PDA

Pogledaj punu verziju : Zamalo pokojni:-)))



neo
16.05.10., 22:56
Moj dragi je danas pauzu između dva pljuska iskoristio da pokosi travu.U pola posla,uleće on u kuću i viče da što pre uzmem foto aparat.Ja skroz zbunjena pitam zašto,a on kaže da mu je neki lepi gušter za dlaku izbegao košenje i da je mnogo interesantan pa da ga slikam.Čuj gušter,pa taj bi pobegao brzinom vorpa,ne bi mene čekao da mi pozira:D Ja se nekako dovučem do dvorišta i imam šta i da vidim,kakav bre crni gušter:confused: pa to je daždevnjak!Bio je mnogo dobar,pozirao nam je k'o pravi maneken;) Posle završenog posla sam ga odnela u obližnju šumicu,strah me je bilo da ga neko ne nagazi.Pošto sam zaboravila dal' beše toksičan ili ne,uzela sam baštenske rukavice,a on se k'o gospodin popeo sam na moju ruku da ga transportujem na bezbedno:-)Usput sam ga provukla i kroz jednu baricu,za slučaj da mu je smetao bliski kontak sa rukavicom.

Marko87
16.05.10., 23:36
Lepe slike, jos lepsa zivotinjica...

Sto se tice toksicnosti, postoji u izlucevinama njegove koze, nije nista strasno (moze se drzati u rukama) jedino ne treba dirati lice nakon toga tj. sluzokozu jer moze doci do nadrazivanja.

A sto se tice premestanja sa jednog mesta na drugo to ne treba da se radi jer su te zivotinje teritorijalne i moze da im se na taj nacin iskomplikuje zivot... (tesko snalazenje u novom okruzenju, sukob sa drugim jedinkama na toj teritoriji, problem oko hrane...)

pozz

neo
17.05.10., 00:11
Pa nadam se da mu tih tridesetak metara nije poremetilo bioritam.Jer,da smo ga ostavili tu na sred pokošenog dvorišta nisam baš sigurna da se neka od mačaka ili pas ne bi "poigrali" sa njim.Znam da im kao hrana nije interesantan,ali za njega jedna pseća šapa može da bude kobna.

Marko87
17.05.10., 00:19
Nije strasno, nije to daleko, a i mozda ti opet dodje u goste :-)

Miluttin
17.05.10., 10:32
Stvarno su divni. Oduvek sam se divio dazdevnjacima. Sve pohvale na slikama :)

neo
17.05.10., 10:46
U celoj priči meni je najdraži taj detalj da sam imala priliku da upoznam decu sa ovom prelepom životinjicom.Ja izludim kada vidim kako neki drugi roditelji vaspitavaju decu da od svih tih neobičnih životinja treba da se plaše i po mogućnosti da im presude po kratkom postupku,ko da će ih one pojesti:eek:
Ma užas živi!Objasnila sam klincima da je on dobar,da neće da ih dira ali da ne diraju ni oni njega;) A moja klinka se oduševila "kako ima lepe okice":D

sale1808
17.05.10., 13:55
Naravno,edukacija na deci je jako bitna,posto je situacija kod nas dramaticna sto se tice zastite okoline kao i ponasanja prema zivotinjama.

neo
17.05.10., 14:08
Kod nas je situacija dramatična i u međuljudskim odnosima,o životinjama i da ne pričam,a tek su egzote priča za sebe!Ako ne mogu druge da vaspitavam,bar sopstvenu decu mogu da usmeravam kako treba.