PDA

Pogledaj punu verziju : Zmije izujedaše Valjevce



bubamara
16.06.10., 23:26
http://www.mondo.rs/s173411/Hronika_i_Drustvo/Zmije_izujedase_Valjevce.html

Pa,Nenade,aj ti opet na Gradac...;)

ganjachica zmajeva
17.06.10., 00:06
Bila sam na Gradcu za prvi maj i videli smo jednu beloušku, ribaricu i poskoka i sve su se samo kulturno sklonile od nas. Dobro, belouška je prvo dobrano isprepadala moju sestru koja misli da su sve zmije smrtonosne :)

Ali nam je rekao čika koji je čuvao železničku stanicu da ne idemo mnogo po travi jer je puna poskoka.

marko_pa
17.06.10., 00:59
I opet ce jadne belouske da nadrljaju jer su ovi likovi stavili njenu sliku uz
pricu o poskocima koji ujedaju redom.
Jos se tu javlja problem sto se ljudi ne javljaju na vreme u ambulantu vec
misle da su se izlecili serumom pa ih posle dovoze u teskom stanju, zar ne?

bubamara
17.06.10., 01:59
Gradac je oduvek bio pun poskoka..naročito potez od manastira Ćelije pa do izvora Graca

Igor Velevski
17.06.10., 02:36
Mislim da je to "tesko stanje" slika smrtonosnog straha, bola i psihicko stanje coveka posle ujeda poskoka, jer naravno da ujedeni ljudi nose sto je moguce brze u bolnicu! Treba podvuci da nije navedeno za nijednog smrtnog slucaja, pored toliko ujedenih ljudi!

Stufy
18.06.10., 00:46
Gradac ne bi bio Gradac bez poskoka, meni ce Gradac uvek biti nesto posebno jer mi je to bio prvi veci bioloski teren na koji sam isao. :)
Koliko ja znam, niko iz Istrazivacke Stanice Petnica nije ujeden od strane poskoka. Ovo je jako interesantno jer gomila srednjoskolaca svake godine ide na terene oko stanice a Gradac je obicno odrediste celodnevnih terena. Ne idu na gradac samo polaznici biologije vec i polaznici drugih seminara. I eto, samo zato sto se pazi nema ujeda iako se na ovim terenima cesto i hvataju poskoci. Ja na Gradcu nisam bio od predprosle godine, ali za period pre toga se ne bih usudio da kazem da su "trave pune poskoka". Na terenima opsteg tipa, i kao polaznik i kao saradnik, nisam uvek vidjao poskoke. Do duse na herpetoloskim terenima smo uvek nalazili poskoke jer smo ih konkretno trazili. Znaci moje je misljenje da do ujeda na Gradcu dolazi jer je on mesto gde ljudi iz Valjeva idu da se zezaju i provedu jer je zaista prelep i ne paze gde staju. I otrov poskoka iz okoline Valjeva je blazi nego otrov jedinki iz juznijih predela tako da je i to olaksavajuca okolnost.

bubamara
18.06.10., 00:53
Znaci moje je misljenje da do ujeda na Gradcu dolazi jer je on mesto gde ljudi iz Valjeva idu da se zezaju i provedu jer je zaista prelep i ne paze gde staju.


definitivno je tako...al,da ih ima-ima ih...pre par godina,moj kum je bio na kupanju sa decom...kad su krenuli kući,pošao je da uzme majici,i iz nje ga je ujeo poskok,koji se tu zavukao..tako,da ima raznih slučajeva ujeda

ganjachica zmajeva
18.06.10., 14:59
Gradac ne bi bio Gradac bez poskoka, meni ce Gradac uvek biti nesto posebno jer mi je to bio prvi veci bioloski teren na koji sam isao. :)

I moje prvo i kampovanje :). Na žalost za sada jedino.
Mi smo sa sobom imali jednog petničara, tako da smo bili mirni, a i taj jedan kojeg smo videli nije baš "puna trava poskoka" kao što nam je lik rekao.
Čovek je došao na njihovu teritoriju da roštilja ili uživa, nebitno, naravno da će se zmija braniti ako se oseti ugroženom.

kiza
18.06.10., 16:51
Ma svake godine ista glupost po novinama... Ako mi reagujemo ovako na poskoka, sta bi trebali da rade ovi iz Australije, Azije, Afrike... da se svi kolektivno isele ili samoubiju???

FoxX
18.06.10., 21:11
ljudi,krece invazija!sada je sve vec jasno,prvo su naterali Evu da proba jabuku,hteli su sistematski da nas uniste,a sada posle toliko godina vise nemaju strpljenja i krecu u direktan napad!
IT ALL STARTS HERE! RUN FOR YOUR LIFE!:eek: :th_bow: