PDA

Pogledaj punu verziju : temperatura u prostoriji gde je terarijum



Dragan Gacic
10.06.10., 16:22
ajde...posto sam nov ovde.. i covek koji voli egzoticne zivotinje, ali ih jos uvek ne drzi zanima me kolika je potrebna temperatura u prostoriji gde se nalazi terarijum.. znam kolika je potrebna temperatura u terarijumu ali koliku razliku moze nadomestiti lampa ili grejac u terarijumu izmedju sobne i potrebne temperature u terarijumu...

NecrovoX
10.06.10., 16:31
Pa sve ti to zavisi od jacine sijalice i/ili grejaca.Verovatno ce ti terarijum biti u kuci,a tu ti je uvek temp oko 20 stepeni,sto znaci da nije previse tesko dogrejati.E sad ako ces ga drzati u nekoj supi u dvoristu onda tesko da ces ga zagrejati koliko ti je potrebno,a da ne bude iziskivalo previse truda i da ne bude nekih velikih tempereturnih razlika u samom terarijumu.Tipa da ti hladniji deo,koji se obicno ne greje,ne bude prehladan itd.U svakom slucaju mislim da si postavio bas cudno pitanje :)

tomahawk
10.06.10., 19:03
E, a da li je potrebno preko leta staviti slabiju spot-lampu? Primećujem da je temperatura prilično viša ovih dana u teru, jer su i napolju visoke temperature. Voleo bih da mi neko od iskusnijih kaže da li je menjanje sijalice paraksa tokom leta? Meni je ovo prvo leto sa zmijama...

spiderboy
10.06.10., 19:19
sve zavisi koje zmije imaš,ja leti obično i ne uključujem grejače,a sijalicu ne palim kad je i ovako blizu 30 stepeni u sobi,jedno rešenje je da staviš slabiju sijalicu ali kad je vruće ume i ona da pregreje terarijum što opet nije dobro

rassa
10.06.10., 21:34
a sta ako covek ima tarantulu :D

onda samo nek se krece od 20 do 30 i to je ok! mada moze i koji stepen gore dole :)

gagi
10.06.10., 23:27
E, a da li je potrebno preko leta staviti slabiju spot-lampu? Primećujem da je temperatura prilično viša ovih dana u teru, jer su i napolju visoke temperature. Voleo bih da mi neko od iskusnijih kaže da li je menjanje sijalice paraksa tokom leta? Meni je ovo prvo leto sa zmijama...
Nemaš potrebe da menjaš sijalicu.Kupi kvalitetan potenciometar i rešio si problem.

Chobi
10.06.10., 23:47
Ja imam muke sa tim ovih dana....
Temperatura u terarijumu mi je 32 ispod sijalice (koja je po mom misljenju obavezna-zbog hot-spota) a u "hladnijem" kraju 30 stepeni.
Zimus sam koristio sijalicu od 250w a sada od 40 i nju stisavam potenciometrom al ne vredi. Bas je vrelo ovih dana, a tek ce biti....
Planiram kupovinu klime pa cu resiti i taj problem.

Dragan Gacic
11.06.10., 00:28
hvala na odgovorima... nemam nameru drzati u supi...vec ono tipa nisi kuci dva dana , ne grejes zimi tad, a zmijica uziva.. to sam mislio..sad znam... hvala u svakom slucaju..nov sam na forumu i odusevljavate me svi koliko brzo i kvalitetno imate resenje i odgovor na svako pitanje.. hvala ljudi...

NecrovoX
11.06.10., 18:37
Ja imam muke sa tim ovih dana....
Temperatura u terarijumu mi je 32 ispod sijalice (koja je po mom misljenju obavezna-zbog hot-spota) a u "hladnijem" kraju 30 stepeni.
Zimus sam koristio sijalicu od 250w a sada od 40 i nju stisavam potenciometrom al ne vredi. Bas je vrelo ovih dana, a tek ce biti....
Planiram kupovinu klime pa cu resiti i taj problem.

Moje licno misljenje je da ti to nije neki problem,ako joj je pretoplo uci ce u vodi,a i nemoj onda uopste grejati topliji deo,nece je sigurno ubiti niti nastetiti malo ovo temperaturno ludilo.Svi ga podnosimo,podnece ga i ona.