PDA

Pogledaj punu verziju : transport tarantula



ice82
10.06.10., 00:21
Evo pripreme za transport tarantula
ovu sliku mi je poslao lik od koga kupujem tarantule
dakle tako ce ih upakovati u ovaj "thermo" paket i poslati autobusom
-sve bi trebalo da bude u okay-
naravno mnogo je lakse kad neko zivi blizu prodavca i moze to lako da kupi i preuzme-u suprotnom moramo se snalaziti kako znamo i umemo!!
http://i932.photobucket.com/albums/ad168/ice82/svasta%20nesto/DSC00017.jpg

kimo
10.06.10., 02:19
Imaš dosta načina slanja, tj. dosta varijanti pakovanja, pitanje je samo kolike su tarantule, ako su male najbolje je u što manjim posudama da nema tumbanja, nemam sada slike ali bih poslato rado kako ja to pakujem, do sada su išle svuda bez ikakvih problema :)

ice82
10.06.10., 02:41
ovo su male bas tarantule da ne kazem bebe neke su 1-2 presvlacenje neke 3-4 presvlacenje,verovatno ce staviti u posudu tarantulu i malo toalet papira-
*sta bi trebalo da se kaze vozacu/kondukteru autobusa gde da stave taj paket?
*kimo-na exit dolazim -pa bih mogao ako ne potrosim kintu da svratim i uzmem nesto sitno i eto tada bih napravio i fotku neku,pa da okacimo u ovoj temi da se vidi koja je varijanta pakovanja kod tebe

Miroslav
10.06.10., 02:43
Nemoj malo. Stavi onoliko papira koliko treba, tačnije dok se ne stvore prostori dovolje veličine da se tarantula u njih može uvući. Ako su prostori preveliki, onda od tumbanja može da leti po toj posudi. Najbolje je ked se zavuče negde.

ice82
10.06.10., 02:47
dobro to ce poslusamo za papir
Miroslave a moze li odgovor na ovo pitanje
*sta bi trebalo da se kaze vozacu/kondukteru autobusa gde da stave taj paket?

Miroslav
10.06.10., 02:50
Pih, možda da paket stavi na mesto gde će se najmenje tumbati i da ne bude na nekom vrućem mestu. Nikad ne znaš šta može grejati baš u tom delu. Zato je bolje opomenuti.

Cold_Beer
10.06.10., 04:05
Pih, možda da paket stavi na mesto gde će se najmenje tumbati i da ne bude na nekom vrućem mestu. Nikad ne znaš šta može grejati baš u tom delu. Zato je bolje opomenuti.

Na to treba posebno obratiti paznju,kazati vozacu da ne stavlja na toplo mesto paket,mom drugu je stigla skuvana tarantula i skuvane dubie,jer je vozac kreten ostavio paket na neodgovarajucem mestu.

ice82
10.06.10., 09:18
mislim da ce biti fino upakovano -na fotografiji se vidi kako je to uradjeno
a upoznat sam sa rizikom slanja-bus je bio jedina opcija-drugar ce pokusati da posalje paket po nekom putniku-bilo bi super da bude nekog ko me zna(nije iskljuceno da bude nekog)a ako ne bude onda kondukter/vozac kao poslednja opcija-i mene najvise brine da ih ne stavi negde gde je toplo-ma kad bih ja slao smarao bih vozaca 15 minuta dok ne budem siguran da ih je smestio na odgovarajuce mesto

evo ovaj gore paket je stigao danas do mene-putovao je oko 9h
na fotografiji se vidi kako su posudice upakovane u stiropor skroz
a u posudicama je bilo bas dosta toalet papira u koji su se tarantule uvukle
zatim je taj stiropor paket oblepljen sa selotejpom i na kraju preko upakovan u papir od novina i stavljen u kesu
kad je stigao bus vozac je pitao "ko ima paket toplo-hladno" :)
ja sam se javio -paket je bio ispod sedista vozaca
dakle odlicno obavljen posao kad se sve rezimira

ice82
18.06.10., 20:46
qIzc75hYdCI&feature=related