PDA

Pogledaj punu verziju : Agresivna kornjaca :)



Misha
21.05.10., 14:53
Moja devojka ima crvenouhu kornjachu,stara je jedno pola godine. Sve u svemu,kada god stavis ruku kod nje u akvarium ili je izvadish napolje,smao gleda kako da ugrize...Sada mi je simpatichno da me stalno ujeda,al kada jos malo odraste,bice frka.. jel to normalno,kako to da promenim? hvalaaa....

tomahawk
21.05.10., 19:10
Koliko je moje iskustvo, neverujem da će se promeniti! Moja sestričina ima četvorogodišnjeg mužjaka, ne baš originalnog imena, Koju, koji je od malih peraja bio neslućeno agresivan. Više puta je i malu ćapio za prst. Jednom joj je nokat poplaveo. Nasrće na ruku i kroz staklo. Dok sam ja imao par koji je bio totalno pitom i mogao sam da im radim šta hoću. Valjda je to do same jedinke...

Dachapbg
21.05.10., 20:01
Ja imam crvenouhu kornjacu 6 godina,i to radi od kada sam poceo da joj dajem hranu iz ruke.Kada je dostigla neku pristojnu velicinu,ugriz je bio itekako bolan,tako da od tada hranu stavljam u vodu,i nemam problema sa time.Mislim nekada joj dajem iz ruke,kada mi je bas dosadno,i kada imam mnogo slobodnog vremena ;)
Sto se odvikavanje tice...........ne znam :)
Svaki put kada krene da te ugrize,ti je tupni po glavi,mozda joj izbijes tu zlu naviku :D

Miluttin
25.05.10., 11:07
Ja imam crvenouhu kornjacu 6 godina,i to radi od kada sam poceo da joj dajem hranu iz ruke.Kada je dostigla neku pristojnu velicinu,ugriz je bio itekako bolan,tako da od tada hranu stavljam u vodu,i nemam problema sa time.Mislim nekada joj dajem iz ruke,kada mi je bas dosadno,i kada imam mnogo slobodnog vremena ;)
Sto se odvikavanje tice...........ne znam :)
Svaki put kada krene da te ugrize,ti je tupni po glavi,mozda joj izbijes tu zlu naviku :D

Ovo je najgluplji komentar u zadnjih godinu dana. Nemojte da vam je padalo napamet da udarate kornjacu po glavi. Inteligencija ove vrste se svodi na instinkt za prezivljavanje i to je to. Udaranjem je mozete samo povrediti ili iziritirati jos vise. To sto reaguje na prste je prouzrokovano navikom da se hrani iz ruke i ako vam to smeta, pocnite sa pincetomili prosto sa bacanjem hrane ispred nje ( sto je verovatno mnogo efikasnije). Agresivnost kod kornjace nije prolaznog karaktera, a ona raste u slucajevima kad je gladna. Njihov ujed je po nekim kriterijumima jedan od najjacij koje mogu zivotinje slicne velicine da prouzrokuju. Sa godinama ce to postajati sve ozbiljnije i uopste nije za zezanje. Ovo dobro primite k znanju i obratite paznju sta radite:Shuckle:

Misha
25.05.10., 18:43
Milutine mislim da se Dachapbg salio kada je rekao da udaram kornjacu po glavi. Zato je i stavio onaj smesak :)
Inace..Kornjaca se nikada nije hranila iz ruke,nego iskljucivo joj se hrana ubacuje u akvarijum. Inace,nije ona samo agresivna kada joj stavim ruku u akvarijum,nego i kada je izvadim iz njega i drzim,glavnom stalno samo merka neki slobodan deo moje koze da me ugrize...Ona je sada jos uvek mala,al i sada boli ujed kada me dobro zakaci... Ako tako nastavi,napravicu supu od nje!!! salim se,naravno :) hvala svima,pozdrav!

ssavic
25.05.10., 21:29
Moja ima oko 12-13 godina i zadnji put kada sam je merio imala je 800g (proslo je dosta od tada), e zamisli kako je bilo mojoj kevi kada je uhvatila za ruku, bilo je i krvi... :) ###. pomiri se da je takva kakva je... Al za cudo, kada smo je spojili sa drugarovom kornjacom koja je bila manja od nje nije je dirala.

smeshko lepushko
25.05.10., 21:36
ja imam crvenouhe i sve tri ujedaju...jakoooooo,tako da cini se da nema pomoci :)

Miluttin
26.05.10., 10:14
Ono sto sam rekao, je bilo zato sto znam da dosta ljudi batinama pokusava da dresira reptie. Znam lika koji tuce svog smuka. tacnije, tuko ga je dok mu se nije objasnilo da to nije ker. Sad ga vise ne dira ali posle toliko vremena nevadjenja iz terarijuma, zmija je poprilicno agresivna. Kornjace su prica za sebe. Ja sam licno imao dve, jedna je bila ko mala beba, a druga monstrum. Medjusobno se nisu napadale jer nisu istog pola ali sam morao da cuvam prste. Mene nije nikad ujela ali neki su popili ujed (cak i u pokusaju da je nahrane). Mislim da je smeshko u pravu. Nema pomoci :D

Lemur zlikovac
12.12.10., 02:08
Ja sam moje kornjace poklonio ZOO vrtu i nisam jedini toliko su narasle da nisam imao gde da ih drzim, a frka mi je bila kad sam im sipao hrano ladno mi je iz ruke istrgla kutiju sa hranom, tad mi je bilo jasno sta bi bilo da me je uhvatila za prst!

july
17.12.10., 20:39
Mozda ponasanje ima veze i sa vrstom hrane koju kornjaca uzima?
Ako jede dosta mesa mozda je zbog toga agresivnija nego sto bi trebalo?
Jel ima neko iskustva?

davco
18.12.10., 15:32
Nema to nikakve veze sa ishranom. treba da jede nemasno meso, ribe, bube, pilece belo itd. samo nemoj da je prehranis, moze doci do problema u rastu. i davaj vitamine i kalcijum i ako mozes nabavi UV, ako ne, stavljaj je na direktno sunce sto vise.
sto se ujedanja tice nece prestati, pazi kako je hranis kornjace ponekad ujedaju plen cisto da provere da li moze da se jede.
nema kod gmizavaca mogucnosti dresiranja mozes da eksperimentises, imao sam leopard gekone koji je bio pravi maza i imao sam i druge koji se nikada nisu navikli na ruku.
kornjace su pogotovo primitivni gmizavci, nikad nisam imao iskustva da bi se mogle nauciti na bilo sta.
po mom iskustvu kameleoni su jedini sa kojima mozes da radis takoreci "dresuru" na nekom nivou i jedino sa pozitivnim feed-backom ponekad mozes dobiti neke rezultate.
posmatraj seme ponasanja i kad ti odgovara nesto sto je uradila, da joj neku omiljenu hranu... mozda zvuci banalno ali to je jedina stvar sa kojom mozes postici neke rezultate. mada ih najverovatnije nece biti, ali mozes da eksperimentises, ako imas vremena
sretno!

Adrian
29.12.10., 13:09
Moja kornjaca (imam je tek par meseci) je poprilicno velika (kao saka muskarca) i ujela me je par puta bas onako za jagodicu.. .to je neopisiv bol:eek::eek: - bar za mene. Devojku je ujela jednom i njoj je "pustila krv" :D. Kornjaca uopste nije agresivna ali je takva kada misli da hocu da je hranim, posto volim da je mazim (to me pusta) i hranim iz ruke , onako dodje pomirise prst pa ako ustanovi da nema hrane onda je sve OK ;).

Muffy
29.12.10., 21:11
I moja bas hoce da ujeda, ali ne izgleda agresivna, kao sto je vec receno, sigurno misli da sam krenuo da je nahranim...a pocela je da ujeda tek kad sam poceo da je hranim iz ruke...a poceo sam jos kad je mala bila, ujela me je samo jednom, od tada joj samo ubacim hranu ispred glave i jedi... ::D :)

Lemur zlikovac
06.01.11., 04:27
Realno ja sam kao u predhodnom postu imao dosta velike i problem je bio u tome sto nemaju granice. I kad mislis da bi se zasitile one nisu. Prijatelju, ako je do toga doslo daj ih u zoo vrt! nikako ne bacaj u reku ili slicno.