PDA

Pogledaj punu verziju : Dve tarantule u terarijumu



DutchSc
26.05.10., 00:50
Nisam nasao slicnu temu.
Kakvo je vase iskustvo i da li mogu da se drze dve tarantule(iste vrste,naravno) u terarijumu?

RadeNS
26.05.10., 01:25
Ne mogu da se drze zajedno osim za vreme parenja. Jedino negde sam procitao da Avicularie i Poecilotherie mogu u nekim slucajevima zajedno da se drze ali sacekaj da ti neko iskusniji to kaze.

marko
26.05.10., 02:21
Rod Poecilotheria i vrsta Holothele incei je ono što je provereno.
Tarantule treba od početka života držati zajedno, tako je bilo najviše uspeha.

MRGooD25
26.05.10., 03:13
Stvarno mogu A.Versicolor da se drze zajedno? Nisam znao za to! :)

ice82
26.05.10., 11:28
_1GXhRIacf8

interesantan klip na koji sam skoro nabasao

ove sam informacije ja pokupio kada sam istrazivao na tu temu(sad ne mogu da nadjem gde sam to procitao )
*procitao sam negde da mogu vrste roda Holothele,tako da ja to ne znam, samo sam pokupio informaciju sa neta
*Avicularia-za tu vrstu sam citao da bi moglo-tipa stavis ih zajedno dok su jos male i iste velicine
*ali tarantule su teritorijalne zivotinje i treba ih drzati odvojeno
*dakle u sustini ja o tome nemam pojma-to su informacije samo pokupljene sa neta-zao mi sto ne mogu se setit gde sam procitao to pa da citiram

sale1808
26.05.10., 16:53
Nikako zajedno.
Kad tad ce se desiti nesto nepredvidjeno.Dovoljno je samo da naidju jedna na drugu i zauzece odbrambeni stav cak i ako nisu gladne.Zatim,ako se jedna od njih pomeri u neku stranu,cak i ako ne zeli da se bori,druga ce reagovati odbrambeno i pokusati da odgurne drugu tarantulu.E u takvoj situaciji pauk pocinje da izvlaci helicere(tzv.zubi) i stvara se stanje koje podrazumeva napad.Drugi pauk ce se isto tada postaviti u odbrambeni polozaj da bi se odbranio i isto izvlaci helicere......,onda nastaje opasna situacija gde se pauci hvataju u kostaci u kojoj gubimo jednu,a mozda i obe jedinke....
Ovo vazi za odrasle jedinke,dok se mlade mogu drzati zajedno,ali veoma kratko.....
E sada postoje i pauci koji zive u kolonijama a to su:
Anelosimus eximius,koji stvaraju kolonije od 50000 individua,kao i neke vrste u Madagaskaru.
T. nigroannulatum gradi kolonije od nekoliko hiljada individua ,gde svi ucestvuju u hvatanju plena,kao i njegovoj raspodeli.
Philloponella vrste(familija Uloboridae),Agelena consiocata,Mallos gregalis....
Predatori u zajednici na taj nacin brane svoj plen od kleptoparazita(lopova) i velike kolonije su uspesne u tome.
Bagheera Kiplingi zivi u manjim kolonijama kako bi odbranili svoja jaja.....
Cak i crna udovica(Latrodectus mactans),koja je poznata kao izuzetno agresivna i kanibalisticki nastrojena,formira male kolonije u zarobljenistvu kako bi pleli mreze i hranili se zajedno.....

marko
01.06.10., 14:05
E sada postoje i pauci koji zive u kolonijama a to su:
Anelosimus eximius,koji stvaraju kolonije od 50000 individua,kao i neke vrste u Madagaskaru.
T. nigroannulatum gradi kolonije od nekoliko hiljada individua ,gde svi ucestvuju u hvatanju plena,kao i njegovoj raspodeli.
Philloponella vrste(familija Uloboridae),Agelena consiocata,Mallos gregalis....
Predatori u zajednici na taj nacin brane svoj plen od kleptoparazita(lopova) i velike kolonije su uspesne u tome.
Bagheera Kiplingi zivi u manjim kolonijama kako bi odbranili svoja jaja.....
Cak i crna udovica(Latrodectus mactans),koja je poznata kao izuzetno agresivna i kanibalisticki nastrojena,formira male kolonije u zarobljenistvu kako bi pleli mreze i hranili se zajedno.....Naslov teme kaže : "Dve tarantule u terarijumu", ne zanimaju ga kolonijalne kombinacije van porodice Theraphosidae ;)




Nikako zajedno.
Kad tad ce se desiti nesto nepredvidjeno.Dovoljno je samo da naidju jedna na drugu i zauzece odbrambeni stav cak i ako nisu gladne.Zatim,ako se jedna od njih pomeri u neku stranu,cak i ako ne zeli da se bori,druga ce reagovati odbrambeno i pokusati da odgurne drugu tarantulu.E u takvoj situaciji pauk pocinje da izvlaci helicere(tzv.zubi) i stvara se stanje koje podrazumeva napad.Drugi pauk ce se isto tada postaviti u odbrambeni polozaj da bi se odbranio i isto izvlaci helicere......,onda nastaje opasna situacija gde se pauci hvataju u kostaci u kojoj gubimo jednu,a mozda i obe jedinke....
Ovo vazi za odrasle jedinke,dok se mlade mogu drzati zajedno,ali veoma kratko.....[/I]Vrlo lako se može naći primer (video snimak kao dokaz) da se rod Poecilotheria uspešno drži u koloniji. Pored toga Kimo je jedno vreme imao koloniju Holothele incei. Dakle neke vrste tarantula MOGU da se čuvaju u kolonijama. Dokazi su neosporivi :)

sale1808
03.06.10., 18:59
Ja jesam malo prosirio temu,ali i dalje mislim da je rizicno drzati tarantule zajedno,iako ima nekih slucajeva i proba u tome.
Ko voli da rizikuje,slobodno.......

kimo
03.06.10., 19:59
Imam i dalje, skoro su odatle izmilela dva odrasla mužjaka, tako da je moguće da ima negde i trudnih ženki :)

jonathan-sic
06.06.10., 21:10
Lik od kojeg sam kupio kaze da drzi Regalis 2 ili 3 "komada" zajedno. Navodno, samo je potrebno da zajedno odrastu.