PDA

Pogledaj punu verziju : Reptile breeding rack



Miluttin
13.05.10., 11:04
Ljudi uzeo sam da preavim breeding rack. Sto se tice police i boxova, nije problem al mi grejanje vec malo klimav element jerbo se sa strujom nisam mnogo druzio u proslosti... Cuo sam na par mesta (a i citao) da su dobre neke folije za grejanje al to nisam nasao u prodaji. Nasao sam neki link na nadasve cuvenom youtube-tu gde je od prilike ono sto meni treba, a mislim da je to ta folija ako sam u pravu. Postavicu link, a vi me uputite ako je to TO, gde ima da se uzme i kako to spojiti, dal moze sve na jedan kabl i tome slicno. Cenim svaki komentar! :)

http://www.youtube.com/watch?v=nMjA7Vz_1bU

Pozzzz

Geni
13.05.10., 11:19
http://www.rovex.co.rs/osnovno/lokacija.html

Uzmi folije, neka ti montiraju konektore i samo priveži kablove.

Celav
13.05.10., 14:06
I ja planiram da napravim rack sitem samo sto jos imam problema da najdem veca providna korita. A sto se tice te folije izmeri koliko ti treba za policu i idi u rovex,oni ce ti tamo staviti konektore. Grejna povrsina je 30*32cm.

Miluttin
13.05.10., 14:29
UUu strava, sad cu da ih zovem, momci svaka vam dala i na vreme dobila!

zarko
22.05.10., 21:14
ima mja rek sistem...roveksove folije su ok ak oti temp sobe oko 19C minimum ispod toga ne mogu da i podignu temp adekvatno.
naravno treba ti extra termostat...ili 2 zavisi kolika ti je rek stalaza

kimo
23.05.10., 12:51
Nema potrebe ni za termostat a i one folije od 60w su više nego dovoljne za sve životinje koje se smeju greja podnim grejanjem tj. koje su terestrijalne :)

zarko
23.05.10., 20:02
ja se ne slazem jer imam i pokazalo mi se i tekako bitno da kotrolisem temp.ako je u sobi 24 preko leta +60W ode u 45C

kimo
23.05.10., 20:09
Zato se stavljaju potenciomeri i smanjuješ sam, a imaš jedan dva termometra za ceo rack i to ti je to. može i termostat, ali će on samo u jednom terarijumu ili kutiji da meri jer ima jednu sondu. Može naoba načina...

zarko
26.05.10., 02:30
ja ne bih iso sa potenciometrom jer je neozbiljno....pogotovu ne sa moreliama, inkubatorom, rack sistemom i sl..ako odvojis 300e za rek pa korisno je da stavis i tremostat kakav dolikuje nisu skupi 30e

kimo
26.05.10., 11:13
Ma znam, samo kažem, zavisi ko će šta da pravi i kako će da drži. Drugo, termostat ti nije dobar za folije, jer se one ne zagreju odmah, tako da će imati oscilacije temperature i sa termostatom. Uglavnom ima rešenja, pa ko je koliko spreman da se cima i plati toliko će i da dobije :)

zarko
26.05.10., 21:26
ja koristim propulsni termostat tako da nema oscilacije vece od 0.1C a ida ima ne moze biti veca od 0,5C
moj rek je sa oko 30 kutija tako da moguce da za manji rek oce manje pare da odvoje ...ali moj stav:kad raidsa radi kakoa treba obicno das 20-30% vise para nego kad bi stedeo