PDA

Pogledaj punu verziju : Da li su tarantule legalne za drzanje??



rubinstajn
04.06.10., 22:58
Nikad mi nije palo na pamet do danas da li su tarantule(a i skorpije,gusteri,zmije i dr.) legalne za cuvanje?I da li zu mozda zakonom zabranjene?To me pitala komsinica danas pa me nateralo na razmisljanje...

loshme10
04.06.10., 23:09
Sve sto nije zakonom zabranjeno, dozvoljeno je! :D A tarantule nisu sigurno, kao ni gusteri... E sad za zmije otrovnice nisam siguran, mislim da za njih treba posebna dozvola ili odobrenje, i bez toga ih drzis nelegalno. Ali o otrovnicama neka napise neko ko ih drzi i vise se razume... Ali i da je zabranjeno drzati tarantule, ne verujem da bi to bilo koga od nas sa foruma mnogo potreslo!!! :D

Poisonous-sting
05.06.10., 00:10
Valjda nisu... ako ne donesu neku drugu odluku nadlezni organi...Za sada ih vesto krijemo he he he

MRGooD25
06.06.10., 00:17
Pa zvanicno nema zakona oko toga, a i kod nas je jako retko da nadjes tarantulu sa papirima! Jedino gde sam nasao sa papirima je u PET CENTRU, ali su kod njih zivotinje bas istraumirane!

Dachapbg
07.06.10., 23:14
Heheeh........
A u PET CENTRU , kakve papire imaju tarantule ? :)
Fora bi bila da su kao rodni list kod pasa,pa da idemo na izlozbe tarantula i tu se takmicimo :)
Zamislite situaciju da se budite,kada ono na svim kanalima prekidaju program i ono "najnovije vesti - iz vlade republike Srbije naredjeno je da se sve tarantule u Srbiji zaplene,a njihovi vlasnici javno lincuju "
Heheheh :)
Run to the Hills :)

MRGooD25
07.06.10., 23:45
XD
Bilo bi veselo! Bezanija na sve strane! Ma vremenom ce kao traziti sigurno! Ali kad ce to da stupi na snagu, kako ce to da se resi pitaj boga, mozda on zna! :P

marko
08.06.10., 00:57
A u PET CENTRU , kakve papire imaju tarantule ?Ima li u PET centru neka tarantula sa CITES liste u ponudi?



...Ma vremenom ce kao traziti sigurno!
Šta će tražiti vremenom? Zna li se ovde uopšte o čemu se raspravlja?

MRGooD25
08.06.10., 03:05
Papiri za tarantule na to sam mislio!

igorche
26.07.10., 23:33
Pa, zanimljivo pitanje da li su tarantule legalne za držanje... Mene oduševi kad na poslu čujem:"i ovo neko kupuje i drži u kući, pa to su ludi ljudi"! Izraz na njihovim licima i gomila mucavih izvinjenja kad im kažem da ja "to" imam u kući su vrh!!
Dobro, skrećem sa teme.. Uglavnom, kolko se ja razumem u propise,(a ne razumem se baš :)) postoji zabrana za držanje domaćih divljih vrsta (ali za bukvalno sve životinje, sem ako nisu odgajane u zarobljeništvu). Uvoz je jako komplikovan.Papiri se uglavnom odnose na to da su vrste odgajane u zarobljeništvu, da su iz registrovanih odgajivačnica da ne ugrožavaju domaće vrste itd...

knedla
27.07.10., 13:08
Smislice oni nesto samo da vide kako mogu da zarade i eto novog zakona za egzoticne zivotinje garantovano

sale1808
27.07.10., 17:05
Cuo sam od druga da su mu bili u lokalu,mislim iz Drustva za zastitu zivotinja i popisivali sve zivotinje koje ima.....
Verovatno da ima neke veze sa CITES-om ili po dobro znanom obicaju, nasi prave neki plan da uzmu pare.....
Evo i link ako nekoga zanima malo vise o ovome kod nas.......
http://www.well.org.rs/index.php/uvoz-izvoz-preko-granice

marko
27.07.10., 17:50
Ajmo kratko: tarantule jesu legalne za držanje :)