PDA

Pogledaj punu verziju : savet za ventilaciju



necadc
28.03.10., 23:01
treba mi predlog sta da stavim kod leopard gekona za ventilaciju...:)

Dahaka
28.03.10., 23:16
А од чега ћеш тераријум да направиш?

necadc
28.03.10., 23:46
OSB ploce i stakla... dimenzije su mu 60x40x40...imace sa strane i napred staklo a ostalo OSB ploca...:)

Stiv
28.03.10., 23:52
Najbolja je aluminijumska(resetkasta) ili neki tip mreze koji mozes da uheftas.Sad ne znam kolika ti je vlaznost potrebna u teru pa odluci kolika povrsina treba biti pokrivena ventilacijom.

Dahaka
28.03.10., 23:53
Ја сам вентилацију ријешио на слдећи начин:

___________
|||||||||||||
|||||||||||||
|||||||||||||
|||||||||||||
|||||||||||||
|__________|
|__________|
|__________|
|||||||||||||

То горе је стакло постављенои вертикално.
А ове хоризнталне линије су стакло (стаклене танке плочице, дугачке а уске) псотављено хоризонтално једна изнад друг тако да шстане простор између...

Ако си ме разумио...

necadc
29.03.10., 09:57
axaaaa... kapiram.... a razmisljao sam o kuleru da ga povezem na punjac.. sta mislite o tome?

Dahaka
29.03.10., 10:29
Moze i tako samo nemoj da ti duva na ljubimca...

necadc
29.03.10., 11:09
nece...postavicu ga negde gore....:)

nightwolf
29.03.10., 22:39
mozda bolje da ga stavis u donjem delu,ali da izvlaci vazduh.ili ako vec hoces gore,bolje stavi i neki potenciometar da mozes da regulises hladjenje;)

necadc
30.03.10., 09:31
Ne znam... Jos se dvoumim izmedju mrezice i kulera...:/// Nemam iskustva ni sa jednim ni sa drugim...Predlozite najbolje... pare nisu problem...Inace , ter je za leopard gekona...:)

necadc
26.06.10., 15:06
da li je dovolja ventilacija samo palfon??? :)

ganjachica zmajeva
26.06.10., 18:21
Fora je da vazduh struji u terarijumu. Obično se stavljaju prorezi sa strane terarijuma i to na jednoj strani dole, na drugoj strani gore i mislim da je najbolje kao što je stiv rekao mrežica, a postoje i one plastična rešetkice koje su meni lepše.
Koliko sam shvatila tebi će i sa strane biti staklo, tako da ne znam kako ćeš to da zalepiš. Ja sam pokušavala da zalepim mrežicu silikonom, ali em ružno izgleda em spadne posle nekog vremena (a možda nisam nešto uradila kako treba :)).
Pogledaj po forumu kako su drugi radili terarijume, mislim da je Kimo nekome radio terarijum tako.

A sad, za plafon ... tvoj terarijum nije velik tako da možda i bude dovoljno samo gore, pogotovo što će se terarijum otvarati, mislim, nije hermetički zatvoren, ali nemam gekona tako da ne znam tačno koliko je on osetljiv na sve to tako da sačekaj nekog ko se razume u to.

FatBastard
26.06.10., 19:39
Nikako nemoj stavljati kuler !
Stavi samo gore mrezhicu i to je to, ne brini...

necadc
26.06.10., 20:48
jel nece mozda da mu bude zagusljivo ako stavim samo gore mrezicu??? staklo ce biti sa strane tako da ne znam kako cu da smestim sa strane ventilaciju...:/// cekacu jos postova da me malo vise orjentisu...:)

FatBastard
26.06.10., 20:57
A gde planirash da drzhish taj terarijum ako ce da mu bude zagushljivo ?! :D
Morash da nam dash vishe informacija ako hocesh neki konkretan predlog...
Kako je zamishljen terarijum ? Kako se otvara ?
Mozhesh da stavish i gore i na zadnju stranu po mrezhicu...

necadc
26.06.10., 22:03
planiram da ga drzim u mojoj sobi (spavacoj) nema cigara i raznih gasova...:D terr je zamisljen ovako: dimenzije terra su 60x50x50 (povecao sam malo sa 40 na 50) kombinacija iverice i stakla, gore se otvara ceo "plafon" i gore je aluminijumska mrezica, sa strane je ram od iverice sa staklom i napred isto tako... hteo sam ja da da mi vrata budu klizeca i da se nalaze na prednjoj strani ali ispadaju mnogo mala po 30cm i to je to...:)

FatBastard
27.06.10., 00:24
Shto ne stavish sharke napred pa da se otvara na vratanca ?
Elem, ok je tako kao shto si zamislio !!!
Ne komplikuj previshe...

nightwolf
27.06.10., 09:58
Nemas potrebe za neznam ti ja kakvim budzenjem.jednu resetku mozes staviti na kojoj god strani ti odgovara,a otvaraces ter svaki dan,dva,nece biti "ustajalog" vazduha,a i zbog vlaznosti vazduha nemas potrebu za prevelikom cirkulacijom

NecrovoX
27.06.10., 10:50
Meni je 1/3 plafona prekrivena mrezicom i to sluzi kao ventilacija.Za manji terarijum je to skroz ok,nemam nikakvih problema oko ustajalosti vazduha ili cirkulacije vazduha.Pogledaj na slici kako to izgleda.
http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=50&pictureid=304

necadc
27.06.10., 13:31
hvala svima na pomoci...:) odlucio sam da mrezica prekriva ceo plafon i stojim iza toga...:) bice i slika

ganjachica zmajeva
27.06.10., 13:44
Ako ti je mrežica preko celog plafona pazi kako ćeš da održavaš temperaturu ;)