PDA

Pogledaj punu verziju : konacno kraljice bez krila



lai
01.05.10., 22:29
uhvatih danas desetak kraljica c. vagusa u jednom selu kada sam se vracao sa uranka. e sta sad. da li da ih rasporedim u epruvete i vidim hoce li da poloze jaja. ja sam uhvatio samo kraljice, a ovde imam ono drvo gde su i radnici i ratnici, pa me interesuje mogu li da ih nahvatam ovde i ubacim kod ovih kraljica sa drugog mesta. hoce li je prihvatiti. sto se tice kraljica, ko hoce nek se javi, imam ih desetak ;)

Bifrost
02.05.10., 16:50
Nemoj stavljati druge radnike, velika je verovatnoca (gotovo sigurno) da je nece prihvatiti i da ce je ubiti...

lai
02.05.10., 18:26
znaci da uznem i da ih rasporedim u epruvete i cekam da poloze jaja, pa onda da onu koja polozi prebacim u mravarijum sa drvetom. sto se tice tih epruveta, da li da im unutra ubacujem i nesto od hrane, a na kraju samo da ih zatvorim sa vatom natopljenom vodom. one tu nece da se uguse? ili da ih sve rasporedim u male teglice.

Bifrost
02.05.10., 19:06
Pa sad ne znam kako je kod C. vagnusa... Mislim da li mogu vise kraljica u jednom mravinjaku... To ce Dahaka odgovoriti. A sto se tice epruveta, nisu neophodne, mozes da je odma stavis u formikularijum ima ona energije da izvede mlade... C. vagnus ne zivi samo u drvetu, takodje zive i ispod kuca u betonu... tako da mozes i da napravis od maltera ili gipsa formikularijum...

lai
02.05.10., 19:36
to od gipsa bi bilo savrseno, ajde da sacekam dahaku da se javi al ga nesto nema, mora da je zagino na prvom maju :D

Dahaka
03.05.10., 13:05
Ovako:
Možeš da joj ubaciš nekolika radnika. Recimo 1 vojnika i 1 radnika. Neće je ubiti. Ja sam napravio grešku kad sam stavio više mrava, jedno 20 i nešto i više pa su mi ubili maticu...

A Ja bih išao sa drvetom. Vagus se gnijezdi pod kamenje i beton ako baš mora. Išao bih na dasku koja stoji između između 2 stakla.

Trulo drvo im ubačite i neajbolje tunele će Vam oni izbušiti!

A možete da napravite i terarijum sa trulim panjem, isto je pervezija!

I možeš sve matice da staviš u formikarijum bilo da je sa daskom ili sa panjem. Ali napravi rupe za svaku posebno pa neka se same ujedinjavaju. Vegus može da ima 1 ili više vrsta... Kolonija može da ima i 10 000 mrava! Naravno ako ima prostora, zato odmah napravite veći formikarijum jer je selidba crnjačenje...

DigiNS
03.05.10., 21:08
JAAA ocu :D 2 za 200 dinara+postarina xD

Dahaka
04.05.10., 09:53
200 динара. То је јако мало ако се продава матица. 20е би била нека срдња цијена.

LARYBG
04.05.10., 13:08
200 динара. То је јако мало ако се продава матица. 20е би била нека срдња цијена.

hahah 20e pa odoh da ih hvatam moogu se obogatim.
20e mozes kupis 3tarantule iz afrike a ne mrava iz srbije :)

Dahaka
04.05.10., 16:48
Погледај на нету цијене.

И пробај да ухватиш 100 матица сваку ћу да ти купим.


LARYBG
04.05.10., 16:56
ajde ja uhvatim a ti kupis svaku za 20e
ne mogu 100 ali mogu da uhvatim 20 ,kao prosle godine

Dahaka
04.05.10., 17:06
100 комада. :Д
Са 20 се неможеш обогатити то је једна плата.
А овако 100 је нешто веће...

Није скупо. Немаш тих ствари у продаји јако мало и ако има буквално не може да се купи.

Шта би рекао за Camponotus gigas који је 250Е...

LARYBG
04.05.10., 17:14
ne znam dal su oni jeftini ali retko koja vrsta iz evrope je preko 20$ sto nije ni 15e
a egzoticne su malo skuplje idu i do 100$

http://antstore.net/shop/index.php/cat/c54_ant-colonies-ant-colonies.html/XTCsid/8997660444cb283f25779b0536106424

Dahaka
04.05.10., 18:02
На том сајту Вагус еј 24,90 €

Још плус је немогуће набавити мраве код анс са тог сајта. Значи цијена расте... И ако би било могуће треба да додаш на поштарину...

Такод а 20 еура је таман за Вагуса.

LARYBG
04.05.10., 18:41
gde je vagus na ovom sajtu ja ne mogu da ga nadjem?

pazi ovako sada negde u lupam (nemackoj) mozes da nadjes cb belosku i kostace nije ni vazno 10-20-50-100e , e onda ja lepo odem ovde do save i uhvatim 10 komada i prodajem po 50e . pa ko ce normalan da kupi

lai
04.05.10., 18:50
ko hoce maticu dacu mu je dzabe samo nek plati postarinu i neka kaze kako da mu je posaljem, da ne odgovaram ja posle ako crkne u transportu. e isto me interesuje, posto su vec pocele da polazu jaja sta da radim sa njima. da ih pakujem zajedno sa maticom?

Dahaka
05.05.10., 15:19
Jaja koja je polozila stavi sa njom. Neka budu zajdeno.

Ima C. Vagus na sajtu nijesi dobro pretrazio.

DigiNS
05.05.10., 23:55
Dahaka 200 din u srbiji je ko 200 evra xD

Dahaka
06.05.10., 10:26
Ја не кажем да неко не може да продава по 20 динара.
Како год хоћете то су ваше одлуке.

Да се вратимо на тему.

Колико тачно имаш краљица и да ли су све положиле јаја?

DigiNS
07.05.10., 19:41
E poslo sam ti informacije moje adrese samo mi nisi odgovorio sta si uradio pa sa nestrpljenjem cekam ....

lai
08.05.10., 02:50
imam devet matica, bilo ih je deset ali sam jednu ubacio sa ostalim mravima tako da izgleda nije prezivela. ubacio sam kod jedne isto i po jednog ratnika i radnika. nju su prihvatili lepo. sve matice su polozile jaja ali ne mnogo, po tri cetiri kako koja. evo sad bas trebam da napravim jedan mravarijum pa da ih premestim tamo.

Dahaka
08.05.10., 11:43
Онда нијеси нашао праве раднике.

Мора да прихвати 2 мрава.

Нем шансе да ма неће.

Нијеси онда матице Вагуса или радници Вагуса.

Дај нам фотографије.

lai
09.05.10., 18:07
http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=143&pictureid=787
ovu maticu sto su ubili ja sam ubacio kod jedno tridesetak mrava pa verovatno je zato nisu prihvatili, a kod jedne sam ubacio samo dva mrava i nju su prihvatili. evo i neke slike

http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=143&pictureid=786

http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=143&pictureid=785

Dahaka
09.05.10., 23:24
Jeste C. Vagus.

Ja sam napravio istu takvu grešku.

Dosta su 2 mrava za početak...

lai
10.05.10., 00:47
sada im spremam jedan veliki mravarijum.bice odprilike 115x80x60. i tu nameravam da stavim malo zemlje i jedan veliki suvi panj. e sada ti si rekao da trebam da svrdlom izbusim rupe za matice. ja cu tu da ubacim jedno sest komada pa me interesuje da li ima neko pravilo gde da im busim te rupe. kapiram da bi odprilike one trebale da se nalaze u dnu panja, i da sve sest rasporedim u krug. ja cu posle samo da spustim epruvete pored tih rupa pa ce valjda same kraljice da prenesu jaja u njih. ono sto me jos interesuje jeste hrana i voda. posto ce mravarijum da bude malo veci ja sam planirao da mi u jednom kraju bude taj panj, a da na drugom napravim mesto za hranu i vodu. oce li to biti ok, mislim zbog tih kraljica jer ce im tako hrana i voda biti dosta daleko, a ja nebi bas da ubacujem druge mrave da mi se ne desi ono kao sa prvom kraljicom. i reci mi isto koliko treba da prodje vremena pre no sto se jaja izlegu.

Dahaka
10.05.10., 10:18
Па бушилицом треба избушити рупе.

А пањ мора да буде труо. Јер неће да увијек буше сув пањ.

Нема правила гдје треба да буду рупе. Ако ти тај пањ који будеш ставио има прскотине онда не треба да избушиш ништа. Овако нешто http://fc09.deviantart.net/fs30/f/2008/175/5/2/Wood_Texture_10_by_stock_by_brink.jpg

Тако би најбоље било. И стави трули пањ. Да не би било проблема послије.

А матице као што си рекао стави са епруветама поред пања и саме ће прећи.

А како колонија буде расла оне ће се груписати у једну велику и биће јако напредна, пошто има више краљица и безо ће се повећавати број мрава!

А земља нека буде 5цм максимум јер не треба ти више слободно. А храна није никакав проблем. Убавиш било шта што ухватиш споља (немаш проблема око паразита као код тарантуле и др. Може оно и код мрава...) Мада можеш да држиш дубије или набављаш повремено. 1 Диби би трајао за почетак много времена, 1 мјесец скоро... :Д. Храна није никакав проблем за мраве...

А вода, само влажиш дрво ако нема радника а ако имаш раднике нека ти неђе у близини буде навлажена вата, то еј довољно. Радници ће да пију и да носе матици. Ако има радника били гдје у тераријуму да ставиш храну и воду биће уреду јер ће он да одради свој посао.

А треба око 1 мјецеда се се излеже мрав...

И Ц. Вагус је јако живахан мрав.

lai
10.05.10., 16:54
dobro, sto se tice toga sve mi je jasno. jos samo ovo: posto ja imam neke radnike, a imam i gde da ih uhvatim, ali mi nisu sa maticama. sta da radim, da li da ih stavim po dva komada na maticu kada ih prebacujem u mravarijum ili da svakoj ubacim po dva komada sada u te epruvete gde su i jaja. hoce li ih prihvatiti i da li ce biti problem neki za ta jaja da ih ne pojedu ili tako nesto. i ove kraljice u epruveti sa cime da hranim. ja sam se ####### pa sam im ubacio po malo secera, a kasnije sam video da ne treba. za slucaj da ne nahvatam skakavce, moze li muva ili nesto slicno?

Dahaka
10.05.10., 17:46
Šećer izbjegavaj to ni ljudima ne bih preporučio hahaha...

Med i voda. To im daj i mrvicu šećera.

Kapni joj kap.

Možeš i neko sočno voće isto mrvicu.

Mravi ti vrlo malo jedu. Dok ne naprave veliku koloniju.

I dodaj sada u euruvetu po 2 radnika. jednog vojnika i jednog radnika.

Pa aksnije samo otvoriš i neka sami izadju. A otvaraš kad su smireni da ne bi istrčali onako bez glave što se kaže...

lai
11.05.10., 02:38
ja ih cuvam u epruveti, oce li im biti dovoljno prostora, mislim kada im ubacim po jednog radnika i ratnika. ja vec imam ovde kod mene par komada koji jure po jednom malom mravarijumu da im ubacim te. nema potrebe da hvatam nove

Dahaka
11.05.10., 10:20
Па нема потребе да хваташ нове.

А неће им бити уско све док могу да се окрену за 180...

lai
11.05.10., 15:43
e a video sam da imaju neki regulatori temperature i vlaznosti u nekim mravarijumima. el znas gde to ima da se kupi i koliko kosta. ja cu u svakom slucaju da im namestam sijalice pa ako vec ima neke specijalne bilo bi dobro da kupim njih

Dahaka
12.05.10., 10:36
Не треба ти то. Јер ови наши мрави живе напоље ђе ће им бити много горе. Тако да ништа ти то не треба.

lai
12.05.10., 15:41
haahahahh... odlicno. kucna atmosvera ce da im ko banja onda :)

Dahaka
12.05.10., 18:49
Само ћеш тај пањ или шта бдеш имао да влажиш док не добијеш раднике. А ако имаш већ раднике онда неђе нека буде влажно.
Рецимо можеш да навлажиш марамицу или да прскаш зидове... Шта год...

lai
13.05.10., 01:51
a reci mi za ventilaciju, ja sam mislio da bocne stranice izbusim pri vrhu sa jedne strane i pri dnu sa druge. ja mislim da ce im to biti dovoljno. tu bi trebala da bude dovoljna cirkulacija vazduha.

Dahaka
13.05.10., 10:12
Довољно је да направиш по милиметар горе и доље на супротним странама и то би било сасвим довољно за вентилацију.

lai
15.05.10., 17:08
sve mi se cini da mi ova jajasca slabo napreduju, ja drzim epruvete u mraku. tako treba? mislim ne treba im dnevna svetlost za razvoj?

Dahaka
15.05.10., 19:15
Мрак.

А не могу да напрадују видно.

Нема шансе да можеш да примијетиш разлику и у 10 дана...

paki sor
22.08.10., 00:06
posto bi mi prodao maticu?i ja sam se nalozio da ih uzgajam.a gde si ulovio matice?

DigiNS
22.08.10., 17:52
posto bi mi prodao maticu?i ja sam se nalozio da ih uzgajam.a gde si ulovio matice?

Nemas nigde sad da uhvatis vise c.vagus cekaj sledecu godinu.... ja mislim da je njemu ostala samo jedna tako da ######...

Dahaka
22.08.10., 22:23
Имаш сда Л.Нигер-е пуно. То је амтица малог црног баштенског мрава.