PDA

Pogledaj punu verziju : Veliki problem - grinje kod lateralisa



dutch
01.05.10., 14:00
Maloprije krenuo da pogledam koloniju lateralisa koja mi stoji na komodi u sobi.Ranije sam vidio nešto po zidovima posude u kojoj ih držim što je meni ličilo na prašinu koja se slijepila po obodima.međutim,sad sam vidio da toga ima i spolja kao i da se proširilo po cijeloj komodi.Riječ je o nekim bubicama koje su sitne kao zrnce prašine(puno manje od 1mm),žućkaste boje.Cijela je komoda prekrivena njima pa pretpostavljam da je došlo do nekog izlezanja masovnog.Kako da eliminišem to?
Naravno,pristupiću čišćenju i zamjeni podloge i ostalog kod lateralisa al ako se vrate da znam.

Borko
01.05.10., 14:16
Grinje...
Smanji vlagu i tako ces ih se rijesiti.

dutch
01.05.10., 14:17
Vlaga mi treba zbog lateralisa.Dal ću ih se riješit ako bube izdvojim,očistim posudu i stavim novu podlogu?
Dal mogu da se zapate van vlažnog okruženja?Da mi se ne prošire po sobi :)

Borko
01.05.10., 14:26
Ma stace ti vlaga kod lateralisa?
Mje kolonije lateralisa sasvim normalno funkcijonisu a nemaju vlagu! ---smanji vlagu!

Mozes i da im ocistis posudu a dovoljno ti je samo da smanjis vlagu i one ce nestati.
Nece ti se prosiriti po sobi,jedino ako su ti u sobi uslovi kao kod lateralisa :)

dutch
01.05.10., 14:44
ok.meni su rekli da im treba vlaga za razmnožavanje pa sam im zato svaki dan nakapavao podlogu.izbačena je podloga,kanta oprana,tako da bi trebalo sve da bude ok

Dahaka
01.05.10., 16:13
Па и треба им за размножавање. ототеке морају бити на влажном...

Borko
01.05.10., 17:23
Па и треба им за размножавање. ототеке морају бити на влажном...

Al ne treba tolika vlaga da se grinje namnoze!
Ja ispocetka isto nisam znao pa sam imao pored malih lateralisa i grinje.

Uzmi neku kutijicu i stavi malo vlaznog ubrusa u nju i stavi oteke u kutijicu a to sve neka ti bude u koloniji i kad se mali izlegu izacice medju druge lateralise.

kimo
01.05.10., 20:11
Па и треба им за размножавање. ототеке морају бити на влажном...

Netačno! To se ranije mislilo, provereno da im nije potrebna nikakva posebna vlaga ni za oteke, samo smanji vlagu, povećaj ventilaciju i ubacuj na 1-2 dana voće/povrće.

Geni
02.05.10., 00:00
Pa nije ni da nije potrebna. Ako se skroz suvo ostavi, ooteke će se osušiti. Provereno. Činjenica je da im to malo voća i povrća koje im se stavlja svaki drugi dan dovoljno podiže vlagu da im bude dovoljno ali je realno da će uz ređe stavljanje voća i povrća i dosta veću ventilaciju u maloj koloniji (velika kolonija stvara i temperaturu i vlagu), doći do problema oko razmnožavanja.

Cilj je da se smanji vlaga ali ne i da se skroz isuši. Prosečna ventilacija i voće i povrće je dovoljno za uspešnu koloniju.

dutch
02.05.10., 01:50
ok.završeno sve tako što sam u posudicu stavio vlažne maramice a na njh ooteke.dolje je piljevina pomiješana sa granulama koncetrata što im je dovoljno za skrivanje i grickanje.mislim da će im uz voće i povrće to biti sasvim odgovarajuće :).ventilaciju imaju prilično dobru tj uprkos vlaženju nikad nisam u posudi imao kondez

DutchSc
27.05.10., 01:44
Znate sta mi nije jasno,ako je to grinje,kako se ono ne vidi i na posteljini,jastucima,grinje se hrani ostacima koze i za njih nije presudna vlaga.
Grinje je zivuljka koja se vidi samo pod mikroskopom.
Pocinjem da sumljam da je to malo belo uopste grinje, koje se inace i kod mene napatilo kod crvcaka u koloniji,nego nesto sasvim drugo,kao neke vasi

dutch
28.05.10., 15:30
ja sam riješio problem tako što nisam kvazio podlogu.međutim,prijemijetio sam kod tarantula da se javljaju povremeno kad je vlažno a ima dosta ostataka od insekkata.to sam riješio na sličan način,izbačim te ostatke i ne vlažim neko vrijeme podlogu.

ACO87
25.10.11., 06:32
i meni su se pojavile od skora, morao sam da promenim sve zivo tarantulama, al jos uvek ih ima, da li mogu da se prosire po kuci?:(:(