PDA

Pogledaj punu verziju : Dimenzije za formikarijum



DigiNS
18.04.10., 12:13
Da li je bolje da se mravi drze u nekom terarijumu ko sto bi ribice drzali takvog oblika ili je bolje drzati ih u plocastom terarijumu ako znate na sta mislim? znaci lupam otprilike dimenzije 50x50x2?

Dahaka
18.04.10., 13:56
Па можеш у било чему.

Мада ја препоручујем формикаријум.

Сада димензије зависе од врсте...

DigiNS
18.04.10., 16:36
Npr. Campotus vagus kad bih hteo koliko da mi bude visoko? odnosno debelo ?

Dahaka
19.04.10., 00:17
Дебело 2цм.

А широко 1м и висико 1м.

То би било за њих оптимално велико.

И могло би да стане 10 000 мрава колико они могу да досегну.

lai
19.04.10., 03:00
imam i ja jedno pitanje kad smo vec na ovoj temi. juce sam u drvetu video campotus vagus mrave koji su se rastrcali svuda naokolo. predpostavljam da se spremaju za svadbeni let. rekao si da je idealno da bude 2x100x100cm, taj formikarijum se napuni zemljom? i dali u tom slucaju treba jos neki dodatak gde bi ih hranio. i dali ja za njih mogu da izlijem od gipsa gde ce im biti leglo a da gore stavim neki truli panj da ga glodju i tamo da ih hranim. nesto mi se ne svidja ta varijanta sa tim tankim formikarijumima pa me interesuje neka alternativa.

DigiNS
19.04.10., 10:06
imam i ja jedno pitanje kad smo vec na ovoj temi. juce sam u drvetu video campotus vagus mrave koji su se rastrcali svuda naokolo. predpostavljam da se spremaju za svadbeni let. rekao si da je idealno da bude 2x100x100cm, taj formikarijum se napuni zemljom? i dali u tom slucaju treba jos neki dodatak gde bi ih hranio. i dali ja za njih mogu da izlijem od gipsa gde ce im biti leglo a da gore stavim neki truli panj da ga glodju i tamo da ih hranim. nesto mi se ne svidja ta varijanta sa tim tankim formikarijumima pa me interesuje neka alternativa.


lai ako nadjes kraljicu campotonus vagus dolazim odma u despotovac da mi das :D samo javi pa da se nesto dogovorimo :D

Dahaka
19.04.10., 10:34
Camponotus vagus живи у дрвету. он ти неће копати у земљу.

А можеш да формиакријум и тераријум склопиш заједно и да ти буду једна цјелина. па да мрави буду у формкаријуму а храну да им даваш у тераријуму.

А Camponotus vagus-u мораш да у формикаријум убациш труло дрво.

lai
19.04.10., 14:51
odlicno :). ja cu ovih dana da pratim ovo drvo i cim budu izmilele ja ima da ih nahavatam koliko god mogu :D. pa se javljam

uslikacu ih takodje da vidis sliku

Dahaka
19.04.10., 14:56
Прати их чим Сунце зађе. Минут послије тог су активни и ако видиш краљице са крилима биће ту ноћ или слеђећу.

А ако буде ејдан дужи период кише чим стане одмах ће бити лет. Тоа ко би од половине Маја до краја Маја било.

Рецимо прошле године сам пратио у Цетњу гдје има амсу мравињака Вагуса али није било свдбеног лета ни до Јуна. највероватије да је почео почетком Маја. За разлику од гидине прије када је био 28 Маја...

Почни од данас. Јер није исто код мене у Никшићу или неђе друго...

И ако се не ухате краљице те ноћи ујутру и неколико анредних превечерја и јутара док Сунца нема биће их по тротоарима, базенима, (Ако еј анђете мртву у базен пробајте да је само осушите на марамици, жива је, без ако се распала од воде), неким површинама гдје могу да се јако виде.

Јер траже мјест ђе да се завуку...

теже је уватити матицу жељене врсте мрава него међеда...

DigiNS
19.04.10., 17:03
hhh medjeda :DDDD :))) ajde lai ti trazi ako nadjes nesto javi i ti dahaka ako nadjes pre mene javi ja ovde u NS nema puno suma pa nema trulog drveta pa moram na frusku goru da idem a ne mogu svaki dan stignem tamo da odem :)

Dahaka
19.04.10., 17:16
На Грушку гору ће морати бити летова...
Сад да ли ћеш уватити...
...

lai
19.04.10., 17:24
evo bas sada kod mene pada kisa, moguce je da ce da stane do veceras i odmah krecem u lov :). predpostavljam da ako i dalje pada da one nece da izlaze, ili izlaze u svakom slucaju?

Dahaka
19.04.10., 17:31
Не излазе кад пада киша јер не могу да лете онда...
Они су као метереолози, знају какаво ће вријеме бити сјутра... Могу да оману...

Углавном ако пада киша нема сврхе ишта тражити.

lai
19.04.10., 17:43
http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=143&pictureid=776

hahahaaha.. evo pokusavam da ubacim sliku, navatao sam jednog da bih video koja su tacno vrsta, al ovo moje gov.. od neta nece da ucita.

Bifrost
19.04.10., 18:00
C. vagnus verovatno i to major worker :)

DigiNS
19.04.10., 18:34
Super izgleda ninja mali kazes bice na fruskoj gori letova? sta mislis oce biti sad kad prestane kisa?

Dahaka
20.04.10., 10:43
http://teraristika.org/forum/album.php?albumid=143

Је ли ово то?

Пошто ја не могу да видим то добро.

А Бифрост јесте тако Camponotus vagus је војник.

lai
24.04.10., 00:45
evo vec dva dana posle kise pratim ja ono drvo sa mravima. nego nesto ih malo vidjam. da li je moguce da su vec imali svadbeni let ili je jos uvek ovo lose vreme za njih?

Dahaka
24.04.10., 20:15
Не би требали да су имали већ лет...

Можда је рано још.

Али Мај сигурно мора да буде мјесец са тим дешавањем.

Довољно еј да послије заласка сунца прегледаш мравињак и ако уочиш матице са крилима или мужјака биће те ноћи или неку од следћих...

А мало их виђаш због кише...