PDA

Pogledaj punu verziju : Prasenje komaraca//los uticaj na tarantule???



DigiNS
11.06.10., 19:39
E sad su krenuli da prase komarce kod mene i mene to brine pa ja cim cujem avion da prasi zatvorim prozore da ne uleti taj otrov protiv njih jel to moze da utice na moje tarantule??? a samim tim i na moje bubasvabe?

Igor Velevski
11.06.10., 21:02
Ne znam koji je otrov u pitanju, ali to su otrovi za hladnokrvne zivotinje, samo sto valjda nisu u toliku koncentraciju da ubiju i ostale hladnokrvne zivotinje koje zive na zemlji! U svakom slucaju, mozda nece otrov da dospe do bube i tarantule, ali kad se prasi i kod nas ja zatvaram prozore zbog zivotinja koje drzim!

DigiNS
11.06.10., 21:12
i ja ne bih da rizikujem

spiderboy
11.06.10., 21:14
kod mene se dešavalo u više navrata da su pčelarima uginuli pčele prilikom zaprašivanja komaraca pa bih rekao zatvaranje prostorije pomaže

perinjo81
12.06.10., 01:29
Ovo mi nije palo na pamet... A veceras su prolazili celim gradom i zaprasivali komarce sa zemlje. Posto nisam bio u stanu sestra nije zatvorila prozor. Sad sam ih malo prodrmao da vidim da li su zivi. Sve je Ok ispalo. Samo ne znam da li otrov ima trenutno dejstvo ili moze da se odlozi njegovo delovanje..

NHANDU KING
14.06.10., 16:07
ni meninije palo napamet al za ubuduce znam fala na savetu

DutchSc
14.06.10., 22:47
Prasi se otrovom,takozvanim piretoidima(Labda-cihalotrin) koji su efikasni sa sve vrste insekata,posebno za bibasvabe,iz iskustva znam da obicni pauci padaju ko pokosoni.
Ono sto ne znam koja se koncentracija pravi kada se prasi iz aviona,ali mislim da je duplo slabija u odnosu na onu koju ja pravim kada radim dezinsekciju po stanovima.
Sve u svemu piretoidi su zlo za sve insekte,tako da zatvorite prozore,to sam i ja uradio kada sam zacuo avione.

Miroslav
14.06.10., 23:43
mislim da je pravilan naziv za ta jedinjenja piretroidi, ako se dobro sećam zoohigijene od pre dve godine

DutchSc
16.06.10., 00:42
Dapace kolega.

Dachapbg
29.06.10., 11:53
Ljudi imam ja jedno pitanje,nisam hteo da otvaram novu temu jer je pitanje srodno ovom o zaprasivanju komaraca.
Imam 3 tarantule u sobi,da li bi im smetalo da koristim RAID protiv komaraca(onaj sto ide u struju) ???
;)

DigiNS
29.06.10., 16:26
Ljudi imam ja jedno pitanje,nisam hteo da otvaram novu temu jer je pitanje srodno ovom o zaprasivanju komaraca.
Imam 3 tarantule u sobi,da li bi im smetalo da koristim RAID protiv komaraca(onaj sto ide u struju) ???
;)

pre bih ih ubijao rukama ili pustio da me izjedu nego da ukljucim to u sobu :)

loshme10
29.06.10., 17:29
Zasto? Jel mislis da moze da skodi? Pa taj raid ne moze da ubije ni one velike komarce, pa ne verujem ni da moze da naskodi T...

Cold_Beer
29.06.10., 18:09
Ja godinama koristim raid i nemam nikakvih problema kod tarantula,jedva da i komarci riknu od toga,ili samo pobegnu!

ritjzo
29.06.10., 18:36
Zasto? Jel mislis da moze da skodi? Pa taj raid ne moze da ubije ni one velike komarce, pa ne verujem ni da moze da naskodi T...

hahaha... kralj... Ne moze da ubije ni one velike komarce, a ne tarantulu. :D:D


Meni je geniculata stalno otvorena, pa za svaki slucaj ne koristim nista.

JOBAH
29.06.10., 18:46
kako to mislis otvorena?

ritjzo
29.06.10., 19:41
Pa terarijum... Ne stavljam poklopac.

Miroslav
29.06.10., 20:01
nemoj se čuditi kad jednom zatekneš prazan terarijum, a ne odazove ti se na ime :eek:

ritjzo
29.06.10., 20:16
Svestan sam toga. Ali nema gde da ode. A i vise od dva meseca je tako... Mog Mitu mrzi da zivi a ne da bezi... :) Jednom je izasao, i posle nekoliko minuta sam usao. Kad za ovoliko nije izasao, nece valjda ni sada. Mada, u pravu si ti Miroslave, bolje da zatvorim. Nikad im se ne zna.

marko
29.06.10., 20:31
He, pa kad si svestan toga vrati poklopac, veruj mi sa njima se nikad ne zna.

ritjzo
29.06.10., 20:43
@Marko, vraceno.. :)

Da se vratimo temi. Niko nije odgovorio da li Raid smeta tarantulama?

DutchSc
04.07.10., 02:58
Ne zezajte se,ako volite svog ljubimca,nemojte rizikovati.
Pa po formuli insekticida bi trebalo da budu stetne,ali pitanje koje su doze u tim sprejovima,svecama ili onim tableticama.
Sve u svemu,istrpite malo uboda i rokajte komarce rukama ili onim reketima sto rade na baterije i sprze ih :)

sale1808
15.07.10., 16:14
Evo i glavnog krivca za sve.....
http://img594.imageshack.us/img594/2374/img0147o.jpg

Jos jedna slika Zamagljivanja komaraca....,da bude tema potpunija....
http://img683.imageshack.us/img683/29/avioni.jpg

DigiNS
15.07.10., 16:25
u jeste majku mu ne volim ih :)))) radije bih dao da me grizu komarci nego da rizikujem naravno komarci koji nemaju malariju xD iako to nema kod nas :) hvala bogu i jos neki ljudi pljuju ovu zemlju xD pogledajte prednosti nemamo malariju xD

sale1808
15.07.10., 16:37
Zna li neko da li koriste prskanje malathionom ili neopitroidom??
I koliko je opasno za ljubimce,a i za ostale zivotinje.....
Licno mislim da nije,jer su male kolicine,a i ne tretira se cesto....samo opet......ni jedan otrov nije prijatan kada znamo da ga udisemo......

Evo jos nekih podataka i za nas ljude.......u vezi malathiona,kojim se verovatno vrsi prskanje....
Nadam se da cete razumeti sustinu,....

Malathion is classified by US EPA as having “suggestive evidence of carcinogenicity but not sufficient to assess human carcinogenic potential.”[16] This rating implies that insufficient evidence is available to either rule out malathion as a carcinogen, or to state that it is a carcinogen.

No studies on carcinogenicity have been performed in humans; however, studies in rats and mice have yielded conflicting results. Liver tumours were found to be induced in rats, but only at excessive doses. On the other hand, malaoxon, a structurally related chemical, was found not to induce tumour formation in rats. A review of the classification of malathion as 'suggestive' was carried out in 2000, by the FIFRA Scientific Advisory Panel. The conclusion of this panel was that there was still insufficient evidence to either declare malathion as non-carcinogenic, or to declare it a carcinogen.

A kada se razredi,kao sto je slucaj kod naseg Zamagljivanja komaraca.....
dobije se ovo...
Malathion is also used in conjunction with diesel fuel to fog an area where there is an infestation of mosquitoes. By diluting the mixture, it becomes much weaker. It is possible to dilute the mixture to the point where mosquitoes are not killed, but become more resistant to the mixture, making it less effective in subsequent foggings.

Ako koriste pesticid baziran na permethrinu (http://en.wikipedia.org/wiki/Permethrin), onda valja znati sledece:
Permethrin does not present any notable genotoxicity or immunotoxicity in humans and farm animals.

Permethrin is classified by the United States Environmental Protection Agency (EPA) a likely human carcinogen, based on reproducible studies in which mice fed permethrin developed liver and lung tumors.[8] Carcinogenic action in nasal mucosal cells for inhalation exposure is suspected due to observed genotoxicity in human tissue samples, and in rat livers the evidence of increased preneoplastic lesions lends concern over oral exposure.[9][10]

Recent studies (Bloomquist et al., 2002) [11] have linked permethrin exposure to Parkinson's disease, including very small (per kg.) exposures.

DutchSc
16.07.10., 01:39
Ma koriste Lambda Cihalotrin(piretroid).
Ja koristim najmanje dva preparata na ovoj bazi u duplo jacim dozama od onih koje se preporucuju za komarce i buve.
Jedino njime rade,verovatno koriste neki kineski preparat,koji su sada izuzetno jeftini u odnosu npr na Bayer-ov ili Sygentin koji su Francuski odnosno Svajcarski.
A efekata nema,zbog vlage,cim dodje u kontakt sa vodom,oni se razblaze.
A para nemaju da kupe one preparate koji unistavaju larve,odnosno imaju,ali verovartno sa tim firmama koje ga uzvoze ne mogu da kradu,kao sto to trenutno rade

sale1808
16.07.10., 20:35
Pa naravno...Gde nema da se zavrne i stavi nesto sebi u dzep nije zanimljivo......,a ako ne krades,ne mozes ni da opstanes,jer svi oko tebe kradu.....
To je kod nas opste poznato stanje svuda...

DutchSc
17.07.10., 03:21
Ja sam barem u tom poslu pa znam kako se posluje.
Znam zasto ima milion komaraca,zasto su bolnice bune bubarusa,bubasvaba...

Muffy
02.06.11., 19:31
Meni treba sad za koji sat da stignu ljudi da naprskaju stan sa otrovom za one male zute mrave...pa sam premestio tarantule u jednu sobu gde nece prskati, da li im ipak moze nesto biti?
Ne verujem da moze, ali bih da budem siguran... :)

Miroslav
02.06.11., 21:31
Akose dobro sećam, oni to prskaju po površinama, na kojima se posle to sredstvo kristališe. Mislim da ne ostaje u vazduhu, ali ih svakako pitaj na koji način deluje i šta se desi sa sredstvom nakon nanošenja (da li ostaje u vazduhu ili na površinama na kojima je naprskan).

Muffy
03.06.11., 05:07
Pitao sam i kaze covek da se ne siri vazduhom i da tarantuli ne moze biti nista ukoliko ne stane u taj otrov... :)

yowandbm
21.06.11., 13:50
Da sumiramo, znači ima vas koji ste ranije bez problema koristili one aparate sa tabletama koji se uključuju u struju i nije škodilo vašim tarantulama? Ja sam u velikom iskušenju da utaknem u struju a u ovoj temi nisam baš adekvatan odgovor našao, tj. 100% ne škodi :confused:

loshme10
21.06.11., 14:56
Pazi, ne mogu 100% da tvrdim da ne skodi, ali ja ipak koristim te Raid tablete za struju vec 3 godine jer ne mogu da zivim od komaraca, i do sada nije bilo nikakvih posledica na T, normalno jedu, rastu, tako da ne verujem da im smeta... ;)