PDA

Pogledaj punu verziju : MIKROSKOP????



ice82
07.06.10., 18:54
Hteo bih da kupim MIKROSKOP-pa sam na netu naisao na neke jeftinije polovne
interesuje me moze li mi neko dati misljenje o njima
tipa koji bi trebalo da uzmem(ustvari jos se razmisljam- izmedju prva dva- da li da kupim-ali moze tema da posluzi ako nekom takodje treba mikroskop,inace na limundo sam nabasao na ovo)
-mislio sam da pomocu njih gledam spermateke kod manjih tarantula
mogu li ova dva prva da iskoristim za to-pretpostavljam da mogu?
*1*ruske proizvodnje,metalne konstrukcije,star sigurno 30-ak godina,potpuno ocuvan,ima oznaku 8 a ispod toga 0,20 i zig firme-cena 1000 din
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/originalslika-1365717.jpg

*2*VINTAGE TOY - Y.K.S OFOTERT 100X-300X MICROSCOPE, JAPAN. U odlichnom stanju. Visina - 16,8CM; shirina osnove - 8,5CM-cena 1800 din
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/originalslika-1383598.jpg

*3*MIKROSKOP LW Scientific XSZ-207-cena 60 000dinara
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/slika-MIKROSKOP-LW-Scientific-XSZ-2.jpg

*4*ISPRAVAN POLOVAN MIKROSKOP FIRME WILL WETZLAR ,SA REGULACIJOM SVETLA ,5 OBJEKTIVA-cena 45 000 dinara
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/slika-MIKROSKOP-LABORATORIJSKI--140.jpg

*5*CARLZEISS JENA- Hergestellt in DDR - Nr.722212
Ima dodatak za fotoaparat za fotografisanje detalja
Ima pet sociva... cena 90 000 dinara
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/slika-845138x640.jpg

Igor Velevski
07.06.10., 20:16
Moj savet ti je da ne uzimas ove svetlosne mikroskope koje imaju ogledalo! Uzmi lepo stereo mikroskop, imas da porucis preko neta i ako imas neko u USA da ti ga donese! Ja sam uzeo moj tako i to je vec ozbiljan mikroskop koji mi koristi u ambulanti i evo sad najnovije za pauke :).....

ice82
07.06.10., 20:51
aha*okay Igore*moram priznati da mi nije to palo na pamet
pristupacne cu cene-gledam preko neta sad
-imam dobre drugare zaposljene u Cikagu i Vasingtonu
mislim da bi mogli da mi to dopreme do Srbije,taman dolaze za Novu godinu

sale1808
07.06.10., 20:56
Ja imam mikroskop na slici 2.Jeste da nije bog zna sta,ali naravno,koliko para ,toliko i muzike,pa ti sad izvoli.Mislim da i taj mikroskop moze sasvim pristojno da obavlja to za sta si opisao da ti treba.Naravno da je to bolje sa nekim ozbiljnijim,ali zato se treba i iskesirati posteno......
Postoji mogucnost i na njemu da se ugradi mala lampica,tako da bude funkcionalan pri vecim uvecanjima ,znaci 300x,a da slika nije mnogo mracna,ili ako je slabija svetlost u stanu ili kuci.
Mali jeste,nema neku tezinu odnosno nije bas toliko stabilan kao ovi koji su od metalne konstrukcije,ali posao obavlja....naravno za ono za sta treba....,a to su mala uvecanja za neke kucne uslove rada.

ice82
07.06.10., 21:13
aha -pa bas sam se nadao da ce neko da se javi ko poseduje jedan od prva dva-pa da mi kaze kako ga sluzi-posto nisam ih nikad koristio
kontao sam ja da bi mogli da posluze oni solidno-;)
a Igor me je naveo da razmisljam o tome da narucim iz inostranstva-taman imao bih vremena da skupim novac do dolaska drugara
i bio bih dobro obezbedjen za svagda sa tim

Bifrost
07.06.10., 22:02
Ja isto imam ovakav sa slike 2 ili bar jako slican... To su skolski mikroskopi namenjeni klincima sto idu u osnovnu skolu (igracke)... Jeftini su i odlicni za proveravanje pola kod paukova :) na bilo kojoj velicini samo od tebe zavisi kako ces malu kosuljicu da otovris... :) imaju dobro uvecanje ali nije bas neka ostrina na tim vecim uvecanjima ali savrseni su ako ti treba samo pol pauka da pogledas.

ice82
07.06.10., 22:56
upravo za to sam nameravo da koristim
hvala bas mi znacilo iskustvo od nekog ko ih je koristio
zato sam i otvorio temu

zarko
08.06.10., 02:23
ja 8 godina koristim mikroskop svetlosni star star star ali ozbiljan nije nista nalik prvim mikroskopima ...i za T zavrsava poso preko 1000 kozica sma otvorio do sad i odlicna je zabava

ice82
08.06.10., 10:03
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/originalslika-1425001.jpg

evo jos jednog u ponudi cena 1800 dinara
Mikroskop skolski SCANEX sa uvecanjem do 750 X.
4 izmenjiva objektiva ( 10x, 20x, 30x i 50x) i 2 okulara (10x i 15x)
Dvostruko osvetljavanje: ogledalo i sijalica sa baterijama 3V.
Velicina 68 x 110 x 215 mm
Drvena kutija za odlaganje.
Malo koriscen, dobro ocuvan, potpuno ispravan.

rellik
08.06.10., 10:44
Gde nalazis te oglase ? Ovaj ti je super, za tvoje potrebe zmaj :D

ice82
08.06.10., 11:03
*razmisljam se da kupim ovaj poslednji -mogao bi extra da mi posluzi
(na limundu nasao sam ove oglase)
takodje
*razmisljam se da poslusam Igora Velevskog i kupim stereo mikroskop-da narucim iz USA-nasao sam jednu finu ponudu-ali je full bas
*tako da bih mogao koristit ovaj dok mi ne stigne taj iz USA-tako razmisljam sada

Igor Velevski
08.06.10., 12:02
Zato sam ti i napisao da imas u obzir da ti neko donese iz USA, jer kad se radi o optici novo je novo! Optika, posebno ova je jako osetljiva na udarce, prljavstine, masnoce i t.d. Sve to umanjuje kvalitet slike koje dobijas, a osim toga moras imati opciju da smanjujes i povecavas intenzitet svetla! Odlican stero mikroskop mozes da kupis za smesnih 200-250-300$. Drugo je pitanje, ako ti mikroskop sluzi iskljucivo za kosuljice i odredjivanje pola, onda mozes da uzmes i skolski, pa cak i jacu lupu na primer od 12x! Stvar je u proceni i naravno za sta bi ga koristio! Ako uzimas polovni, neki od ovih, onda obavezno uzmi najmanju kosuljicu koju imas i proveri na licu mesta, podesi lepo i obrati posebnu paznju na svetlost i intenzitet svetlosti! Ako lepo i lako podesis i dobijes koliko-toliko ostru sliku gde se lepo vidi ili ne vidi spermateka, onda mozes da ga uzmes, jer i nije tako skup, ali ovo ti je savet samo ukoliko ti koristi za pauke!

ice82
08.06.10., 13:06
mislio sam da ga koristim iskljucivo za kosuljice i odredjivanje pola!!
da rezimiram samo receno

*sale1808*
obavlja posao(za mala uvecanja u kucnim uslovima rada)

*Bifrost*
skolski mikroskop-savrseni su ako treba da se odredi pol pauka

*zarko*
za T obavlja posao(" preko 1000 kozica sam otvorio do sad i odlicna je zabava")

*rellik*
za ove potrebe je zmaj

*Igor Velevski*
"ako ti mikroskop sluzi iskljucivo za kosuljice i odredjivanje pola, onda mozes da uzmes i skolski, pa cak i jacu lupu na primer od 12x!"

uzecu ovaj posednji-trebalo bi da posluzi prodavac je rekao da je dobro ocuvan,potpuno ispravan i malo koriscen-e sad necu moci samo da ga isprobam kao sto Igor savetuje-jer kupujem preko neta-nije mi u blizini
ali ako se ispostavi da nije dobar prodacu ga-

Bifrost
08.06.10., 13:39
Imas u svakoj paprirotehni uzmes skolski nov mikrosp mislim da su iste cene kao sto i ovi prodaju polovno, mada ovaj zadnji ima neka dodatna sociva ako sam razumeo... Ali opet da se ja pitam novo je novo :) da je to neki profi mikroskop da pa kupujes polovno ok, ali ove skolske lakse je i brze kupiti nov u bilo kojoj papirotehni/knjizari :)

Edit:

Pogledah na limundu sta ima pa videh ovaj Maybe Baby hehe kontam da i to resava problem i da je mozda najjeftinije resenje :D

ice82
08.06.10., 14:18
*pogledacu i nove skolske mikroskope-kolike su im cene-pa da imam i te informacije
*na limundo sam video da imaju i juvelirske lupe(ima vise komada,uvelicava 30x -330dinara)
-nisam ni gledao taj MAYBE BABY mikroskop -visenamenski ;)

sale1808
08.06.10., 14:34
Ja sam dugugodisnji saradnik sa Limundom i to je ozbiljan aukcijski sajt.Pretpostavljam da si primetio da svako ko je tamo clan ima ocene kakav je bio u trgovini,naravno i koliko je bio iskren u svojim izjasnjavanjima o kupovini nekog predmeta.Svako nepostovanje nekih ispravnih principa trgovine kao i ponude se sankcionise.Tako da mislim,ako neko kaze u kakvom je stanju mikroskop,da je to tako.Ako nesto nije u redu s njime,mislim da bi ti odmah rekao.
Sto se tice zamucenosti sociva,ona se mogu ocistiti specijalnim tecnostima,naravno ako nije puklo.
Rekao sam i da prilikom veceg uvecanja kod mikroskopa na slici 2 dolazi do manjeg zatamnjenja slike,dok je uvecanje od 100x sasvim cisto i lepo se vidi,a tebi za ove poslove koje si napomenuo ne treba nista vise za sada.
Evo i linka za sajt Limundo,pa koga zanima neka pogleda,jer ima svacega tamo.
http://www.limundo.com/pretraga.php?txtPretraga=mikroskop&Submit=Tra%C5%BEi

ice82
08.06.10., 14:56
*vazno je da sam uz vasu pomoc rascistio sa time i da znam da mogu i ovi skolski mikroskopi da obave posao za kosuljice i odredjivanje pola!!
*i ja saradjujem preko tog sajta-tako da imam poverenja

Vasker
14.06.10., 20:24
Ehehe..I ja se pridrizujem OLD SCHOOL ljudima..
Pa i ja imam taj na slici br. dva...
I meni kad je trebao odradio je posao...a i ostrina je bila u fulu..
Ma odlicno radi....samo sto je svetlosni...pa je malo teze u zatveronom prostou raditi sa njim...ali terasa...i sunce...i da te Bog vidi! :)

nickme
19.09.10., 01:48
Jel neko video ovako neki microscope? U firmi ga koristimo i super nas sluzhi a mozhe da se nabavi za 50-tak eura....
http://www.google.com/search?q=usb+microscope&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

gordond
19.09.10., 11:04
Sve zavisi za sta ti mikroskop treba. Ako ga koristis za neka iole ozbiljnija istrazivanja/poslove vezane za mikro svet, ovi obicni ti nece raditi posao;) Ne kazem da su beskorisni, nego da se mogu koristiti samo za neke odredjene stvari. E sad, ne znam cime se tvoja firma bavi kad je ovako nesto sasvim dovoljno za obavljanje posla.

nickme
02.10.10., 16:56
Izmedju ostalog "bavimo" se nekom elektronikom izmedju ostalog. Ali taj mikroskop je toliko dobar da mozhesh da vidish celije na latici od ruzhe, samo je potrebna neka lampa da bi osvetljenje bilo ok.
Kostao je oko 70 dolara, 200 X uvecanje, a slika na kompu je 1024x768,
smatram da je to sasvim dovoljno i da zavrshava potrebe 90 % ljudi....

gordond
02.10.10., 19:24
Upravo o tome ti i pricam. Za tako neke stvari je dobar i dovoljan, ali za neke stvari nije dovoljno samo da vidis konture celija;) Sve zavisi za sta neko hoce da ga koristi;)

acajelen
04.10.10., 12:54
ja 8 godina koristim mikroskop svetlosni star star star ali ozbiljan nije nista nalik prvim mikroskopima ...i za T zavrsava poso preko 1000 kozica sma otvorio do sad i odlicna je zabava

Mozda bi mogli novu temu da otvorimo, al ajd sad. Hteo sam da te pitam dal bi mogao da me uputis na neki sajt kako se proverava pol tarantule, odnosno kako se to gleda egzoskelet posto moj chale u firmi ima razne tipove mikroskopa pa bi bilo zgodno da ustanovim pol moje c. cyaneo.

Sto se tice mikroskopa ja sam cuo da i solarni (ovaj sa ogledalcem) resava stvar kad je u pitanju provera pola.

Igor Velevski
05.10.10., 00:56
Mozda bi mogli novu temu da otvorimo, al ajd sad. Hteo sam da te pitam dal bi mogao da me uputis na neki sajt kako se proverava pol tarantule, odnosno kako se to gleda egzoskelet posto moj chale u firmi ima razne tipove mikroskopa pa bi bilo zgodno da ustanovim pol moje c. cyaneo.

Sto se tice mikroskopa ja sam cuo da i solarni (ovaj sa ogledalcem) resava stvar kad je u pitanju provera pola.

Ma resava stvar taj sa ogledalom, ali namucis se oko mestenja ogledala, pa dali ima dobra svetlost, pa ako nema odes sa mikroskopom, ne gde ti je zgodno, nego gde ima svetlosti i tako! To je sve za...ncija! Drugim recima ako hoces da ides u Pariz zavrsices stvar i sa ficom od 50 god....naravno sticices, ali ces se malo teze upustiti u takvu avanturu ;) !
Zelim da kazem da ako imas jednog ili dva pauka, mikroskop za to nece ti trebati uopste, pa taman da kosta i 2 eu, ali ako imas vise paukova ili zelis da se njima bavis onda glupo je da razmisljas za drugoj alternativi kad ti odlicni mikroskopi u Americi kostaju kao na primer jedna srednje skuplja zmija ovde, a ako to uporedis sa automobilima, nije mercedes, ali je zato golf 5 ;)

nickme
07.10.10., 20:36
Za solarni mikroskop najbolje reshenje ti je da kupish upaljach, koji odozdo ima belu diodu, upalish ga i uperish u ogledalce ;). To radi bolje nego sunce kada koristish, mozhesh bilo gde da gledash u mikroskop, a ne tipa na terasi da nalazish dobro mesto za gledanje :D

acajelen
08.10.10., 18:10
Ma moze bre i bakterijska lampa. :icon_salut: Ja sam jos u osnovnoj koristio solarni za razne stvari. Moze li da se ustanovi pol t. kad se egzoskelet (kosuljica) osusi i gde se to ustvari gleda?

Igor Velevski
08.10.10., 20:30
Moze da se lepo vidi i sa lupom 12x!