PDA

Pogledaj punu verziju : Kako drugi kucni ljubimci reaguju na tarantule? (kuce, mace)



MRGooD25
13.04.10., 17:25
Ovo me stvarno zanima, jer imam macku u kuci?

mmsl
13.04.10., 17:46
pa ne vidim sto bi to bio problem, neces ti da pustis tarantulu sa macom. a i to sve zavisi od zivotinje, npr. moj pas ne konstatuje ni jednu drugu zivotinju...

Radisa89
13.04.10., 17:50
Ne mogu tvrditi nista sa sigurnoscu 100 posto ali mislim da bi tarantula pri susretu sa mackom odbacila iritirajuce dlacice i da bi macka pobegla :)

MRGooD25
13.04.10., 19:11
Ok, pitam jer je moj macor malo opicen, voli sve da vidi i da onjusi! Nebi bas voleo da t bude pojedena ili povredjena.

silwert
13.04.10., 19:16
ne boj se nece je ni pogledati sem ako nema u sebi gen merkata

MRGooD25
13.04.10., 20:48
AHahaha, ne znas kako je opicen ovaj mali! Stalno negde skakuce po kuci i ono trip mi je kad uzmem t da ne srusi kutijicu ili nesto tako! Msm ja sam skoro sve spremio da on ne moze da joj pridje dok ja nisam kuci ali sve jedno! Pitam da mi ljudi kazu svoja iskustva jer me je to stvarno strah!

ganjachica zmajeva
13.04.10., 21:20
Imam istu situaciju u kući. Mačka nije konstatovala pauka dok se jednom nisam zaboravila i sipala mu vodu dok je mačka gledala. Pauk je povileneo po kiperu kao i uvek kad mu sipam vodu pošto mu sipam iz šprica i onda je i mačka poludela. Od tada samo obigrava i udara kiper šapama i bogami kad bi je pustila da istera svoje prevrnula bi ga. Tako da sam kiper podigla u vitrinu gde mačka ne može da ga dohvati dok tarantula ne dobije pravi terarijum.
Mislim da tada neće biti problema pošto ću staviti poklopac sa bravicom koji mačka neće moći da otvori, a za ventilaciju ću staviti metalnu mrežicu.

Tako da ako ti je pauk u kiperu skloni ga negde jer će ga mačka prevrnuti.

MRGooD25
13.04.10., 21:26
Pa tarantula jos nije kupljena, pre nego sto uzmem hocu da sagledam sve mogucnosti i tako dalje! Odlucio sam se za koju! Moj problem je sto je sto kod mene macka moze svuda da se popne, zna da otvara vrata, zna da otvori vratanca od ormana! nedino nema snage da otvori fioke, ali tu ne smem da je stavim zbog kiseonika i ventilacije!

ganjachica zmajeva
13.04.10., 23:21
Stavi onda kiper negde visoko gde ga neće videti. Ili negde gde mačka ne provodi mnogo vremena. Pauk se ne pomera mnogo tako da joj neće privući pažnju. Moja mačka dva meseca nije primećivala pauka dok nisam ispala glupa.

A i ako ga izvali, ako bude čačkala kiper drekni na nju kad mu bude prilazila i dosadiće joj ubrzo. U principu neće moći da otvori kiper i na taj način da povredi pauka, moći će "samo" da ga prevrne.

RastamanRastko
15.04.10., 17:39
pored 3 tarantule imam i macku...i cini mi se da ona u opste nije svesna njihovog postojanja.

Lemur zlikovac
31.05.10., 19:09
LOL moja macka (Nova) ne reaguje na moje tarantule, od svih egzota koje imam zanimljiv joj je jedino papagaj :)

MRGooD25
31.05.10., 20:51
Pa ni moj ne reguje, dzabe sam se cimao! Jednom je krenuo da njuska i samo je bio sklonjen i nista vise!