PDA

Pogledaj punu verziju : Temparatura u terariumu ?



meskala
28.03.10., 01:29
Procitao da temparatura za moju mlecnu u toplijem delu terarijuma treba da bude 30-32 stepena, a u hladnijem oko 25.
Postavio sam DiY kabl grejac sa termostatom i temparatura vazduha mi je 22 stepena, a temparatura podloge (treseta gde je kabl grejac) ide od 32 do 38 stepeni :eek:
Gde da merim temparaturu :confused:
Jel se meri temparatura vazduha ili temparatura podloge :confused:
Koje je iskustveno najbolje resenje za grejanje :(

Igor Velevski
28.03.10., 03:03
Za svaku vrstu postoji ambientalna temperatura - to je temperatura samog prostora - terarijuma i topli deo ili topla tacka koja sluzi za grejanje zmije! I ambientalna temperatura i temperatura toplog dela su razliciti za pojedine vrste i njih mozes da vidis na svim ozbiljnim teraristickim sajtovima uz komentare iskusnih odgajivaca!

kimo
28.03.10., 12:29
U prevodu, sasvim ti je ok da ti temperatura podloge na toplijem delu bude oko 30 stepeni, nemoj baš 38 to je previše. S' obzirom da mlečna greje trbuh nemaš nikakvih problema što ti je u vazduhu 22 stepena, dokle god ima onda gde da se položi i ugreje.

gava
28.03.10., 15:58
Gde zmija provodi više vremena tu meriš temperaturu. Ako visi po granama onda meriš vazduh. Ako leži na podlozi onda meriš na podlozi

meskala
28.03.10., 17:52
Mozda je malo cudno, al obzirom da je jos mala nema neko omiljeno mesto gde je tokom celog dana. Al hvala !

nightwolf
29.03.10., 22:19
Ako je tolika razlika u temperaturi podloge i vazduha ja bi rekao da ti je otvor za ventilaciju jako velik.