PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma smithi



zerobyte
18.06.10., 04:30
Pozz kolege. :) Pre otprilike skoro 2 meseca sam kupio Brachypelmu Smithi i do sad se presvukla jednom. Posto mi je ovo prvi pauk na sobno cuvanje :D hteo bi da pitam da li sam ga ugostio kako valja. U terarijumu nemam grejaca,niti van njega,temperatura unutar terarijuma ne pada ispod 26 stepeni a ne raste iznad 30,sto su mi rekli da je to normalna temperatura za smithi. Sta bi kao mala trebala najvise da jede za dobar rast i razvijanje? Za sad joj dajem male insekte i crvice. Slikao sam par slika da pogledate i da malo strucnije ocenite kako sve to izgleda i ako nesto nije u redu da to ispravimo zajedno. :)

http://img121.imageshack.us/img121/4593/dsc00303c.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/5067/dsc00301ul.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/6985/dsc00300y.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/3091/dsc00299ry.jpg

loshme10
18.06.10., 04:41
Ne bi trebalo da drzis tako malog smitija i tolikom terarijumu. Tako ne koristi veliki deo prostora, a i ima problema sa pronalazenjem hrane... I ja bih sklonio tu posudu sa vodom ako je veca od njega mnogo u precniku, da se ne udavi! Orosavanje podloge s vremena na vreme je sasvim dovoljno na toj velicini(ako se ne varam jos je jako mali)...

zerobyte
18.06.10., 04:47
Velicina mu je oko 2cm. Cuvao sam ga u manjem terarijumu,al mi se nekako ovde oseca slobodnije. U pokretu je vise nego sto je bio u onom. A za hranu nije prob,stavim ispred njega i bez pardona lovi. :) Ne ide ka posudi,ne penje se na nju zato sto verovatno pije vodu s kapljica na staklu terarijuma kad ga nakvasim rasprsivacem. Mislis da je bolja ideja da ga vratim u mali dok se malo ne razvije?

loshme10
18.06.10., 04:51
U manjem terarijumu ce se sigurno osecati bolje, a to sto je stalno u pokretu ne mora da znaci da mu je lepo... Mozes i da ga ostavis u vecem ako hoces, ali ja bih obavezno sklonio posudu, ipak je prevelika za njega! Da ti posle ne bude zao ako slucajno ode do nje, jer svasta moze da se desi...

zerobyte
18.06.10., 04:52
Ok,poslusacu te. Prvi mi je put,znas valjda kako je. Brinem se za njega kao za majku rodjenu. :D Hvala na savetima!

Cold_Beer
18.06.10., 05:00
Mozes da drzis smithia u principu u tolikom terarijumu,samo ce mu biti problem da nadje hranu koju mu dajes,ako je ne uhvati iz prve. Mozes i tu posudu da mu ostavis,ali pod uslovom da u nju stavis par kamencica kako se T ne bi udavila. Ali ipak mislim da je bolje da tarantulu prebacis u neki manji smestaj za sada.

zerobyte
18.06.10., 05:13
Evo njenog novog hotela. ;) Nadam se da je sad malo bolje. Inace u ovom terarijumu sam je preneo cim je stigla kod mene.

http://img192.imageshack.us/img192/3079/smithinovi.jpg

loshme10
18.06.10., 05:27
E tako je vec mnogo bolje! ;) Ja u slicnom terarijumu drzim pulchru od 3-4cm, a genikulatu sam drzao u istom do nekih 10cm, tako da uopste ne moras da zuris sa prebacivanjem, nece njemu nista faliti u kiperu, samo bi valjalo da mu napravis neko skloniste, da mu orosavas povremeno treset, naravno da mu bacis koju bubicu i to je to! ;)

zerobyte
18.06.10., 05:29
E da,to sam hteo da pitam. Na koliko,vremenski,po pravilu treba da mu kvasim treset?

loshme10
18.06.10., 05:43
To ces sam proceniti. Kada je sparno leti kao sto je sada, moras malo cesce, kada vidis da se skoro osusilo. Ja mojima vlazim tako da im uvek bude recimo cetvrtina podloge vlazna, ali ne mnogo, nego blago oroseno...

zerobyte
18.06.10., 05:45
Ok. Hvala jos jednom i izvinjavam se ako sam bio dosadan ali sam toliko i radoznao jer od malena volim zglavkare a narocito pauka kao vrstu. :) Ako imam jos kojih pitanja obraticu se u ovom post-u pa se nadam da ce jos neko pogledati. :) Pozdrav druze,laku noc.

loshme10
18.06.10., 05:49
Naravno, samo pitaj! ;) Za ovo osnovno mogu i ja da ti odgovorim, a za malo teza pitanja ima i iskusnijih. Ali u svakom slucaju ces ovde dobiti odgovor! :D Pozz!

zerobyte
18.06.10., 14:56
Gde mogu da nabavim tenebrije i kojim crvicima pored njih mogu da hranim smithi?

Cold_Beer
18.06.10., 15:10
Imas ovde na forumu u ponudi, pretrazi malo. Uzmi lateralise bolje,jer ce ti biti zanimljivije da gledas kako lovi zohara,nego crva :)

Miroslav
18.06.10., 15:22
Nije stvar u atraktivnijem hvatanju plena, već u hranjivoj vrednosti. Tenebrije su najslabije hranjive vrednosti, dok su žohari ili cvrčci jako dobri.

Cold_Beer
18.06.10., 15:40
Nije stvar u atraktivnijem hvatanju plena, već u hranjivoj vrednosti. Tenebrije su najslabije hranjive vrednosti, dok su žohari ili cvrčci jako dobri.

Da i to sam zaboravio da kazem,hranljivost je mala kod tenebrije.

zerobyte
10.07.10., 17:03
Na otprilike koje vreme bi trebalo da menjam treset?

rassa
10.07.10., 17:33
svakih 5godina ;)

ritjzo
11.07.10., 14:42
pazi ovako.. Ti njega mozes da stavis i u ter. od 6 metara (ako imas takav) ali ce malisa teze da nadje hranu. Znaci sto manji ter. brze ce rasti i razvijati se.

Sto se tice treseta, mozes da menjas na svakih god dana. Ja bar tako menjam moj.

Poz ujko. :D :21n:

zerobyte
12.07.10., 08:25
Pre ne znam koliko,mozda je i celu noc napolju ali mi je b.smithi pobegla iz onog terarijuma gore sa crvenim poklopcem. Ne znam KAKO ali sam je igrom slucaja zapazio pred korak a sad ona setka negde po sobi. :S Cime i kako da je uhvatim? Lagano sam je privukao do poklopca medjutim previse je brza i bezi. Sta da radim,pomagajte. :D

JOBAH
12.07.10., 08:40
iseci dno plasticne flashe od 2l i lagano je poklopi, samo pazi da joj ne prikljestis.. ispod zavuces papir ili neki karton i to je to...

ritjzo
12.07.10., 11:44
Meni je problem bila haplopelma dok je nisam prebacio u vecu posudu. Cim otvorim kutijicu ona izadje, a dosta je brza od smitija. Pa sam je uvek navukao na veliki papir i sa toga je samo spustim u posudu. Imas 100 nacina. Srecno. :D