PDA

Pogledaj punu verziju : Termometar



ice82
30.03.10., 23:56
Pozdrav svima,
ja sam Ivica iz Brusa(studiram u Nisu).
Potpuno sam nov u teraristici a za vikend treba da mi stigne tarantula(Lasiodora parahybana,oko 2cm,tj dve tarantule).
Citao sam teme ovde i puno informacija upijao-
ono sto sam hteo da pitam-to je da trebalo bi da nabavim neki termometar
(pretpostavljam da mi je potreban),i na netu sam naisao na ovaj koji
nije bas skup-590 din,dobro bi mi dosla informacija u vezi sa tim- i da li
bi mogao ovaj termometar da mi posluzi--barem za pocetak dok se kasnije ne snadjem.Hvala unapred

ice82
31.03.10., 00:04
ah da zaboravio sam podatke
LCD Display Digital Panel Thermometer Temperature Meter

l Measuring range: -50℃∽+70℃

l Distinguish: 0.1℃

l Accuracy: ±1℃

l Power: DC1.5V AG13

l Product size: 47.8×28.5×14.3mm

l Screen size: 36×16mm

l only read Celsius and not Fehrenheit

jelchica
31.03.10., 00:16
Ma kakvi, nemoj da bacash pare, ne treba ti, narochito ne sad kad ide toplije vreme.
Ako ce ti tarantule boraviti u dnevnoj / spavacoj sobi koja se zimi normalno greje, nece ti zatrebati termometar. Samo pazi da terarijum ne bude na suncu, preko cele godine.
Mislim, mozesh i da kupish termometar, ali smatram da najopushtenije mozesh i bez njega.
A i bez higrometra, kad smo vec kod meracha ;)

ice82
31.03.10., 00:30
Hvala na tako brzom odgovoru
bas sam se istrosio u poslednje vreme,i dobro bi mi doslo da nemam i ovaj izdatak
ali razmisljao sam se oko toga,jer ipak pocetnik sam-i ne bih zeleo da pogresim negde,
zato sam i zabrinut malo,ali kontam da je sada sve toplije i da ne bi trebalo makar sto se tice temperature da bude problem-sada sam se ohrabrio malo

jelchica
31.03.10., 00:46
Ohrabri se josh malo vishe, stvarno ti ne treba :)
Masa ljudi se na pochetku is3puje iz istih razloga i kupi termometar i higrometar, i kasnije kad se uhodaju otarase ih se i shvate da nije bilo neophodno.
Pozz, uzivaj, spasi sebe troshka ;)

ice82
31.03.10., 00:58
sad sam hrabar:)
za ostalo cu se nekako snaci -makar ja mislim

dutch
31.03.10., 01:16
evo ja imam od kraja avgusta parahibane ;)
kupio sam termometar al zbog zime.na pijaci, obični živin termometar od 1e.tarantule držim u providnim posudama(kao one za šećer) zapremine od pola litra otprilike.izbušene rupe bočno i na poklopcu.takve tri posude držim u većoj plastičnoj koja takođe ima izbušene rupe a na poklopcu pričvršćeno grlo sa crvenom sijalicom koja mi služi za grijanje.kad otopli još skinuću je.dakle sve zajedno 1e(termometar)+ 2-3e(kabl,grlo,prekidač i sijalica)+4-5e(ove 4 posude).to ti je sva investicija koja ti je potrebna za prvih pola godine a bogme i duže ;).
naravno,u ovo nisam računao hranu i eventualno kokosov treset.hranu ćeš već sam namnožiti a oko podloge ćeš se snaći ;).ona cigla od koje dobiješ 9litara treseta je oko 2-3e.tih 9 litara je dovoljno za 2 terarijuma kad odrastu a kamoli za male ;)

jelchica
31.03.10., 01:47
Ja, recimo, ne grejem svoje tarantule, vec ih jednostavno drzim u svojoj sobi po raznim posudicama / terarijumima. Sve zavisi od uslova i potreba.

zarko
31.03.10., 02:12
posto si u nisu mozes dadodjes kod mene pomocicu ti i ispricati kako to sve da sredis od oka.
ja uvek savetujem da se ima termometar jer koristi..590din nije mnogo ...
to sto ces ustedeti 3X vise ces potrositi za jedno vece kad se napijes (ako pijes)

spiderboy
31.03.10., 08:03
u potpunosti se slažem sa žarkom,možeš ti držati tarantule i bez termometra ali nikad nećeš znati koja je unutra temperatura,a izdatak je zanemarljiv,ko što žarko reče za cenu od nekoliko pića u kafiću rešio si to pitanje

ice82
31.03.10., 21:56
nisam se odlucio za kupovinu termometra-komsija mi je rekao da ce mi dati obican neki alkoholni-kaze da moze da posluzi takav
-a termometar na slici sam nasao na sajtu limunda gde se prodavao kao nov za tu cenu-ako nekog zanima neka pogleda tamo-postoji velik izbor

@dutch
hvala-bas si srocio najkrace ono sto je i trebalo-
svaka cast
dao si mi neke ideje-primenicu nesto slicno kao ti


@zarko
namerno sam naglasio da studiram u Nisu-pretpostavio sam da ima tamo ljudi koji se zanimaju tarantulama i koji bi mogli da mi pomognu
ali trenutno sam u vojsci civilno sluzim u Brusu,a u Nisu sam za stalno od naredne jeseni-
ps.zarko sutra sam u Nisu oko 12h-pa ostajem do 19h -sta kazes da mi posaljes broj mobilnog pa ako imas vremena sutra nekad da svratim do tebe da uputis me malo i da kupim mozda od tebe hranu za njih ili sta li vec...
a ako ne mozes sutra bicu u Nisu za jedno 15 dana ponovo pa mogao bih tada svratit

@spiderboy
nadam se da ce moci taj alkoholni da mi odradi posao
ali kasnije cu obavezno da nabavim neki digitalni termometar
-lepo vidis i ne brines se

zarko
01.04.10., 01:19
0642087941 ovo je moj mob i ima ga na sajtu tako da nije nikakva tajna naci ga...
javi se
ako se ne javljam SPAVAM

SpiderStore
08.04.10., 23:58
Pozdrav Svima!

Ja mislim ako je temperatura je oko konstantno kod tebe termometar nije potrebno. Kod nas u stan je tempratura oko 18-22 C (zima) ili oko 22-26 C (leto), nemamo thermometar, hygrometar, grejanje (samo centralni u stan) i svi pauci (oko 30 adultna zenka i jos 200-300 manje tarantule) zivi u punom naponu snage. Ako temperatura je promenljiv dobar ideja da se stavi jedno termometar kod kutijici i ako temperatura je veoma nizak (manje od 16-18 C) grejanje je potrebno.

Ako ne razumete sta napisao sam onda pitajte, ne pricam srpski veoma dobro.

@ice82
Pauci su cekaju za odlazka u pakovanja ;)
Nadam se da za vikend stigli kod tebe i da ste dobar gospodar :)

Zelim sve najbolje za Svima.

ice82
09.04.10., 03:06
@SpiderStore
:o kralju :icon_cheers:



hvala na odgovoru--za svaki slucaj nabavio sam alkoholni termometar(jeftin je a precizan veoma)--posto zivim u kuci i temperatura je promenljiva


-Pauci trebalo bi sutra oko 19h da budu kod mene,bicu dobar gospodar-bez brige :icon_salut: