PDA

Pogledaj punu verziju : Nakon toliko muke... LG



Miluttin
10.04.10., 15:32
Ženka se mučila izuzetno dugo. pre tri nedelje je prestala da jede i rep joj je kao kod novoizleglog gekona. Mislio sam da neće preživeti izleganje jaja. Tri dana je vrištala po terarijumu, napravila je totalni haos. Zadnja dva dana sam primenjivao masažu stomaka pod mlakom vodom i izgleda da je urodilo plodom. Mučenica je jutros snela dva lepa jajeta i počela je da pravi haos koji najavljuje sledeća dva kroz koju nedelju. Brine me samo što idalje neće da jede. Al ne samo to već i druga gravidna gekonica odbija. Ta druga je od lacerte sa foruma al je fizički u mnogo boljem stanju nego moja tako da se za nju ne brinem.
Evo slike jaja koja su smeštena u inkubator:

http://i42.tinypic.com/2qd2a2t.jpg

StevaNS
10.04.10., 18:12
Hehe.. dobar inkubator.. :)
Jel pratis temp? kako se ponasa?

Miluttin
11.04.10., 19:07
Naravno, drzi mi izmedju 27,5 i 28,5... A imam i poklopac ;)

IV@N
13.04.10., 18:30
ja imam jedan problem,da ne bi otvarao novu temu,dakle ja sam svoje dve zenke pario jos oko 5-6marta,dakle posto je mnogo vremena proslo,njima se u stomacima vide jaja,svakoj bar po 3...normalno se ponasaju samo sto nejedu i celu noc rovare po terarijumu....ne znam,bas se brinem,davao sam im i kalcijum i hranio ih raznovrsnom hranom,adekvatna temperatura vlaznost,nisam ih uzeniravao,imaju mesto de treba da polegnu jaja,ali nista sta vi mislite??? :/ bas se brinem...

Rokerka
14.04.10., 08:37
Daj im malo vremena... Ali, malo teze da imaju "bar po 3 jajeta", uglavnom nose po 2, ali desi se da izgleda kao da imaju vise, iako nije tako. Prati, trebalo bi da bude sve ok, ali, ako primetis da nesto nije u redu, mozda ces morati da masiras u mlakoj vodi.

poskok
14.04.10., 21:18
To sto vidis su verovatno i jaja i unutrasnji organi, pa ti se cini da ih je mnogo. Jaja su belicastija i vide se sa strane stomaka kad su spremna da izadju.
Miluttine drago mi je sto se ispostavilo da muzijak ipak nije gay :)