PDA

Pogledaj punu verziju : Bradati zmaj



FilipZmaj
13.04.10., 20:52
Koliko duze moze da izdrzi zmaj bez uva/uvb lampu i ako ima neko iz makedonije da mi pise koliko kosta i gde mogu nabaviti.A ima li neko vlijanie sto dajem vitamine sa d3 a nemam uva/uvb lampu i koliko moze da nasteti gusteru to sto je nemam

zarko
13.04.10., 21:16
http://www.gekkogecko.rs/uvauvb.html
procitaj
na mom sajtu imas i tekstove o multivitaminima i ostlaim suplementima

FilipZmaj
13.04.10., 23:34
Gi imam citano nego sakav da prasam mozeli gusterot da izdrzi bez uva neonka nekoe vreme i da te pitam dali imas neonke i kakve koja marka i koliko novca su

Poisonous-sting
13.04.10., 23:51
Nemoj vise od deset dana! Posle toga moze dobiti neku bolest kostiju!

sasha
14.04.10., 00:00
Ako je toplo dok ne nabavis lampu iznosi ga na sunce i nece biti problema

FilipZmaj
14.04.10., 11:24
a imali neko vlijanie sto mu dajem vitamine sa d3 od zoomed,dali to moze da zameni neonku za neki period

sasha
14.04.10., 12:15
To ti je lepo objasnjeno kod Zarka, bez lampe samo sunce pomaze

poskok
14.04.10., 12:18
a imali neko vlijanie sto mu dajem vitamine sa d3 od zoomed,dali to moze da zameni neonku za neki period

Može da ublazi njen nedostatak. Neonke su obavezne ali nisu dovoljne (nisu toliko efikasne ko sto se uglavnom misli) pa ces D3 morati da dajes i kad je budes nabavio. Nedostatak lampe je veci problem kod mladih gustera koji rastu nego kod odraslih, pa ako je tvoj mlad potrudi se sto pre da je nabavis. I, naravno, nista nije kao sunce. I 10 min na dan ce da znaci.

FilipZmaj
14.04.10., 12:33
pa star je jedno 6 meseca i je u dobroj formi za sad pa nz kako ce mo dalje zato sto kod nas u makedoniji ima samo jedan odgleduvac takvih vrsta na egzoticne zivotinje i on nema stalno kod njega nego narucuje a ja sam bio kratak pri novcu na pocetak i nisam mogao da uzmem ako ima neko ko moze da donese ili od makedonije neka mi pise

poskok
14.04.10., 13:08
U tom uzrastu ne bi smeo da bude dugo bez nje! Trebalo je da je nabavis pre b.zmaja (ili da kupis nekog nocnog gustera), jer ako se zmaj lose formira, lampa posle nece da ga ispravi. Nadji redovan izvor, jer ces te lampe morati da menjas na po 6 meseci.

sasha
14.04.10., 13:36
Svi za koje znam sa mnom zajedno koriste ih godinu dana.

poskok
14.04.10., 14:47
Zavisno od proizvodjaca te lampe imaju razliciti broj predvidjenih radnih sati s tim sto njen efekat rapidno opada vremenom. Optimalna zona delovanja (30-45cm) nakon nekoliko meseci rada pocinje da se skracuje pa njen efekat postane beskoristan. Zoomedove nisam koristio (dobavljac od kog se snabdevam ih nema u ponudi),a Arcadiine i Sylvaniine menjam posle 6 meseci, jer mi se cini da cak i vizuelno mogu da procenim da im je intenzitet zracenja slabiji. Obe varijante imaju 5%UVB sto nije bog zna sta cak i kad su nove