PDA

Pogledaj punu verziju : Osveženi Mlečni terrarium !!!



meskala
04.04.10., 22:47
Posle tri hranjenja i jednog presvlačenja, malo sam preuredio unutrašnjost.
Spot sijalica je izbačena, a zamenio ju je DIY kabl grejač (po upustvu sa foruma). Grejač je na 1/3 terarijuma (levo).
Jednim termometrom merim temparaturu podloge (kreće se oko 32 stepena) a drugim merim temparaturu vazduha (oko 24 stepena).
Ubacio sam i jednu pećinu u hladnijem delu (desno), a pećina u toplijem delu je ostala (levo).
Drvo od vinove loze (gidža) je malo obogaćena i po njoj se Kleopatra redovno penje.
Omiljeno mesto joj je na vrhu pozadine odmah ispod poklopca, što mi olakšava vađenje. Inače ne diram je posle hranjenja i oko presvlačenja. Još je plašljiva, ali napredujemo.
Posuda za vodu će uskoro biti izbačena, jer tražim nešto manje adekvatno njenoj veličini.
Svi komentari su dobrodošli !

zarko
05.04.10., 01:47
lepo uredjeno
prati redovno kabl grejac...

meskala
05.04.10., 11:13
Hvala Zarko, redovno pratim temparaturu i grejač da vidim kako se ponaša.
Zaboravio sam da napišem da sam kabl grejac povezao na termostat od protočnog bojlera, a sondu sam stavio u podlogu. Tu je i sijalica pored termostata, čisto da znam kada je upaljen.

LemyKadir
05.04.10., 15:35
Svidja mi se kako izgleda.
a shta mislish da li bi bilo lepshe kada bi nekako zatvorio bochne i zadnju stranicu terarijuma... Neki lepi Wallpaper ili reljefna pozadina... :P

meskala
05.04.10., 22:05
Svidja mi se kako izgleda.
a shta mislish da li bi bilo lepshe kada bi nekako zatvorio bochne i zadnju stranicu terarijuma... Neki lepi Wallpaper ili reljefna pozadina... :P

Razmisljao sam i o tome, ali obzirom da je jos mala pa se krije cesto je vidim kroz bocne stranice gde je !

Ali kada poraste veci terarijum ce biti otvoren sam sa jedne strane !:)