PDA

Pogledaj punu verziju : belgrad zoo na B92



spiderboy
10.06.10., 18:25
12.juna znači prekosutra u 19-05 biće emitovana emisija o beogradskom zoo vrtu na B92,emisija je navodno snimana za animal planet,pa će biti premijerno prikazana
e pa sad ja lično nikad nisam bio tamo,ali koliko sam načuo od ljudi koji su bili zoo vrt je u dosta očajnom stanju,pa videćemo šta kaže emisija pa ko voli nek izvoli

Laki90
10.06.10., 21:43
Hvala na infoima :)

Mimi
10.06.10., 22:46
lose si nacuo...ali hvala na informaciji :)

rellik
10.06.10., 23:11
Gde je lose nacuo, zlo sta se tamo desava... E sad koliko ce nalagati to je drugo :D Palic zakon ;)

Mimi
10.06.10., 23:15
svakome je svoje najbolje ... ali da si bio prosle, ili ove godine u vrtu, imao bi drugacije misljenje...mnogo je uredjenije nego pre, i ima novih zivotinja.... ali uglavnom jedan od razloga sto sam ostavio koment je to sto mnogi pricaju da je lose stanje, a nikad nisu bili u vrtu :) bas kao kad bi ja sad pricao o palicu a nikad nisam bio, malo je glupo :)
pozdrav

Borko
11.06.10., 00:46
Bio sam ja prosle godine u bg zoo vrtu i nisam bas zadovoljan!
U palickom nisam bio al sam cuo da je dosta bolji od beogradskog,nadam se da cu ove godine da posjetim palicki...



mnogo je uredjenije nego pre, i ima novih zivotinja


Mislim da ne mozemo na osnovu ovoga da kazemo dal je zoo dobar il ne.Zivotinje su u pitanju a uredjenje ide uz to pa onda i broj zivotinja i td...

U kakvom su stanju zivotinje?
Vukovi setaju od jedne strane kaveza (koji i nije bas nesto velik) do druge a u betonu se vec urezala putanja od setanja!
Tako i ljudi rade kad PUKNU u samici!!!Od jednog zida do drugog...

Primjetio sam da im je odrasla iguana u jako malom terariumu,mora da su ga pravili oko nje!

O zmijama necu ni da pricam jel je vec bilo price o tome!!!

Eto tako ja vidim stvari u bg zoo vrtu.

Mimi
11.06.10., 01:00
stoji to za vukove,nemaju mesta,kao i panteri i zmije(ali to se zato zove zarobljenistvo,ne priroda),ali zmijama nista ne fali,odrzava se cistoca temperaturam,vlaznost....,ali sto se tice zdravlja ok je inace ne bi bili tu...nove zivotinje su u super stanju,kao sto su vidre,beli kenguri,prerijski psi ...iguana koju si video je nazovi za prodaju tamo u onom petshopu,a iguane koje su za posmatranje i gledanje imaju novi prostor iznad papagaja,gde se nalazi i kornjaca sa galapagosa....od 50 belih lavova u svetu,kod nas je 7,1 mladunce od skoro,imamo najstarijeg aligatora na svetu star preko 80 godina,koji je u bgu od 1937. i preziveo je drugi svetski rat...,niko ne gleda na to da je taj zoovrt rusen vise puta prilikom ratova i bombardovanja,vec gledaju nove vrtove koji su od skoro u funkciji.....ali naravno,uvek ima neko da se nadje sa pridikama ...ali svako ima pravo na svoje misljenje...

tomahawk
11.06.10., 02:58
LJUDI!!!
Ma koliko se dezinformacija širi o našem VRTU DOBRE NADE, činjenica je da je naš vrt zadobio ovoliku medijsku pažnju iz razloga što je to ZOO sa najviše prinova u Evropi. Ja sam radio članak o njemu za jedan strani medij još 2004. I tada se većina štićenika istog razmnožavala što nije ukazivalo na zapostavljanje bilo koje vrste u istom, mada sam ja tražio propuste na kojima sam želeo da zamerim. Osim popularnog ZVERINJAKA koji je još uvek problem, što se tiče prostora sve je bilo, a sad još više, u najboljem redu. Ali čak i velike mačke ne zameraju na skučenosti. Šta više se razmnožavaju regulare. Naš mali vrt u ovom trenutku raspolaže sa 7 belih lavova što je za tako mali ZOO luksuz i tek kakav. Propusta je malo. Ja sam radio, kao što rekoh, temeljno istraživanje, kontaktirao sa mnogim evropskim vrtovima (u nekima i bio: Beč, Budimpešta, Študgart), ali ovo što mi imamo u samom centru, uzevši u obzir celokupnu situaciju u kojoj je naša napaćena zemlja, nisam sreo. Tamo preko je sve sterilno, savršeno upakovano, bezprekorno, ali ova priča sa ovolikom dozom duše i želje da se od ničega napravi nešto i da se koncepcija održi tokom niza mučnih godina, i da se od staklenih nogu načine jače i višestruko stabilnije, tamo ne postoji. Budimo zahvalni da i dalje funkcioniše i da napreduje i da izaziva pozitivnu pažnju u svetu. Ponosim se našim vrtom i tim Bojovićem koga sam X puta opovrgavao i pokušao da osporim. Eh, da Palić ima takvog, sada bi se u Palićkom jezeru igrale orke sa delfinima, a isto bi bilo, bogami slano...Subotičani, dođite da vidite pa posle sudite!!!

sasha
11.06.10., 09:17
Ko se tu sa kim svadja? Palic i Subotica se do mene nisu oglasili!

gordond
11.06.10., 10:29
stoji to za vukove,nemaju mesta,kao i panteri i zmije(ali to se zato zove zarobljenistvo,ne priroda)

To se ne zove zarobljenistvo vec mucenje;)

tomahawk
11.06.10., 10:56
Sorry, Sasha. :) Mislio na goreksklamovanu sintagmu "Palić zakon!".
Naravno da nemam ništa protivu Palićkog (ili Jagodinskog) ZOO-a; šta više voleo bih da postoji još takvih oaza u našoj zemlji, ali, realno se sa beogradskim zaiista ne mogu usporediti ni po broju vrsta, ni po infrastrukturi, a bogami ni po tradiciji. I ako ne budete u prilici da posetite BG ZOO, pogledajte seriju. Mislim da vredi. Pozdrav.

rellik
11.06.10., 10:57
Ja gledam kako je zivotinjama. I ono sta im nudi palic je naspram bg luxuzni hotel sa 65 zvezdica ...

Miluttin
11.06.10., 11:06
Pogledajte samo iguane u Beo zoo vrtu i onda pricajte nesto... Zasto se uvek svadjamo na ovu temu. Geni zatvaraj temu!

Spider, hvala na informaciji! Sve najbolje!

Geni
11.06.10., 11:16
Stvarno ako krene rasprava zatvaram temu... Nepotrebna je. Informacija o emisiji je data i primljena ;)

Mimi
11.06.10., 12:06
LJUDI!!!
Ma koliko se dezinformacija širi o našem VRTU DOBRE NADE, činjenica je da je naš vrt zadobio ovoliku medijsku pažnju iz razloga što je to ZOO sa najviše prinova u Evropi. Ja sam radio članak o njemu za jedan strani medij još 2004. I tada se većina štićenika istog razmnožavala što nije ukazivalo na zapostavljanje bilo koje vrste u istom, mada sam ja tražio propuste na kojima sam želeo da zamerim. Osim popularnog ZVERINJAKA koji je još uvek problem, što se tiče prostora sve je bilo, a sad još više, u najboljem redu. Ali čak i velike mačke ne zameraju na skučenosti. Šta više se razmnožavaju regulare. Naš mali vrt u ovom trenutku raspolaže sa 7 belih lavova što je za tako mali ZOO luksuz i tek kakav. Propusta je malo. Ja sam radio, kao što rekoh, temeljno istraživanje, kontaktirao sa mnogim evropskim vrtovima (u nekima i bio: Beč, Budimpešta, Študgart), ali ovo što mi imamo u samom centru, uzevši u obzir celokupnu situaciju u kojoj je naša napaćena zemlja, nisam sreo. Tamo preko je sve sterilno, savršeno upakovano, bezprekorno, ali ova priča sa ovolikom dozom duše i želje da se od ničega napravi nešto i da se koncepcija održi tokom niza mučnih godina, i da se od staklenih nogu načine jače i višestruko stabilnije, tamo ne postoji. Budimo zahvalni da i dalje funkcioniše i da napreduje i da izaziva pozitivnu pažnju u svetu. Ponosim se našim vrtom i tim Bojovićem koga sam X puta opovrgavao i pokušao da osporim. Eh, da Palić ima takvog, sada bi se u Palićkom jezeru igrale orke sa delfinima, a isto bi bilo, bogami slano...Subotičani, dođite da vidite pa posle sudite!!!

skroz upravu !!! :icon_cheers:


To se ne zove zarobljenistvo vec mucenje;)

budi onda darezljiv kad vec procenjujes sta je to,pa doniraj neku sumu ili sumicu na racun zoo vrta za zivotinje do kojih ti je mnooogo stalo...ja sam to uradio...pa onda pricaj sta god zelis :)
pozzz

spiderboy
11.06.10., 12:13
haha vi ste totalno ludi,nije mi uopšte bio cilj da pokrenem raspravu,nije ni moje da procenim,zato sam i naglasio da nisam bio tamo pa nije moje da procenjujem,pa emisija bi trebalo da obezbedi neki uvid u celu situaciju pa ćemo da vidimo,u svakom slučaju je pozitivno da se neki ljudi ipak zalažu za te životinje uprkos svim poteškoćama sa kojima se susrećemo dnevno,pričam tu generalno bez obzira da li se radilo o palićkom,ili BG zoo vrtu

gordond
11.06.10., 12:24
budi onda darezljiv kad vec procenjujes sta je to,pa doniraj neku sumu ili sumicu na racun zoo vrta za zivotinje do kojih ti je mnooogo stalo...ja sam to uradio...pa onda pricaj sta god zelis :)
pozzz

Kakve to sad veze ima sa darezljivoscu? Samo sam rekao da ako su zivotinje u zatocenistvu, ne moraju biti osudjene i na mucenje:rolleyes: To sto si ti donirao pa sad pricas na sav glas, ne cini te nista vise ljubiteljem tih zivotinja od nas koji to nismo uradili. Uostalom, iskreno ni ne verujem da sve te pare od donacija idu bas tamo gde bi trebalo;)

Mimi
11.06.10., 12:31
Kakve to sad veze ima sa darezljivoscu? Samo sam rekao da ako su zivotinje u zatocenistvu, ne moraju biti osudjene i na mucenje:rolleyes: To sto si ti donirao pa sad pricas na sav glas, ne cini te nista vise ljubiteljem tih zivotinja od nas koji to nismo uradili. Uostalom, iskreno ni ne verujem da sve te pare od donacija idu bas tamo gde bi trebalo;)

to sam rekao iz razlog sto mi ispravljas zatocenistvo u zarobljenistvo,pametujes. a donacijom kolko tolko pomognes u nekom smislu,i normalno da cu to reci jer sam ponosan i na to i na nas zoo vrt i na sve u njemu.i neko ko nikad nije bio tamo ,prepricava sta je cuo ili procitao ili sta god...ne kazem da ti nisi bio,al me nervira to sto drugi pricaju koji nisu bili...i te teorije zavere gde idu pare gde ne idu,to me se ne tice.
a sto se tice sad teme koju smo odavno promasili,admin moze da reaguje a i ne mora,neka kaze svako svoje misljenje :)
pozzz

gordond
11.06.10., 12:39
Ama covece, komentarisao sam to jer je ispalo da si rekao da su ti uslovi normalni za zarobljenistvo. Procitaj jos jednom tu svoju recenicu pa ces shvatiti o cemu pricam... Ako ne mozes da prihvatis da neko da komentar na to sto si rekao, onda ne treba ni da dajes komentar.
I ne govorim ni o kakvim teorijama zavere, vec da je moje misljenje da te pare ne idu tamo gde treba. Drugarica je volontirala u zoo vrtu i znam kakve se tu stvari sve rade.
Nije ni bitno, stvarno smo skrenuli sa teme...

SxOne
11.06.10., 13:05
12.juna znači prekosutra u 19-05 biće emitovana emisija o beogradskom zoo vrtu na B92,emisija je navodno snimana za animal planet,pa će biti premijerno prikazana
e pa sad ja lično nikad nisam bio tamo,ali koliko sam načuo od ljudi koji su bili zoo vrt je u dosta očajnom stanju,pa videćemo šta kaže emisija pa ko voli nek izvoli

kul za emisiju, ali kao shto se vec raspravljalo, nije bash toliko ocajno stanje kao shto kazesh........

napravio si ovom recenicom totalnu pometnju ccc :)

thx za info gledacu emisiju !

nightwolf
11.06.10., 13:33
Pa ja nebi da zakuvavam,al sta ste rekli-koji je vrt bolji?:D:D:D
Ja sam bio prosle godine u oba i nije sve tako lose u beogradskom.mada palicki mi se vise svidja jer nije sve beton,kamen,cigla.nekako mi je prirodnije,ali u bg-u ima prilicno vise zivotinja.
Hvala za info!svakako vredi pogledati

NecrovoX
11.06.10., 17:34
Citao sam negde clanak o ovme i ne samo da ce biti na na b92,vec ce ici i na Animal Planetu,posto je za njih i snimano kako je i spiderboy naglasio.Ako sam dobro bio zapamtio to ce biti kao serija o bg zoo vrt-u,gde ce se pored zivotinja upoznavati i ljudi koji brinu o njima itd.

A sto se tice ove dileme oko toga koji je zoo bolji...Ne zato sto sam iz Subotice,ali stvarno je zoo palic bolji,samo zato sto ima vise mesta,sve je u zelenilu.Nije merilo dobrog zoo vrta koliko vrsta ima,kao sto tomahawk naglasava "realno se sa beogradskim zaista ne mogu usporediti ni po broju vrsta, ni po infrastrukturi, a bogami ni po tradiciji.",vec po uslovima i zivotnom prostoru zivotinja.Palicki ima vise mesta i bolju lokaciju,sto naravno nije krivica rukovodilaca zoo vrta bg-a.Sto se mene tica to je bas losa lokacija,sve je u betonu i kamenu,u centru grada je u sred buke i smoga,...Zato mislim da je bezveze sto naglasavas kako ima vise vrsta,a manji je prostor,to vec ne moze biti dobra stvar.Drugo infrastruktura,...Opet mislim da je palic lepsi samo zbog toga sto je prirodnije.A tradicija,pa tu si u pravu,ali to opet nema neke veze jer nije bitno kada je osnovan vec kako funkcionise.
Propusta sigurno ima u oba vrta,pocevsi od trgovine zivotinja koja ide preko njih.
Mimi kaze da su ulozeni veliki napori da taj zoo vrt bude ovakav kakav jeste,i jedno od merila toga sigurno jeste i to sto se puno zivotinja lepo razmnozava.Nisam znao da je taj aligator toliko star,...Ali opet par metara dalje imas terarijume koji su za zoo vrt poprilicno lose uredjeni,vidjali smo zmije sa apcesima.Koje bi ako nista drugo trebalo da se sklone dok se ne izlece,a ne da su i dalje izlozene itd.
Svako ima pravo na svoje misljenje.Ja sam samo izneo svoje.Nemojte skakati jedan drugom za vrat pa se tema nece morati zakljucati,nije nista lose u malo diskusije.

MRGooD25
11.06.10., 18:23
To jeste, ali imaj na umu da je zoo vrt u bgu u centru grada!

NecrovoX
11.06.10., 19:09
Pa to sam i naglasio kao negativan aspekt tog vrta,a mislim da zbog lokacije ne treba da povecavaju broj vrsta vec da psotojecim pruze jos bolje uslove,zato mi je smesna malo ta prica "ima puno vise vrsta!"
Jer donosenjem nove vrste postojecima ce biti oduzimano po malo od zivotnog prostora..

DigiNS
12.06.10., 01:55
najlepsi je novosadski zooloski vrt ima sve da se vidi :D

barakuda
12.06.10., 06:55
Hoce neko ovde snimati emisiju? Bilo bi cool da neko ko ima tehniku za snimanje stavi na youtube ili neki sharing sajt.

Moo
12.06.10., 19:00
izjava Alana Šeida iz "Atom" produkcije koji je radio serijal o vrtu dobre nade...."posetili smo 17-18 vrtova u jugoistočnoj evropi i Beogradski je najzanimljiviji i najbolji koji smo našli"...parafraziram...al bio čovek danas na vestima sa belim lavićem Dušanom...

Bifrost
12.06.10., 19:32
Hoce neko ovde snimati emisiju? Bilo bi cool da neko ko ima tehniku za snimanje stavi na youtube ili neki sharing sajt.

Mogao sam ja da snimam... ### nisam vido da je neko zainteresovan :|

Svakih 5 min reklame... Ladno imaju 2 mala bela lavica :D jedan im se razboleo :(

DigiNS
12.06.10., 19:34
Mogao sam ja da snimam... ### nisam vido da je neko zainteresovan :|

Svakih 5 min reklame... Ladno imaju 2 mala bela lavica :D jedan im se razboleo :(

da bas sad gledam ma bice ok sve kontam

ice82
12.06.10., 20:07
ja nisam gledao TV jedno 3 godine-izistinski-
-posto sve informacije kupim sa neta
al eto napravio sam izuzetak i ogledao ovu emisjiu
odlicna je bila -fenomenalna-samo jel zna neko
kada se daje nastavak

stakleni_piton
13.06.10., 01:42
Neko od vas je spomenuo iguane u bg zoovrt-u...kao u kakvom se stanju drze itd...e pa ljudi varate se...sve te zivotinje pa i iguane su u dobri uslovima a to kazem zato sto se sve te zivotinje razmnozavaju bez problema u tim uslovima...a zivotinje se ne bih razmnozavale ako im uslovi ne odgovaraju...
Mozete da pricate kako su ocajni ali cinjenica je da te zivotinje imaju sasvim dobre uslove...uostalom mnogo od vas pljuju taj zooloski vrt,a 50% saradjuje sa njima...tako da...

ganjachica zmajeva
13.06.10., 02:41
Bila sam prošle (ili pretprošle :icon_scratch:) godine u zoo vrtu, tako da ne znam da li se nešto promenilo ali tada su u terarijumu od 3x4m x ne znam koliko u visinu držali nekih 20-ak odraslih iguana. U tom terarijumu su bila još dva terarijuma od nekih 50x100x70cm(šxdxv) u kojem je bila po jedna odrasla iguana. Veliki terarijum je imao jednu granu koja je stajala na podu i sve iguane su bile na pločicama. To nikako ne bi nazvala dobrim uslovima za iguane.

Ali ostalo je manje više u dobrom stanju i stvarno podržavam entuzijazam u zoo vrtu.

Čula sam još ranije za ovu emisju i baš me je oduševilo što se snima za AP, ali nažalost nemam TV tako da nisam gledala emisiju. Sve se nadam da će se pojaviti na netu.

Borko
13.06.10., 03:28
@stakleni piton ja sam pomenuo iguanu.
Svoim ocima sam vidio sa im je odrasla iguana bila u teru tipa metar duzine sa 75 odprilike!!!
Ako je to dimenzija terarijuma za odraslu iguanu onda se izvinjavam!

Nisam rekao da su sve zivotinje u losim uslovima...naveo sam primjer sa vukovima!
Ako su to tebi normalni uslovi onda se opet izvinjavam!

barakuda
13.06.10., 09:04
Niko nije snimio? aaawwww :( I ja se nadam da ce se pojaviti na netu. Ako neko nadje neka linkuje. Mnogi ce mu biti zahvalni ;)

Borko
13.06.10., 10:31
Ma ja debil zaboravio da gledam!!!
Bas me zanima kakav je prilog.

Bifrost
13.06.10., 11:07
Pa danas opet u isto vreme 19:05 ima, e sad da li je nastavak ili repriza ne znam...

paki sor
21.08.10., 11:12
ja sam volonter u palickom zoo-u.i palicki zoo je 2.u srbiji.
prosle nedelje smo napravili totalno novo prihvatiliste za zivotinje.po sigurnosti za postetioce i zivotinje je prvi u srbiji

palicki zoo ima primanja od vlade 2 miliona dinara sto nije nikako dovoljno.za rekonstrukciju objekta u kojem se nalaze beli medved i zenka je potrebno 5 miliona eura a godisnja zarada zoo-a je oko 30 miliona dinara.jedan deo zoo-a je rekonstruisan