PDA

Pogledaj punu verziju : Boa constrictor zadavila vlasnika



rassa
13.06.10., 12:58
ne znam dal da stavim novu temu al eto, mozda sam trebo u zanimljive slike, klipovi i ostalo


http://www.24sata.hr/news/muskarca-34-je-zadavila-boa-njegov-kucni-ljubimac/177137/

marko_pa
13.06.10., 13:47
Desi se i to...
Odreagovala zivotinja instinktivno...

paja_gajic
13.06.10., 13:59
Dali neko želi da mu poklonim moju bou ???
šalim se naravno :)

Miluttin
13.06.10., 14:40
No comment!

Laki90
13.06.10., 14:57
Pa sto mu taj pametni prijatelj nije skinuo zmiju sa vrata....amerikanci...jako su pametni...

Igor Velevski
13.06.10., 15:28
Pa sto mu taj pametni prijatelj nije skinuo zmiju sa vrata....amerikanci...jako su pametni...

E moj prijatelju, sigurno je imao neki biznis u tom trenutku, pa je pricao na mobilni...vreme je novac! Kako su na ucili...u Americi je kapital iznad svega, gledaju te kako umires i niko ti ne pomaze!
Stvarno, ne shvatljivo, dvoje ljudi i zmija od 2 i kusur metara je jos stajala na vrat gazde, ovo ima samo u Americi!

DigiNS
13.06.10., 15:47
da se slikovito izrazim.....Debili

marko_pa
13.06.10., 18:10
Sada ce taj njegov prijatelj da ide na grupne terapije za pomoc ljudima cije prijatelje je udavila boa constrictor.
...zdravo svima, ja sam John i mog prijatelja je udavila boa...
...Zdravo Johney...
Na trecoj seansi mu vec napune glavu kako su sve zmije zle i kako treba da ide i da se sveti.

Laki90
13.06.10., 18:22
xixixixxi....bas su VELEsila....i bogami VELEPIGLU :D

marko_pa
13.06.10., 18:26
Kako istrebiti Amerikance sa zemlje!?

Svakom drugom das po jednu Bou constrictor!!!

paja_gajic
13.06.10., 21:29
Kako istrebiti Amerikance sa zemlje!?

Svakom drugom das po jednu Bou constrictor!!!

OVO MI SE SVIDJA :icon_cheers:

Flavy
13.06.10., 22:02
Sada ce taj njegov prijatelj da ide na grupne terapije za pomoc ljudima cije prijatelje je udavila boa constrictor.
...zdravo svima, ja sam John i mog prijatelja je udavila boa...
...Zdravo Johney...
Na trecoj seansi mu vec napune glavu kako su sve zmije zle i kako treba da ide i da se sveti.

Phaaaah!!!:D
I njegov zivot ce propasti zbog toga.Pocece da se drogira ili ce postati serijski ubica...i za sve ce biti kriva Boa :D

spiderboy
13.06.10., 22:34
ma daj bre tipične novinarske nebuloze,čisto mi je nerealan podatak da zmija od 2 i kusur metara može to da uradi,a uz to još je bio neko prisutan...
mogli su i bolje nešto da izmisle...

marko_pa
13.06.10., 23:52
ma daj bre tipične novinarske nebuloze,čisto mi je nerealan podatak da zmija od 2 i kusur metara može to da uradi,a uz to još je bio neko prisutan...
mogli su i bolje nešto da izmisle...


Vrlo moguce da su izmislili da bi mogli da snime film "BOA"!!!
Ponestalo im opasnih zivuljaka za holivudske price!

spiderboy
14.06.10., 07:18
ko zna šta je,možda je i neka njihova propaganda,pošto neki kod njih bi da zabrane držanje udava o čemu je već bilo reči,pa možda na ovakve fore hoće da pridobiju glasove potrebne da se izglasa zakon

terarista
14.06.10., 13:23
Ovaj incident sa tragičnim posledicama je važan iz mnogo razloga, a najvažniji je da je u pitanju prvi potvrđeni (ne zabeleženi, nego potvrđeni) slučaj u kome je boa ubila čoveka. Do sada su vesti usled neznanja prenosile razne netačne informacije kada su boe u pitanju, jer su češće mrežasti i ređe burmanski pitoni bili glavni "akteri". Međutim, ovaj put je izgleda zaista bila u pitanju velika boa.

Koliko sam uspeo da pročitam po stranim forumima što uz kontakte sa prijateljima u USA koji su u hobiju, nesrećni mladić je napravio dve od tri fatalne greške:
1. zmija je bila duža od 6ft (oko 2m), što je neka iskustveno usvojena granica nakon koje se u hendlovanje ili nadzor mora uključiti još jedna osoba koja zna šta radi! a ne bilo koja osoba - greška napravljena
2. zmija je bila gladna ili u procesu presvlačenja - ne znamo
3. stavio je zmiju oko vrata - greška napravljena

Mislim da je svima jasno zašto su ove greške fatalne.

Ono što se izgleda desilo je klasična situacija - zmija je bila uplašena (možda u presvlačenju), stavljena je oko vrata, čovek se mrdao / skakao, zmija se stegla malo jače da ne bi pala. Malo je potrebno da krv koja putuje u glavu stane, da osoba poklekne od nesvestice, da se zmija još jače stegne jer joj se "tlo pod nogama" pomera ...

Izvinjavam se starijim članovima što se ova priča ponavlja, ali temu čitaju verovatno i manje iskusni korisnici kojima će ove informacije nadam se biti vredne.

Geni
14.06.10., 13:39
Ne ponavlja se. U pitanju je tragedija i jedino što može da se iz nje dobro izvuče su pouke šta ne treba raditi. Pročitao sam ovaj tekst na par stranih foruma i zaista je u pitanju bio splet jako nesrećnih okolnosti (mada se svugde tvrdilo da NIJE bila gladna). Koliko se zna, pokušao je da je vrati u terarijum nakon što je pokazao svojoj prijatelici (žensko koje možda nije imalo snage da mu pomogne) i da se zmija repom uhvatila oko njegovog vrata. Po nekim informacijama je umro tek u bolnici i da je verovatno došlo do oštećenja disajnih puteva prilikom stiska.

Šteta je što će se ovako nešto koristiti kao razlog za zabranu držanja zmija iako je više ljudi nastradalo od pada klavira na glavu nego od boe constrictor (ali paradoksalno, niko ne pokušava da zabrani klavire).

A inače, par komentara gore koji su od jedne tragedije i gubitka ljudskog života napravile sprdnju - neka im služi na čast. Ja ništa pametno ne mogu da im kažem.

NHANDU KING
14.06.10., 14:36
mene je bolelo kad mi se obmotala beba oko prsta a ne od 11 kg.

spiderboy
14.06.10., 15:17
Ne ponavlja se. U pitanju je tragedija i jedino što može da se iz nje dobro izvuče su pouke šta ne treba raditi. Pročitao sam ovaj tekst na par stranih foruma i zaista je u pitanju bio splet jako nesrećnih okolnosti (mada se svugde tvrdilo da NIJE bila gladna). Koliko se zna, pokušao je da je vrati u terarijum nakon što je pokazao svojoj prijatelici (žensko koje možda nije imalo snage da mu pomogne) i da se zmija repom uhvatila oko njegovog vrata. Po nekim informacijama je umro tek u bolnici i da je verovatno došlo do oštećenja disajnih puteva prilikom stiska.

Šteta je što će se ovako nešto koristiti kao razlog za zabranu držanja zmija iako je više ljudi nastradalo od pada klavira na glavu nego od boe constrictor (ali paradoksalno, niko ne pokušava da zabrani klavire).

A inače, par komentara gore koji su od jedne tragedije i gubitka ljudskog života napravile sprdnju - neka im služi na čast. Ja ništa pametno ne mogu da im kažem.

ako je to tako kako vi kažete,znači da je potvrdjeno sa više strana,povlačim sve što sam rekao,bilo je više slučajeva da su iznete neistine u medijima ali izgleda da sam se ovog puta prevario,ali opet mi baš nije jasno kako je moglo doći do svega

Geni
14.06.10., 15:40
To i dalje ne znači da je tako i bilo. Činjenica da je potvrđeno na mnogo strana je i razlog što mislim da su ovde u pitanju nesrećne okolnosti i da čovek jednostavno nije imao sreće. Sve može da se desi i mnoge stvari mogu da krenu naopako.

Da se razumemo, nisam kritikovao tebe zbog tvrdnje da ovo nije kompletna istina (ni sam baš ne verujem u to). Sprdnje na račun nastradalog i šale da treba pobiti amerikance tako što ćemo im dati svakom po bou od strane ljudi koji bi trebalo da vole život i da brane upravo te zmije umesto da ih (čak i u šali) predstavljaju kao neke smrtonosne zveri su mi ostavili malo opor ukus u ustima.

Malo sam i ja preosetljiv jer mi je drugar nastradao prilikom spuštanja padobranom i u komi je a priče koje sam čuo oko te njegove nesreće su više za riplija nego za normalne ljude.

spiderboy
14.06.10., 17:08
pa nije mi jasno na osnovu ovih podataka kako je moglo da dodje do smrtnog slučaja,kako se dotični nije mogao odbraniti,jer realno gledano zmija od 6 ft,znači 1.8m ne bi trebalo da je u stanju toliko da stegne da je ne možeš skinuti,u to mi je teško poverovati

ssavic
14.06.10., 17:27
Pa ne verujem da je 1,8m ako ima 11 kg. Moja ima oko 1,75-1,80 i ima oko 4-4,5kg i to je mozda cak malo vise ugojena. Jeste da je moj(a) muzijak i da su oni tanji, ali opet... Znate vi koliko je 11 kila, onda mora biti bas, bas podebela ako je 180. Nesto mi se tu ne uklapa :icon_scratch:
Ne znam odakle vam da je 6ft, tamo gde sam ja procitao pise 2,75m.

rassa
14.06.10., 17:31
A suburban Omaha man has died after being strangled by his 9-foot, 25-pound pet boa constrictor, authorities said Thursday. Cory Byrne, 34, of Papillion died Wednesday night at a local hospital, just hours after police and paramedics pried the snake from around his neck, police said.

Byrne had been showing the snake to a friend when it wrapped around his shoulders and neck and squeezed, Sarpy County Attorney Lee Polikov said.

An officer was called to Byrne's apartment near downtown Papillion around 5:40 p.m. The officer found Byrne on the ground with the snake still around his neck.

Paramedics soon arrived and helped get the snake off Byrne and into a cage.

The Nebraska Humane Society in Omaha has taken custody of the male red-tailed boa constrictor, said spokesman Mark Langan.

The snake appears to have been well-fed, said Langan, who added he did not know what might have led the snake to strangle its owner.

http://abcnews.go.com



mozda ovo pomogne, drugacije su mere zmije


jos
http://www.themorningstarr.co.uk/2010/06/11/man-killed-by-his-pet-snake/
http://www.msnbc.msn.com/id/37621474/
http://www.cbsnews.com/stories/2010/06/10/ap/national/main6569683.shtml

dule87
14.06.10., 17:31
pa nije mi jasno na osnovu ovih podataka kako je moglo da dodje do smrtnog slučaja,kako se dotični nije mogao odbraniti,jer realno gledano zmija od 6 ft,znači 1.8m ne bi trebalo da je u stanju toliko da stegne da je ne možeš skinuti,u to mi je teško poverovati
Pazi dovoljno je 10ak sekundi da se zaustavi dotok krvi u mozak i da izgubis svijest.. E ti sad racunaj koliko ti sekundi treba da skines bou, koja se recimo dvostruko omotala oko vrata.., sumnjam da je to tako lagan posao, pogotovo za osobu koja je zrtva i koja je uspanicena...
Ovo govorim jer sam drzao u rukama bou te duzine, a neki dan i pitona.., koji je "slabiji" od boe, a zadavao mi je probleme kad sam ga hendlao...
http://i772.photobucket.com/albums/yy2/duletz/Piton.jpg
http://i772.photobucket.com/albums/yy2/duletz/PitonII.jpg

LARYBG
14.06.10., 18:17
dule ako je zmija koja je udavila coveka , ona zmija sa prvog linka ove teme, onda je duplo manja od ovog pitona sto ti drzis

dule87
14.06.10., 23:22
Pa eto bice da ja tako.., ako uzmes u obzir da sam ja visok 1.83m.., znaci da je ova zmija oko 2.5m...

sale1808
15.06.10., 15:31
Amerikanci vole senzacionalne vesti ,tako da ovo nista ne cudi.
Inace,dok sam drzao Burmanskog pitona,cesto se desavalo da mi se okomota oko vrata,ruke itd....,eto ziv sam,iako mi se desilo nekoliko puta da me malo jace stegne.
Sasvim normalna situacija za te zivotinje koje tada koriste samo onoliko snage u misicima koliko je potrebno da se odrze da ne bi pale.
Normalno je da ako je zmija velika,kao sto je bio i moj....blizu 3m,da ga nije lako drzati obavijenog oko vrata ili ruke.
Najveca greska je uzimati zmiju gladnu,posle hranjenja,ili u toku pripreme za presvlacenje,jer je tada ona u takvom stanju da se ne moze bas sve predvideti sta moze da uradi.
Naravno da nije dobro ni praviti neke nagle pokrete...,skakati,kriviti se...itd...jer zmija sve to moze pogresno da protumaci...
Ipak je to predator i to ne mali,sa kojim treba biti umeren i biti svestan u njegovu snagu i mogucnosti....