemoj joj stalno nuditi hranu, ostavi je par dana pa joj tek onda ponudi opet.[QUOTE]

Više puta sam joj puta nudio i to uvek u razmacima od par dana. Svaki pokušaj se završavao samo njenim njuškanjem plena i odlaskom od njega. Gledam da vlažnost redovno bude viša, a napravio sam joj i dobar humidity boks u kome često bleji. U njemu je i kenjala. Malo me je zabrinjavao pad temperature preko noći, ali pad nikad nije bio drastičan, već uvek u granicam tolerancije. Probao sam da joj miša dam u usta, ali ni to nije pomoglo, jer bi ga odmah ispljunula.
Sličnu situaciju imam i sa loptastim, ali ovo nije njegova tema.
Neki mi kažu da bi trebalo da je dobro izgladnim.

D@nijel
13.04.10., 17:05
A jel si probao da raseces glavu misu malo i da joj tako das?

tomahawk
14.04.10., 12:24
Sproću negodovanju stomaka mog i to sam radio skalpelom...

tomahawk
14.04.10., 19:29
Malo pre sam uzeo da očisti humidity box i u njemu pronašao savršeno skinuti svlak. Presvukla se i to verovatno skoro pošto je tri dana nisam vadio iz tera, jer sam primetio da je sklona mirovanju. Da li je možda presvlačenje razlog njenog odbijanja hrane?

NecrovoX
14.04.10., 20:12
Nisi ni trebao da pokusavas da je hranis dok se presvlaci,sacekaj sada dan-dva i ponudi joj opet,vrlo verovatno da zbog toga nije jela.Osim ako problem nije poceo jos i ranije.Ali u toku presvlacenja neke zmije nece da jedu,...

tomahawk
14.04.10., 22:56
veruj mi da nisam ni primetio da se presvlači. to se tako čudno brzo desilo. presvukla se u cugu u humidity boksu, prvi put kod mene! Znači da joj višak vlage u potpunosti odgovara. Nisam primetio ni velike promene u boji o kojima sam čitao, možda iz razloga što sam u teraristici početnik. Videćemo...Ponudiću za par dana!

rellik
14.04.10., 23:08
Ne nego zato sto nisi gledao, to ne mozes da promasis :D

tomahawk
14.04.10., 23:32
brate, svaki dan je hendlujem po pola sata najmanje. ali kada sam je uzeo ona je još imala delove prethodne košuljice po sebi, a sve zbog loših uslova držanja kod prethodnog vlasnika. tamo nije imala ni podlogu (bila je na staklu) niti posudu sa vodom u koju bi mogla da se potopi, bez ikakvog zaklona pod sijalicom od 150W. čak joj je lik ubacivao fobase u nedostatku miševe (dva su bila mrva, jedan još uvek živ). Posle tog presvlačenja je izgledala mnogo lošije no sad. Polako učim!

uki
14.04.10., 23:42
jaooo majko ludilo. Bez zaklona, koj je to stres bio za nju! bez vodeee!:eek::eek::eek:
Samo napred brate oporavi ce se u dobrim uslovima. Boze ljudi sta sve neznalice rade.

rainbow boa
15.04.10., 01:38
U bre Horlaaaaaaaa pa eto sta je....presvlacila se i nije htela da jede....tako i moj smuk nije hteo....medjutim sto se tice presvlacenja ove boe istina je to sto kazes...ni ja nisam primetila ni promenu boje...skoro da se nista nije primetilo

rellik
15.04.10., 08:18
Ne znam kako niste primetili, kod mene je to bas ocito... Evo slika, bas se vidi kako je pobelela zmija, a po ocima najlakse primetiti.

http://i40.tinypic.com/axnuif.jpg

rainbow boa
15.04.10., 15:27
Majke mi kod moje zmije oci nisu bile ovakve

Lizard_King
15.04.10., 19:49
ma mora se primetit..
ak se zmija svaki dan uzima u ruke ,,,
pored boje ociju i koze oseti se i u rukama da je koza drugacija ..

juka83
16.04.10., 18:11
ja do sad svaki stadij pripreme za presvlacenje sam zapazio, od blago crvenog stomaka, do bljedjih boja i ociju, i upratijo sam neki ritam presvlacenja, dakle svakog od 10-15 u mjesecu se presvuce, i pred samo presvlacenje se dobro istovari...

tomahawk
21.04.10., 22:49
Kao što rekoh kod mene je tek mesec dana i prosto teorijski sam znao kako to otprilike izgleda. Šta da radim-prva zmija. Pa ne mogu odmah da primećujem nijanse;) No kada vratim film jeste je koža bila mutnija...Ma sada će da jede pa će da peva i to "živadina"!!!

tomahawk
24.04.10., 03:31
večeras jela na prvu-živog... i loptasti takođe!