PDA

Pogledaj punu verziju : Kisni sistem ?



FatBastard
13.04.10., 20:05
Da li neko poseduje informaciju gde bi moglo da se nabavi neshto ovog tipa u Srbiji/Beogradu ?
Ili zna nekog ili neku prodavnicu u Beogradu gde bih mogao da naruchim da mi se napravi ?

http://www.petclubuk.com/sp/reptiles/reptile-humidity/lucky-reptile-super-rain---mist-system/1430

http://img210.imageshack.us/img210/3425/1169746241569u.jpg

nenad
13.04.10., 20:12
Možda nađeš nešto slično u Hidroponici
http://www.hidroponika.com/?gclid=CI_yodOVhKECFQUFZgod0hR7rw
i ja sam ranije razmišljao da nabavim nešto slično, ali sam digao ruke.

Radisa89
13.04.10., 20:18
Kontam da bi mozda mogao sam da napravis nekako... Crevo ces lako naci, mozes kupiti protocnu pumpu za akvarijum sa relativno velikim protokom zbog pritiska, kao rezervoar mozes koristiti obicnu kutiju za hranu ili neku koficu, jedino bi ti bilo mozda cimanje da nadjes ove prskalice ali verujem da i njih mozes naci u radnjam koje imaju opremu za baste, plastenike i sl...

FatBastard
13.04.10., 21:52
Hvala, jesam razmishljao o tome da sam napravim ali bih ipak voleo da ne bude bash 100% amaterska sprava... :D
U procesu sam izrade terarijuma/vivarijuma za p.m.grandisa pa mi izgleda kao korisna stvarchica...
Ako neko ima josh neku ideju pozheljna je !!! :D

Radisa89
13.04.10., 23:48
Najbolje ti je da vidis cene pa da uporedis koliko bi te kostalo da kupis gotovo a koliko da sam pravis pa odlucis.... Mozda razlika u ceni i ne bude velika. (:

FatBastard
14.04.10., 19:23
Poshto nisam uspeo da nadjem gotovo kod nas, zanima me da li neko ima predstavu oko ovih pumpi shta i kako ?
Bio sam danas do hidroponike i gospodja mi je preporuchila sledecu pumpu za vodu http://www.hidroponika.com/?id=f2f25f5e67710192d48bcfbc1a23ed31 , tamo ima i creva i prskalica i konektora raznih, samo shto nemam pojma koje treba da uzmem...
Naime, jedna prskalica je 40l/h (to je najslabija) pa ima josh raznih jachih vrsta...
Pumpa je 1550l/h ?
Problem je shto se nikad nisam bavio ovakvim stvarima i nemam apsolutno nikakvu percepciju oko ovih mera u l/h koliko mi treba i konstantno sam u strahu da mi je sve previshe...
Kapiram (ako mi prethodno neko ne kazhe shta mi je najbolje da uzmem) da cu da kupim ovu pumpu i najslabiju prskalicu pa cu da vidim kako to izgleda i prema tome da pokusham neshto da napravim...
Crevo cu da sakrijem unutar shupljeg bambusa koji ce da ide u terarijum i iz njega ce da vire prskalice...
Tako sam bar zamislio, svaka ideja je dobro doshla !!!
Hvala Nenade za link hidroponike... :D

Mozhete da prebacite ovu temu u "Uradi sam"... :D

nenad
14.04.10., 19:33
Nema na čemu. A koju si životinju mislio da obraduješ kišnim sistemom?

Bluie
14.04.10., 19:47
Mare, za kisni sistem ti treba pumpa visokog pritiska, da bi dizne mogle fine kapi da prave.
Sa druge strane, ako bi da napravis samo da kaplje, mozes da uzmes takvu pumpu, kao na slici (pod uslovom da deklarisana visina stuba na koji baca bude recimo 2x veca od visine izmedju nivoa vode u kanisteru sa pumpom i najvise tacke kroz koju treba da curi voda), akvarijumsko crevo isperforiras iglom i stavis u cik-cak preko poklopca terarijuma.
Tako ces dobiti realisticnije kapi, cini mi se.
U tom slucaju ce ti takodje trebati i sistem za dreniranje zaostale vode, pa smisljaj to jos malo i obavesti nas kako ide ;)

Stiv
14.04.10., 19:52
http://hidroponika.com/?id=55ecf290562aec4e6abe54e8e8b9f088
Ovo stvara maglu i podize vlaznost, mozda ti posluzi...

nightwolf
14.04.10., 20:13
Jako tesko ces naci malu pumpu koja moze da ti napravi dovoljan pritisak od 2,3 bara za tako nesto.i ako nadjes sumnjam da je jeftina.i mana takve pumpe je sto nesme nikako da radi u prazno!!!ali...rasenja ima.ja koristim sistem kise koji sam sam napravio sa mogucnoscu stelovanja vremena pocetka,i duzine trajanja "kise",jedno punjenje 1nedelja min,mogucnost sprovodjenja na vise tararijuma...Razmisljao sam da stavim u ponudu,ali...eto koga interesuje nek se javi pp-om.u zavisnosti od nekih parametara izrada bi kostala oko 40e(manje-vise)

sasha
14.04.10., 20:21
Ali pise da se foger iskljucuje kada nestane vode i 24 E je

nightwolf
14.04.10., 20:37
Aj sto je 24e,al predpostavljam da mora biti u teru,i koristi vodu koju zivuljke piju..,ili dodatni bazen

sasha
14.04.10., 21:16
http://hidroponika.com/?id=55ecf290562aec4e6abe54e8e8b9f088

Bluie
14.04.10., 21:50
Ma iskljuci se fogger kada nestane vode, ali onda treba napraviti neki sistem spoljnih sudova za napajanje te barice u terarijumu, zato sto to cudo mnogo brzo trosi vodu. Vidim da su napisali da ide u obicnu vodu - to prvi put cujem. On na sebi sakuplja sve zive necistoce iz vode, sve se skupi na tom sredisnjem delu, pa bi u tom slucaju morao da ga cistis svaki dan :\ Meni su uvek govorili da koristim destilovanu vodu za njega, a da ga i pored toga redovno cistim.

nightwolf
14.04.10., 22:07
Fogeri su kao efekat dobri,ali obaveza ravna fajtalici.ja. napunim sud 1 u 2 nedelje i 2,3 puta naduvam pritisak.nema pumpe,radi na 12 ili 24v,koristi pritisal vazduha.
Najprostije receno,nabudzena brentaca

michelangelo
29.06.10., 02:11
Zbog koje zivotinje stavljas sve ovo?

FatBastard
29.06.10., 02:49
Phelsuma madagascariensis grandis...

Radisa89
29.06.10., 02:54
e da, ja totalno zaboravio... jesi li nabavio/napravio sistem?

FatBastard
29.06.10., 11:43
Jesam..
Kolega nigtwolf se pobrinuo za sve ! :D

Radisa89
01.07.10., 23:34
extra, jel sljaka dobro?

nightwolf
11.07.10., 22:57
Kod mene sljaka ekstra vec 2godine.nabudzio sam sad i onaj mali kineski kompresor od 12v i vecu bocu.
Sad nalijem vodu,na dugmence naguram pritisak i posle 5dana,opet cimanje..opet moram da stisnem dugme,pa opet...
Posao nije lak,al je zato prljav:)Z:)Z

DonAleks
25.11.13., 12:25
ja bih,ali treba mi za cresteda,treba kao rosa za njega,da li ce to da mi koristi,takav sistem??? :)

hey-ho
25.11.13., 15:55
ja bih,ali treba mi za cresteda,treba kao rosa za njega,da li ce to da mi koristi,takav sistem??? :)

Ova tema kao i par drugih na kojima si postavio isto pitanje su stare 3+ godine pa su male šanse da ti se jave članovi koji su vodili diskusiju. Nabavi za početak fajtalicu pa sa tim ujutru prskaj terarijum. Možeš se i zadržati na fajtalici ako si u mogućnosti 2-3 puta dnevno da poprskaš biljke u terarijumu a ako nisi onda neka ti bude privremeno rešenje dok ne skontaš kako da napraviš taj kišni sistem.

DonAleks
26.11.13., 13:07
Oke Oke..hvala u svakom slucaju.. skontao sam nesto,da kupim balon vode nabavim opremu za infuziju i privremeno pomocu toga resim..:)

hey-ho
26.11.13., 13:51
Napravićeš močvaru u terarijumu...

Reptile Whisperer
26.11.13., 16:06
Napravićeš močvaru u terarijumu...

Upravu je hey-ho . Ja sam jednom napravio kisni sistem tako sto sam neko crevo sa rupicama(crevo sam zalepio na gornji deo terarijuma) povezao na pumpu , a pumpu stavio u veliku posudu sa vodom , i onda kad je pokrenem , kaplje voda po celom terarijumu . Kasnije se terarijum napunio vode i onda sam vadio sve napolje i menjao treset . Bolje je da napravis terarijum na principu false bottom . Ukucaj na google "false bottom terrarium " , ima dosta njih koji su pravili ...

DonAleks
26.11.13., 17:35
Reptile Whisperer (http://www.teraristika.org/forum/member.php/3595-Reptile-Whisperer) : ###,onda cu se samo zadrzati na fajtilici dok ne kupim automatic misting system..:) hey-ho: znam,ali ###,onda samo fajtalica..:)