PDA

Pogledaj punu verziju : Šta je ovo



neo
04.04.10., 20:21
Da li neko od vas upućenih zna šta je ovo?Ja bih kao totalni laik rekla da je neka vrsta škorpije,ali bih želela da znam malo detaljnije.Naime,na "ovo" s vremena na vreme naletim u kući pa mi nije baš najprijatnije s obzirom da imam dvoje male dece.Unapred hvala za sve informacije

Bifrost
04.04.10., 20:50
Euscorpius sp. nisu opasnije od pcele, nema razloga za brigu... Par topic-a ispod tvog ima topic o nima http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2503 a mislim da ima i jos nekoliko pa robaj da pretrazis :).

neo
04.04.10., 20:59
Euscorpius sp. nisu opasnije od pcele, nema razloga za brigu... Par topic-a ispod tvog ima topic o nima http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2503 a mislim da ima i jos nekoliko pa robaj da pretrazis :).

Hvala za informaciju,ja sam "padobranac" na ovom forumu pa mi oprostite što sličan primerak nisam uspela da prepoznam na prethodnim temama:-)Sada mi je malo lakše s obzirom da su nama običnim smrtnicima škorpije poznate mahom iz filmova o Indijani Džonsu gde su opasne i smrtonosne:-)
Još jedno pitanjce,i neću više da vas gnjavim.Pošto sam skapirala da su noću aktivne,intersuje me da li napadaju iz čista mira ili jedino ako se osete ugrožene?

D@nijel
04.04.10., 21:08
Samo ako su ugrozene i mnogo je mala verovatnoca da te bocne dok spavas;)

Geni
04.04.10., 21:51
Kao poznavaoc lika i dela Indijane Džonsa, znam da se ni u jednom delu ne pominje ni jedna škorpija kao smrtonosna. U drugom delu ih jednostavno ima bez neke priče o njima a u četvrtom se čak lepo i kaže da velike nisu opasne ;)

neo
04.04.10., 22:55
Kao poznavaoc lika i dela Indijane Džonsa, znam da se ni u jednom delu ne pominje ni jedna škorpija kao smrtonosna. U drugom delu ih jednostavno ima bez neke priče o njima a u četvrtom se čak lepo i kaže da velike nisu opasne ;)
Čika Indi je spomenut samo figurativno,a poznato je da u holivudskim fimovima obično preteruju:-)

Bifrost
04.04.10., 23:14
Probaj je stavis neko vreme u posudu neku sa zemljom i nadji joj nekog manjeg insekta i probaj da joj das jede. Pa je pusti posle, a ako ti se svidi onda da uzmes neku vecu i otrovniju vrstu ::D. Pa da ne ostanes kao "padobranac" ovde hehe. Ima mnogo lepih vrsta tako da ne moze da ti se ne svide ;)

nenad
04.04.10., 23:31
Mene je bocnula jednom, na terenu. Ali mojom krivicom, neće one baš same da ubodu. Inače, ubod nije ništa strašan, skroz bezopasan. Mnogo gore je kad pčela ubode.

bubamara
05.04.10., 13:17
imam jednu..nađem je prošle godine u dvorištu...obezbedim joj smeštaj..hranu..hvala bogu,živa je i zdrava!

neo
05.04.10., 15:18
Probaj je stavis neko vreme u posudu neku sa zemljom i nadji joj nekog manjeg insekta i probaj da joj das jede. Pa je pusti posle, a ako ti se svidi onda da uzmes neku vecu i otrovniju vrstu ::D. Pa da ne ostanes kao "padobranac" ovde hehe. Ima mnogo lepih vrsta tako da ne moze da ti se ne svide ;)

Neka hvala,njoj je bolje u dvorištu nego u nekom improvizovanom terarijumu,a ja ubuduće mogu da navraćam kao padobranac,ali od gajenja za sada ništa:-)Pre neki dan sam gledala na Fox-u Fort Boyard gde je takmičarka između ostalog trebala sa stomaka škorpija da skine ceduljicu sa šifrom.Gledam ja to,i kažem mm,ne bih ti ja to ni za karton vinjaka:-))))
A bili su baš neki onako leeepi,baš leeepi,veliki crni k'o lakirani :-)

Bifrost
05.04.10., 15:29
Panadinus imperator je to bio, ili mozda neki Heterometrus... Pa eto skorpije za tebe :) isto nije otrovna puno, kao osa otprilike (na Pandinusa mislim) i maltene i ne koristi zaoku. A budu ogromene preko 18 cm :). A nisu ni skupe :) eno u ponudi neko nudi odrasli par hehe. Take it, take it ::D

neo
05.04.10., 15:49
E hvala vam puno na gomili korisnih informacija,ja svratih po jednom pitanju a usput pokupih gomilu zanimljivih detalja.Eto,da ne budem i ja slepa kod očiju kada su škorpijice u pitanju:-)

DutchSc
29.04.10., 00:00
Neo,a gde zivis?

LARYBG
29.04.10., 01:55
pise joj ispod nika

rassa
08.05.10., 23:01
jel neko prodaje ove skorpije? deluje zgodno za drzanje, ne treba mnogo mesta

kimo
09.05.10., 01:21
Imaš toliko drugih škorpija u ponudi a ti tražiš baš ove...jel nije lepše i lakše uzeti neku iz odgoja još da je u boji i da lovi repom nego ovu? Imaš ih i malih i većih vrsta...