PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc u odabiru druge T! :)



loshme10
19.05.10., 11:30
Razmisljam da u skorije vreme(mozda) uzmem i svoju drugu tarantulu, ali naravno opet ne mogu da se odlucim za koju jer ih ima previse koje mi se svidjaju, a ne mogu da ih uzmem sve od jednom(mada bih voleo)! :D Dosta sam cackao po forumu i guglu i u obzir dolaze sledece T:

-G pulchra(najvise mi se svidja od svih ali jaaako sporo raste),

-B boehmei(svidjaju mi se boje, ali sam iz tekstova i sa slika skontao da precesto baca dlacice i da joj je uglavnom celavo dupe, da se tako izrazim),

-C cyaneopubenses(ista prica kao sa boehmei),

-N chromatus(takodje mi se jako svidja ali su mi preporucili da je bolje da uzmem neku od 3 gore navedene jer vec imam geniculatu koja je dosta slicna chromatusu).

Ja sam napisao sta mi se ne svidja kod svake od ovih, jer mi je to bilo najlakse, a vas bih zamolio da mi pomognete u izboru da ne budem dezurni smarac Kimu i Miroslavu!!! :o Takodje, zamolio bih ljude koji imaju neku od ovih T da mi napise svoja iskustva i pluseve i minuseve ovih vrsta... Naravno da dolaze u obzir i drugi saveti i preporuke, da bih se mozda odlucio za neku drugu T! Hvala vam puno i pozz!

D@nijel
19.05.10., 12:12
B.boehmei ti je nekako nabolji izbor.Iz mog iskustva nisam primetio da toliko cesto baca dlacice da joj je celavo dupe a imam je dve godine.Baca ih ali ne toliko cesto da bude skroz celava.I cini mi se da je malo mirnija od cyan-a ili je ovaj moj nervoza:)

loshme10
19.05.10., 12:24
I moja devojka glasa za boemija, tako da je i to veoma jak argument!!! :D Kao sto sam rekao, meni se najvise svidja puchra, i nju bih bez razmisljanja uzeo da ne raste tako sporo... Mnogo je da se ceka 3-4 godine da poraste, pogotovo kad imam samo jos jednu T...

D@nijel
19.05.10., 12:54
Eto ti odgovora onda,nemo te bije zena:)

marko
19.05.10., 14:06
Da sam na tvom mestu uzeo bih G.pulchra.
Strpljenje je vrlina, ne čeka se za džabe da pulchra odraste,
video si kako izgleda kad malo stasa. Pravi dragulj u kolekciji :)

Dachapbg
19.05.10., 14:54
Ja imam Smithia,on ti je klasika,ali lep je za sve pare.
Imam B. Boehmei , ali tek se 1-2 put presvukla,ne mogu nista da pricam,ali nisam je dzaba uzeo ;)
Imam i G. Aureostriatu,ona je mala,ali baca dlake cim joj malo dunem u posudu.....
Moj savet......b. Boehmei ;)

loshme10
19.05.10., 17:10
Koliko sam razumeo Kima, pulchra je jako mirna i ne baca dlake, cak moze i cesto da se drzi u rukama, nije agresivna uopste... Stvarno mi se mnogo svidja! Mozda je najbolje da uzmem neku od 3-4cm, onda nije bas mala... :D Jel zna neko kakve je boje na 3-4cm? A bilo bi jos bolje ako neko ima toliku pa da mi posalje sliku...

MRGooD25
19.05.10., 18:44
Moj glas bi uvek isao za cyano! Obozavam tu tarantulu!

Poisonous-sting
19.05.10., 19:08
Moja preporuka je Lasiodora parahybana.Imam je od 5 presvlacenja... I vrapci na grani znaju da nenormalno brzo raste...jede ko slon...nije neka lepotica ali sta je tu je...ako zelish lepotice izaberi neku iz roda avicularia pozdrav!

RadeNS
19.05.10., 19:10
I kod mene je ista dilema kao i kod tebe samo sto je kod mene i B. vagans u opticaju. Najvise mi se svidja pulchra, zaista prelepo izgleda tako da cu sigurno nju sledecu uzeti pa posle verovatno boehmei. Mene isto zanima ako neko zna kad pulchra pocinje da dobija tu crnu boju?
P.S. Takodje preporuka za parahybanu :)

rassa
19.05.10., 19:20
boehmei i pulchra!

loshme10
19.05.10., 21:47
I ja sam ostao na pulchri i boehmei! Parahybanu necu iz istog razloga kao i chromatusa, jer vec imam geniculatu, koja nenormalno jede i raste! Sad bih uzeo nesto da je melem za oci, a ove dve svaka na razlicit nacin, to svakako jesu! :) Jedino sto me jos sprecava da uzmem pulchru je njen jako spor rast... I dalje mi niko nije odgovorio da li je ona i sa 3-4cm tako crna, i ako nije kada dobija tu prelepu boju...?

marko
19.05.10., 23:24
Koliko sam razumeo Kima, pulchra je jako mirna i ne baca dlake, cak moze i cesto da se drzi u rukama, nije agresivna uopste... Stvarno mi se mnogo svidja! Mozda je najbolje da uzmem neku od 3-4cm, onda nije bas mala... :D Jel zna neko kakve je boje na 3-4cm? A bilo bi jos bolje ako neko ima toliku pa da mi posalje sliku...Ima Ig0r (ex Grof) malu G.pulchra, negde oko 4cm po mojoj proceni. Počinje polako da dobija boju. Moram priznati da sam se iznenadio kad sam je video, mislio sam da neće tako rano da dobije te tamnije dlake.

loshme10
20.05.10., 02:02
Ipak sam se odlucio za pulhru i mislim da nisam pogresio, i sto Marko kaze da vredi cekati!!! :D Jedino me jos zanima, a nisam uspeo da nadjem na forumu, da li se one ukopavaju u zemlju?! Jer stvarno ne bih voleo da imam tako lepu T a da ne mogu da je vidim...

MRGooD25
20.05.10., 03:18
Losme ako hoces mogu da pokupim za tebe tarantulu kad budem isao u NS! Idem sad u patak i vracam se u nedelje! Ako uzimas od Kima! ;)

Dachapbg
22.05.10., 16:46
Super ti je izbor :) I meni se jako svidja G. Pulchra !!
Totalno je #####ana koliko je crna........
Ja imam G. Aureostriatu ... jeste mala ali je jako nervozna,jako cesto se cese,to me nervira :)
Pulchra je keva :)

Nemanja
22.05.10., 18:45
Moja preporuka je da uzmes 2 tarantule, pulchru i jos jednu. Pulchra je jedna od najboljih tarantula, po pitanju izgleda i ponasanja, cista 10-ka. Dok ti docekas da ona poraste toliko da ce joj biti potrebno vise od 1 litra prostora, smislices gde ces je drzati.
Za drugu ti preporucujem C. cyaneo ili Grammostola pulchripes, kao i sve Brachipelme, pogotovu vagans i albopilosum.

Iako citas da im je "golo dupe", to nista ne govori. Svaka se razlikuje, tako da i ako uzmes samo pulchru, moze se zadesiti, iako je skoro pa neverovatno, da bude luda "k'o struja"... :D

MRGooD25
23.05.10., 15:41
Pulchre-a je vec uzeta, izuzetno je aktivna, sad cu postaviti sliku, zao mi je zbog loseg kvaliteta slikano je mobilnim! http://img693.imageshack.us/img693/985/23052010869.jpg

Loshmi, evo tvoje ljubimice!!!!

loshme10
23.05.10., 16:28
Hvala! Ne vidi se bas najbolje, ali nema veze, upoznacu se ja sa njom sutra!!! :D Jbt kako je cupava za svojih 2-3cm!!! :D :D :D Hvala Vojo, i Momcilo naravno!!! :)

gagi
23.05.10., 22:58
Dajte neku bolju sliku te pulhre,pošto planiram i ja da uzmem jednu da povećam svoju kolekciju :)

MRGooD25
23.05.10., 23:12
Pokusacu, ali je mala mnogo brza, a ja ne volim da se "igram" sa tudjim zivotinjama! Mnogo je lepa i nemoj da oklevas!

gagi
23.05.10., 23:49
Ma nema oklevanja već je odlučeno.Pulhru planiram već duže vreme da nabavim.Za mesec dana mi stiže i aureostriata na poklon od MidnightStar-a,tako da će se broj tarantula popeti na 11 kom.Auu ubiće me žena :club:.