PDA

Pogledaj punu verziju : Moja G.pulchra (Izdvojeno iz: Pomoc u odabiru druge T)



loshme10
24.05.10., 22:17
Konacno mi je stigla i pulchra! :D Jadnica se namucila, putovala je 3 dana do mene, ali sada je sve ok! Brza je ko munja, sto nisam ocekivao, ali extra je!!! Slikacu je kada se malo smiri i privikne, pa cu da okacim slike... Hvala jos jednom Mrgoodu i Kimu naravno!!! :D :D :D

loshme10
25.05.10., 10:12
Jutros kad sam ustao i hteo da je slikam, imao sam sta da vidim! Preko noci je iskopala cak 4 rupe, i u jednoj i sada bleji, samo joj se zadnje noge vide. Nadao sam se da ce biti uvek napolju, ali izgleda da nema nista od toga...

rassa
25.05.10., 11:43
mala je, desava se, kad poraste bice napolju

loshme10
25.05.10., 11:58
Ma znam, ali treba docekati da poraste!!! :D Jedino mi zao sto moram da je hranim odraslim lateralisima, koji su malo manji od njenog raspona nogu, ali sta da joj radim, nemam manje...

rassa
25.05.10., 12:57
isto i smiti raste sporo kao, a gle mog, raste kao geniculata

http://j.imagehost.org/0446/DSC02942.jpg (http://j.imagehost.org/view/0446/DSC02942)

loshme10
25.05.10., 16:14
E sada sam napokon u potpunosti zadovoljan!!! :D Upravo je maznula svog prvog lateralisa, ni manje ni vise nego njene velicine!!! :D :D :D Ne znam da li ce da ga pojede celog, ali je pokazala da se ne boji velikog plena, tako da ne moram da joj nabavljam manju hranu... :)

MRGooD25
25.05.10., 16:43
Odlicno, ja nisam jos probao sa tako velikim plenom! Dao sam im manje! :D

Dachapbg
26.05.10., 11:46
E sada sam napokon u potpunosti zadovoljan!!! :D Upravo je maznula svog prvog lateralisa, ni manje ni vise nego njene velicine!!! :D :D :D Ne znam da li ce da ga pojede celog, ali je pokazala da se ne boji velikog plena, tako da ne moram da joj nabavljam manju hranu... :)

A koliki je raspon nogu tvoje Pulchre ? :)

loshme10
26.05.10., 12:04
Ima mozda malo vise od 3cm raspon nogu, a smazala je juce prvog lateralisa, skoro odraslog, imao je skoro 3cm! :D

loshme10
27.05.10., 10:24
Ova moja je raskopala ceo kiper i ne izlazi iz zemlje! Bar je ja ne vidim... Dzabe sam joj stavio kucicu kad je ne koristi, nego je iskopala tunel ispod nje, pa se bojim da se ne srusi na nju(keramicka soljica)! Da li treba da sklonim tu kucicu za sada kad joj ne treba, jer samo moze da se povredi?

rassa
27.05.10., 13:08
ako mislis da moze pasti na nju onda to sredi, samo izvadi tu solju jer onda nema svrhe
ili mozes da joj tu solju zakopas jos vise pa da ima unako mali ulaz u nju, a ne da solja samo stoji na tresetu

loshme10
27.05.10., 13:28
Sad sam joj izvadio solju, i cini mi se da je mogla da se povredi... Jer iskopala je ceo tunel ispod solje, a nije nista ucvrstila mrezom! Da je kopala jos malo okolo, cini mi se da bi solja pala na nju! Ovako sam ja to lepo izvadio, jer ionako ni jednom izgleda nije ni usla u nju, nego samo bleji ukopana... :)

MRGooD25
27.05.10., 19:06
Sto joj ne stavis manje treseta da nebi mogla da se ukopava? ;)

Cold_Beer
27.05.10., 19:25
Dok su male,skoro sve tarantule kopaju,valjda prave sebi skloniste. Kad bude porasla prestace da se ukopava.

loshme10
27.05.10., 19:28
Pa neka kopa ako voli, sta me briga!!! :D Ja samo hocu da joj pruzim najbolje uslove koje mogu, a ako ona vise voli da se ukopava nego da uziva u kucici, njen problem!!! :D :D :D

MRGooD25
27.05.10., 19:39
Ja mojoj nisam napravio kucicu, i ovako ne izlazi iz mreze! Izadje samo kad joj dam da jede i kad hoce da plete jos! ;) Dok aureostriata nemam mesta u ovaoj kutijici sto mi je kimo dao mada razmisaljm da joj sredim jedan cep od koka kole da ima da se skloni! ;)

loshme10
09.06.10., 20:38
Izgleda da imam jako ludu pulchru! :D Vise od 10 dana nije jela, iako sam joj nudio svaki drugi dan. Pomislio sam da sam je prehranio, pa je sad na "dijeti"... I danas joj stavim malog lateralisa, mnogo manjeg od nje, on se seckao njoj izmedju nogu, "provocirao" je, a ona ni da mrdne! I onda izvadim tog malog i ubacim odraslog, opet njene velicine... I ona ga posle malo neckanja scepa cim je dodirnuo!!! :D Da li ima neko logicno objasnjenje ili je jednostavno preluda?! :D :D :D

Cold_Beer
09.06.10., 20:40
Sita je jednostavno,moj smithi nije jeo 3 meseca,pa je tek onda pojeo jednu dubiu,i onda opet pauza od 1 meseca,tako da tih desetak dana nije nikakav problem.

loshme10
09.06.10., 21:11
Ali zasto onda malog nije ni pogledala, a na velikog je odmah skocila?! :D To mi je cudno...

Cold_Beer
09.06.10., 21:18
Pa jel bi ti pre pojeo veliku sniclu ili malu? :) Veci plen ih izgleda vise privlaci,i moje T pre skoce na dubiu nego na lateralisa.

jonathan-sic
09.06.10., 22:16
Ne mora da znaci. Ja sma svojoj Rosei dao crva. Po obicaju kada ne zeli da jede, uzme ga malo i igra se. Ne da mu da ide. nakon nekog vremena ga samo ostavi. Kada sam krenuo da ga izvadim, okrenula se i reagovala (bez velike brzine). Onda sam ga pustio jos malo i poslije ga uzela.

Sto se tice vlage. Ja sipam i u cepič i malo navlazim zemlju sa jedne strane posude. Mozda ovh toplijih dana treba malo vise vode ali nikako da zemlja bude mokra.

rassa
12.06.10., 21:10
Kupio sam pulchru :banana:
mala je jako i sad ne znam kolike to treba da su velicine crvi da bi jela?!

to je ona manja pulchra (1200 :) )

gagi
12.06.10., 23:34
Ako imaš manje tenebrije super mada mogu da prođu i veće,samo ih stisni jako za glavu i ostavi kod tarantulice.Videćeš ako je jela.Ja sam tako hranio moje tarantule i sutra dan izbacim ostatke od crva.

rassa
12.06.10., 23:41
ako ubijem tenebriju da li ce je tarantula poceti jesti?

loshme10
12.06.10., 23:54
Naravno da hoce, cim je nadje! Mada ja vise volim bas male lateralise, da se navikavaju T da love od malena! :D Kimo je pre 20-ak dana dao MrGood-u odlicne male lateralise, idi proveri, mozda ih ima jos! Vojine versi i aureostriata obozavaju te male! :)

loshme10
24.06.10., 15:38
Evo drustvo da vam se pohvalim! U iscekivanju da mi se presvuce genikulata, danas mi se, za mane neocekivano presvukla pulhrica! :D Pre nekih pola sata sam vrteo kiper da je vidim jer je bila zakopana danima, uspeo sam da je nadjem i tada nije bila presvucena sigurno! A onda sam slucajno bacio pogled pre 15-ak minuta i video noge koje vire iz njene jazbine, a koje su bile dosta vece od onih do sada!!! :D Nije mi jasno kako se tako brzo presvukla, ali nije ni bitno, samo da sve prodje kako treba... :)

ritjzo
24.06.10., 17:11
Kupio sam pulchru :banana:
mala je jako i sad ne znam kolike to treba da su velicine crvi da bi jela?!

to je ona manja pulchra (1200 :) )

Hehe... Koliko joj treba da dostigne punu velicinu? 3-4 god? :icon_scratch:

MRGooD25
25.06.10., 00:42
:D Kimo je pre 20-ak dana dao MrGood-u odlicne male lateralise, idi proveri, mozda ih ima jos! Vojine versi i aureostriata obozavaju te male! :)

Prosto ih prozdiru! Vise ih nemam, moracu da narucim uskoro jos, tako da ako nekog zanima da porucimo veliki broj za BG neka mi se javi! :)

rassa
25.06.10., 00:57
pulchra nesto zeza, uzmem ubacim pola velikog crva kod nje i pola kod aureostriate i aureostriata posle pola sada vidim jede crva a ova nista
tek kad to bude 3crv aureostriati, tad je prvi pulchri :)

Miroslav
25.06.10., 02:55
Pa nisu sve T iste, a uz to ti imaš Grammostolu, pa šta je tu čudno. Samo se opusti :smoker:

JOBAH
25.06.10., 19:11
nije vise G. aureostriata, sada je G. pulchripes... ;)

rassa
25.06.10., 19:26
znam al da ne bude 2 na slovo P :D

loshme10
12.11.10., 13:18
Danas mi se opet presvukla pulchra, 4. put od kako je kod mene. :) Sad ima mozda oko 10cm. Zanima me kada ce poceti da dobija onu njenu karakteristicnu crnu boju? Ocekivao sam da ce mozda ovaj put da potamni dosta, ali izgleda jos nista...