PDA

Pogledaj punu verziju : problem oko presvlacenja



minimall
11.05.10., 18:50
imam jednu malu tarantulicu koja skroz slabo napreduje i juce se presvukla ali umesto da izadje nova i zdrava ova moja dobila manu u vidu jedne krace i u svim pravcima manje noge... e sad me zanima oceli se popraviti njeno stanje ili da li je neko imao vec ovakav problem

Cold_Beer
11.05.10., 19:05
Popravice se verovatno sledecim presvlacenjem.

Bifrost
13.05.10., 00:12
Ja ne razumem potpuno to "u svim pravcima manje". Mislis da je noga kraca i tanja? A da li je imala sve noge pre presvlacenja? Ako jeste onda je malo cudno jedino sto mi pada na pamet je da je moguce da je noga bila polomljena ali da je ostala na njoj, pa se nekako nova regenerisana noga forimirala iako stara polomljena nije otpala....

Sve u svemu u sledecem presvlacenju ce biti manje vidljiva, ako ne i potpuno otklonjena razlika :).

minimall
14.05.10., 16:19
da noga je kraca i tanja od ostalih iako je pre presvlacenja sve bilo ok pa me to malo zabrinjava

Hannibal
18.05.10., 00:21
Meni je tarantula jednom prilikom pobegla iz zatvora i nestala u sobi na nekoliko dana, kada sam je napokon nasao u procesu ponovnog zarobljavanja je ostala bez noge.
odmah sledeceg presvlacenja desilo se isto k'o i kod tebe, jedna noga i kraca i tanja, ali, srecom, posle nekoliko presvlacenja sve se vratilo u normalu.

MRGooD25
18.05.10., 00:44
To se i ranije desavalo ljudima. Sve se sredi posle par presvlacenja! Nemoj da brines!

zokis
02.06.10., 20:04
Pravi problem nakon presvlacenja :(:(:(
U pitanju je Psalmopoeus reduncus velicine oko 7cm. Danas sam hteo da ga nahranim...kad ono presvukao se....gledam ja ovo ne lici na dobro.....dalje ce slike reci sve...

Tarantuli su se palpe i prednje noge izgleda zaglavile pa ih je ona otinula (ne znam kako) u zglobu gde se spaja sa karapaksom. Koliko primecujem ne krvari na tim mestima. Prsnuo sam joj vodu na mrezu da pije za slucaj da je dehidrirala. Inace posuda u kojoj je bila po meni ima dovoljno vlage. Sta ce biti sa njom pojma nemam...ako prezivi ne znam kako ce se presvuci sledeci put. Da sve bude jos gore zenka je :'(:'(:'(

Miroslav
02.06.10., 22:11
Uh, to baš ne sluti na najbolje, ali držim joj palčeve.
Ako sve bude u redu sa njom do sledećeg presvlačenja, mislim da neće imati problema u toku samog presvlačenja, osim ako se desi nešto ovako, neplanirano i čudno.

Cold_Beer
02.06.10., 22:51
Au,tesko da nesto moze da bude od nje. Lose izgleda,steta velika,daj boze da prezivi.

Geni
03.06.10., 08:59
Pa ako su joj helicere izašle čitave, te pedipalpe i noge joj neće smetati da normalno živi. Ako nigde ne curi ja verujem da je ona sama odbacila te ekstremitete jer su bili zaglavljeni (a verovatno nisu ni bili formirani kako treba) pa tu nema bojazni od curenja.

Šteta što je tako velika, trebaće joj bar 3 presvlačenja da dođe sve na svoje mesto. Samo je malo više pazi i nemaš problema ;)

p.s. Otkud tebi ženka? ::D

kimo
03.06.10., 12:06
Haha, sada otkad ima više desetina paukova zapadaju i ženke :)

P.s. Bedak zoki, baš sa njima nemaš sreće...

zokis
03.06.10., 19:58
Helicere su joj normalne....ali na zalost uginula je. ´Bem ti zivot...kakav sam ja baksuz. :'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Geni
04.06.10., 08:54
Ili je negde curelo ipak ili je odbacivanje ekstremiteta bio samo deo nekog većeg problema ali to sad i nije bitno.

Žao mi je Zoki :(

Miroslav
04.06.10., 14:36
Možda je i uginula zato što je odbacila popriličan broj ekstremiteta, a takođe je moglo doći i do infekcije rana.