PDA

Pogledaj punu verziju : Ah ta budj -.-



Dachapbg
22.05.10., 20:27
Ukratko,napravio sam terarijum,pregradio ga ....bla,bla,bla....nebitno...
Uglavnom,stavio sam neka 2 suva drva(estetike radi) a zaista je vlaznost bila previsoka.Pojavila mi se budj oko tog drveca i na obliznjem kokosovom tresetu.Drva sam odmah bacio...
Pitanje je sledece
- da li treba i treset da se baca,mozda je "neizlecivo inficiran" budju :/ ??
Unapred hvala ;)

Cold_Beer
22.05.10., 20:33
Ako imas po tresetu budji izvadi samo taj ubudjali deo,ako nema,onda ne moras nista da diras.

Borko
22.05.10., 23:26
Trebao si iskuvati to drvece koje je ustvari prouzrokovalo budj!

Prokuvaj ga i stavi pa se nece pojavljivati...

ssavic
23.05.10., 00:12
Ako ga nemas mnogo, i ako te ne mrzi ubacis ga u rernu na 200 stepeni i za pola sata je sve mrtvo :) Mislim na pola sata od kada rerna postigne 200, znaci ostavis rernu da se dobro ugreje pa tek onda ubacis treset.

rassa
23.05.10., 01:00
ja sam moj panj prokuvao

Dachapbg
23.05.10., 11:36
Nece drvo da se raspadne kada se prokuva ???(koliko dugo se kuva?)
Moze li budj iz kokosovog treseta da nikne,ili to ide iz drveta ?

Borko
23.05.10., 12:25
Jedino ako ti je drvo trulo onda postoji mogucnost da se raspadne! Ako je suvo a tvrdo onda nece.

A iz treseta tesko da moze,bar kod mene nikad nije.Kod mojih poechiloteria je stalno velika vlaga i nikad se nije sa treseta javilo!

Miluttin
25.05.10., 10:51
Ako ga nemas mnogo, i ako te ne mrzi ubacis ga u rernu na 200 stepeni i za pola sata je sve mrtvo :) Mislim na pola sata od kada rerna postigne 200, znaci ostavis rernu da se dobro ugreje pa tek onda ubacis treset.
ovo je u sustini najbolja metoda, jer se tako ubijaju i plesni i paraziti i sve sto smeta. Ako ti je velika vlaga, proveri samo gde ti stoji posuda sa vodom, ako je direktno ispod sijalice, malo odalji i nece biti toliko problema.