PDA

Pogledaj punu verziju : Mala pomoc..



dragan013
14.04.10., 21:46
http://www.ferplast.it/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=/id_menu=051002
Imam ovaj terarijum, dobio sam ga na poklon od devojke u subotu, stavio sam kamencice neke i hteo sam da vas pitam sta bih jos mogao da uradim.. Kupio sam neke REPTIL kapi sa vitaminima i 3 vrste hrane.. Temperaturu im odrzavam na oko 25 stepena preko obicne lampe.. Trazio sam UV lampe po pancevu ali sam cuo da mogu i kapi za tankove do 2 litre..
Samo nemojte da me napusavate da je to govno jer ponavljam da sam ga dobio od devojke a kornjace volim od detinjstva..

nenad
14.04.10., 22:15
Ako ih pravilno hraniš, kornjače brzo rastu, pa će ti uskoro trebati nešto veće. Dakle, stakleni terarijum, pumpa, grejač, i UV lampa (možeš da nađeš u Pet Centru na NBG, na primer, i to uzmi isključivo neonku). Što raznovrsnija ishrana je jako bitna.

mmsl
14.04.10., 23:17
Pa sto mislis da bi te neko napusavao, svako ovde ce ti dati savet i pomoci ti ako moze... Ovo je nesto standardno sto ima da se kupi po prodavnicama, na zalost jako je neadekvatno i kornjace ti nece biti najsrecnije tu... Ako ih vec volis i ako zelis da ti lepo i uspesno rastu onda ce ti vrlo brzo biti potreban neki veci vivarijum... To i sve ostalo sto je potrebno ces naci u Pet Centru kao sto ti je i Nenad rekao. Za sada ih hrani sto raznovrsnije i vodi racuna da im voda bude uvek cista, jer dok su male lako moze da dodje do neke infekcije i da ti kornjacica ugine....

bubamara
14.04.10., 23:42
koliko sam razumeo,pričeš u množini...to znači da imaš 2 ili više kornjači...problem OASI posude je,što je plitka..pa može lako da se desi,da se jedna popenje na drugu,i izađe iz posude..tako da te to ne iznenadi...postaraj se za neku posudu,koja će biti dugoročnije rešenje...!...makar za početak uzmi isto Ferplast TORTUGAS posudu..za nijansu je skuplja od OASI,a dosta je veća...i dublja..!

http://www.ferplast.it/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=/id_menu=051003

dragan013
15.04.10., 00:08
Meni su rekli u Pet shopu da te ne rastu vise ali ako rastu naravno da cu da im uzmem ili stakleni ili ovaj veci.. A za napusavanje sam rekao je l sam video po nekim hrvatskim forumima da su bas otvoreno napusavali ljude koji imaju to u fazonu da su debili i tako to.. Sinoc sam spavao samo 3 sata jer sam se bojao da ne izadju, ali ne mogu jer su to neke male.. Videcu da postavim neke slike kad mi proradi net jer sad idem na forum iz internet kluba.. Inace sto se tice zaraza imam broj veterinarke ovde u Pancevu jer sam imao kameleona 6 godina i rekla mi je da je zovem kad god..

E sad za UV lampe ja sam video neke neonke.. Je l to to ili ima nesto drugo?

Hvala vam puno svima, konacno neki normalan forum..

mmsl
15.04.10., 00:30
pa predpostavljam da su crvenouhe kornjacice, i one se i prodaju kao jako male, ali dosta rastu, pogledaj malo po forumu ovde u delu gde su kornjace, tu ces procitati mnogo toga korisnog... a evo ti i jedna stranica gde ima dosta korisnog da se procita...
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/aqua/akvarijumske_kornjace.php

dragan013
15.04.10., 02:57
To su te.. Ako narastu, daj Boze, kupicu im akvarijum.. Napravio sam od kamenja malo ostrvce jer ignorisu onaj mostic a i prirodnije mi je.. Je l imaju kornjace neke igracke? Tipa kao sto ribice imaju tvrdjave i brodice je l imaju kornjace neku zanimaciju?

Ovaj link je super.. Ja sam se bojsao da im stavljam odstajalu vodu jer sam mislio da je ubudjala ali eto sad cu tako da radim..


Da li se prodaju mali grejaci za akvarijume sa termostatom? Jer sam negde procitao da bi trebalo da ide 1W/1l a moj ima oko 2 litre.. Je l moze nesto da bude ako uzmem onaj od 50W jer sam taj video da je najmanji i sakrijem ga medju kamenjem?

bubamara
15.04.10., 03:32
stavi spot sijalicu iznad,i usmeri na ostrvo gde izlaze...mala je to količina vode,i lepo će se zagrejati i bez grejača...i one će akumulirati pod sijalicom toplotu..ali,pazi,da sijalica pokriva 1/3 najviše terarijuma,a 2/3 da ima da se skloni ako joj je pretoplo...uzmi Tetra REPTOSAFE za pripremu vode...a,od igračaka najviše vole hranu..Tetra REPTO MIN MENU (3 razlučite hrane u 1 kutiji) ti je najkompletnija hrana za njih!

smeshko lepushko
19.04.10., 21:19
Uf sto volim tu laz Ove kornjace ne rastu! :) one mukice zaista ne rastu i vrlo cesto i uginu bas zbog toga sto oni podvaljuju ljudima takve posude...ja ti savetujem isto da sto pre kupis akvarijum,grejac, uv sijlicu....do tada ih drzi u tome,menjaj vodu svaki dan, iskoristi lepo vreme da ih iznesi napolje na sunce, ali nekako ih zastiti nekom mrezom...jako ti je bitno da nivo vode u toj posudi ne bude jako nizak, slobodno im sipaj vise vode da bi mogle da se hrane i lepo plivaju...i sto pre u kupovinu...srecno!

dragan013
22.04.10., 22:26
Ma kupicu im naravno ali posto je poklon od devojke malo nek odstoje u tome pa planiram da im uzmem terarijum sa UVb lampom, grejac i ono za preciscavanje vode.. Sipao sam 4 prsta vode a menjam svaki ili svaki drugi dan.. Nego jedna kornjaca ne izlazi iz vode i na oklopu joj se stvaraju neke algice na oklopu.. Ja to skidam jer ne znam da li joj to skodi.. Probao sam i da odmaknem sijalicu, ugradio sam potenciometar da joj smanjim malo svetlost ali nista.. Jedna izlazi normalno al ova druga jok.. Proveravam im oklop svaki dan.. I jos nesto meni su istraumirali u zoo shopu sa tim omeksavanjem oklopa.. Ja im dajem vitamine i uzeo sam nesto za tretiranje oklopa sto se maze na oklop ali su mi rekli da to mazem tek ako im, nedaj Boze, omeksa oklop pa posto su me vec slagali dane rastu ajde da vas pitam da li to da im mazem preventivno?

smeshko lepushko
23.04.10., 13:35
pa ja mojima nikada nisam mazao to, nemoj da te upalsi sto im je oklop malo meski, one su ipak male i nemaju cvrst oklop kao odrasle...samo ih iznosi napolje, na sunce i to direktno na suncevu svetlost, da mogu da se suncaju, ako imas mogucnosti i ne moras da se brines za oklop...te alge mozes da cistis a i ne moras, ne smetaju im...samo lepse izgledaju bez njih :)