PDA

Pogledaj punu verziju : Diskinetik sindrom....... zalosno.....



DigiNS
12.06.10., 18:41
evo da vidite ne znam jel iko imao probleme pre ali ja sam se licno uverio ima par video isti simptomi tako da sam ubedjen da je to to... sta sad jedino da joj nekako skratim muke....

ovako vam izgleda taj sindrom .... ovo je moja l.parahybana...



http://www.youtube.com/watch?v=hiSamSVQOiE

SxOne
12.06.10., 19:03
shteta za malishu...

DigiNS
12.06.10., 19:29
shteta za malishu...
Steta nadam se da ce pomoci video da ljudi prepoznaju.......

Osiphioness
12.06.10., 19:35
Ja sam citala da moze doci do tog kad T dehidrira?!

rassa
12.06.10., 19:50
msm da to nije tacno

DigiNS
12.06.10., 19:53
Dan pre nego sto se pocela ponasati tako bila je orosena u kutijici i to dosta....

Osiphioness
12.06.10., 19:57
Ne znam stvarno, samo sam procitala tako... A da sacekas jos par dana? Nemoj je ubijati.... :(((

rassa
12.06.10., 20:06
umrece svakako...

DigiNS
12.06.10., 20:12
Pa umrece ima jos jedan snimak isto se tako ponasa i kaze neki lik da je to taj sindrom...


EDIT: Ima jos neka tarantula koja se isto tako ponasa.... tako da to je taj sindrom kaze taj lik

Osiphioness
12.06.10., 21:00
Jadna mala Parahybana... Stvarno mi je zao.

DigiNS
12.06.10., 21:17
Jadna mala Parahybana... Stvarno mi je zao.

sta ces takva ti je priroda.... (si me prihvatilo/la na msn-u? :))

marko
12.06.10., 21:26
sta ces takva ti je priroda.... (si me prihvatilo/la na msn-u? :)):icon_ohmygod:

Da, nema veze za parahybanu pusti sad to, nego jesi ti mene prihvatila na msn-u?

iggyOS
12.06.10., 21:31
I meni je tigrina uginula od toga. Grozno za gledati kako pati. Čuo sam da se neke znaju izvući. Treba ih zatvoriti u potpuni mrak, dati vode i ostaviti na miru koji dan. Nekad upali, nekad ne.

DigiNS
12.06.10., 21:42
:icon_ohmygod:

Da, nema veze za parahybanu pusti sad to, nego jesi ti mene prihvatila na msn-u?



hahah lol marko pa brate gledam pozitivno :D !!!! sta sad tek je imam 2 nedelje tako da i nisam se nesto vezao koliko sam za moju wolf spider <3 :)

Osiphioness
12.06.10., 21:47
sta ces takva ti je priroda.... (si me prihvatilo/la na msn-u? :))
Ahahaha, jesam. :D

I meni je tigrina uginula od toga. Grozno za gledati kako pati. Čuo sam da se neke znaju izvući. Treba ih zatvoriti u potpuni mrak, dati vode i ostaviti na miru koji dan. Nekad upali, nekad ne.
Da, mislim da treba da je ostavis, mozda se i izvuce..... :(

Poisonous-sting
13.06.10., 00:00
Ne znam sta je po sredi...mozda je to samo trenutno dok ne odraste!

marko
13.06.10., 00:13
Ne znam sta je po sredi...mozda je to samo trenutno dok ne odraste!Možda ne treba odgovarati u temi ako ne znamo o čemu se radi.



I meni je tigrina uginula od toga. Grozno za gledati kako pati. Čuo sam da se neke znaju izvući. Treba ih zatvoriti u potpuni mrak, dati vode i ostaviti na miru koji dan. Nekad upali, nekad ne.Ako se zaista desilo to što kažeš (mada me niko neće ubediti da se tarantula tako izlečila) onda je to čista slučajnost ili gomila nagađanja. Kako može neurološki poremećaj da 'nestane' preko noći? Za sada nema objašnjenja za ovu pojavu, ne zna se kako do toga dolazi, ko je uzročnik poremećaja, da li je poremećaj nasledan niti kako izlečiti tarantulu sa ovim problemom.

I da, ponašanje tarantule sa snimka u prvom postu jeste ono što u hobiju zovemo dyskinetic syndrome, tu nema dileme.

DigiNS
13.06.10., 01:09
Možda ne treba odgovarati u temi ako ne znamo o čemu se radi.


Ako se zaista desilo to što kažeš (mada me niko neće ubediti da se tarantula tako izlečila) onda je to čista slučajnost ili gomila nagađanja. Kako može neurološki poremećaj da 'nestane' preko noći? Za sada nema objašnjenja za ovu pojavu, ne zna se kako do toga dolazi, ko je uzročnik poremećaja, da li je poremećaj nasledan niti kako izlečiti tarantulu sa ovim problemom.

I da, ponašanje tarantule sa snimka u prvom postu jeste ono što u hobiju zovemo dyskinetic syndrome, tu nema dileme.



Skontao sam da je dyskinetic syndrome .... video sam i na youtubu c.cyanopubescens isto tako se ponasa...

Miroslav
13.06.10., 01:50
Da li je uopšte sa sigurnoćšu dokazano da se radi o neurološkom sindromu ili se to predpostavlja na osnovu simptoma. Možda je neki drugi poremećaj, pa tarantula bespomoćno reaguje na taj način.

marko
13.06.10., 02:11
Nije ni to dokazano, samo se pretpostavlja. Sve što ima online o ovoj temi su gomila pretpostavki, ništa konkretno nisam našao. Može da se nađe gomila diskusija u kojoj su sve sama nagađanja. Moramo sačekati da biolozi odrade svoj deo, nema druge :)

Miroslav
13.06.10., 02:31
Tako sam i mislio. Ne javljaju se ovakvi simptomi samo kod neuroloških problema.