PDA

Pogledaj punu verziju : Tarentola annularis



warbus
15.04.10., 00:17
zamolio bih one koji znaju nesto vise oovom gekonu da napisu.
Uzeo sam ga pre 5 dana,od tad nije nista jeo...
Ikoliko mu treba da se privikne na novu sredinu

mmsl
15.04.10., 01:00
Pa evo nesto sto ja znam, nadam se da ce ti pomoci...
Tarentola annularis - White Spotted Gecko

Jako lepa i interesantna vrsta, jako slicna Tokai gekonu, naime zivi u oblastima srednjeg istoka, Afrike i u nekim drzavama Amerike u predelu Floride.
Raste obicno oko 16, 17cm, mada retko moze dostici i duzinu do 20-ak cm. Sto se tice samog terarijuma potreban mu je malo prostraniji i visi terarijum sa sto vise mesta za penjanje i skrivanje. Ovo je nocna vrsta pa zato i trazi vise mesta za skrivanje danju, dok je nocu aktivniji. Neka optimalna velicina za odraslu jedinku je 45dx45sx60v ili vece, sto vise to bolje. Sto se tice uredjenja sve je stvar ukusa, ali nesto slicno Leopard gekonu, znaci dosta mesta za skrivanje i takodje dosta mesta za penjane. Temperatura i vlaznost isto kao i za lepard gekona. Hrani se takodje kao i Leopard gekon, insektima cvrccima, lateralisima, dubijama, tenebrijama...Najbolje ga je hraniti predvece jer je tada aktivniji i lakse vari. To bi bilo to ukratko. Tvoj je tek stigao pa je sada malo pod stresom tako da je to ponasanje normalno, vremenom ce se navici.... To je to, nadam se da sam ti malo pomogao, pa sad ako neko ima nesto da doda neka napise... pozzz

warbus
16.04.10., 03:07
hvala na pomoci....