PDA

Pogledaj punu verziju : Hrana za Brachypelmu Smithi



zerobyte
18.06.10., 18:06
Mala pomoc. :D Cackao sam po forumu oko pola sata i nigde nisam nasao da neko pise kako hraniti smithi pa evo,da otvorim topic. Recite mi sta je najzdravije za nju i gde mogu nabaviti tu hranu? U mom kraju nemam zgazenu bubu,kamo li zivu. :D pa bi hteo da nekako obezbedim hranu kupovinom. Hvala unapred.

spiderboy
18.06.10., 18:38
imaš u ponudama gomilu oglasa za živu hranu tamo vidi,nisu probirljive pa će da pojede sve što može da savlada,pod uslovom da je gladna

MRGooD25
18.06.10., 19:37
A gde zivis? I ne treba da joj uzimas bube sa ulice ili iz kuce.. Milsim moze ali se ne preporucuje! Negde sam procitao da je neko svoju tarantulu hranio bubama is studenskog doma, ali nisam siguran gde...

DigiNS
18.06.10., 19:47
Mala pomoc. :D Cackao sam po forumu oko pola sata i nigde nisam nasao da neko pise kako hraniti smithi pa evo,da otvorim topic. Recite mi sta je najzdravije za nju i gde mogu nabaviti tu hranu? U mom kraju nemam zgazenu bubu,kamo li zivu. :D pa bi hteo da nekako obezbedim hranu kupovinom. Hvala unapred.

nema nigde kako hraniti smithi? :D sta oces da kazes da su smithi posebna vrsta pa ima treba specijalna hrana? :DDD nego da se vratim na temu pa ovako sve ti tarantule u principu mogu preziveti na jednoj vrsti hrane do kraja zivota...mesanje hrane jedino je kod gmizavaca bitno......


lateralise,dubije,tenebrije,zoofobasi i tako te drangulije koje prodaju kimo,zarko i ostali

zerobyte
18.06.10., 19:58
Ne,moja smithi je posebna. Najjaca je. Hahahah.. :D :D Ako mogu dobiti njihove kontakt podatke pls? :) Hvala na savetima Digi,MRGooD...

Borko
18.06.10., 21:16
Pa pogledaj u oglasima i kontaktiraj prodavca koji ti je naj blizi!
Odakle si?

Kimo ti je iz NSa, Blui iz BGa a Zarko iz Nisa...
ima jos gomila ljudi koji prodaju hranu,vidi koji su ti blizi pa njih kontaktiraj putem privatne poruke.

zerobyte
18.06.10., 22:25
Ja sam iz Vranja pa mi je s toga Zarko najblizi. Ok,videcu. Ako uspem da ga nadjem onda ok,a ukoliko ga ne budem kontaktirao...idem u lov tenkovima. :D

DigiNS
18.06.10., 22:48
Ne,moja smithi je posebna. Najjaca je. Hahahah.. :D :D Ako mogu dobiti njihove kontakt podatke pls? :) Hvala na savetima Digi,MRGooD...

nista i drugi put ;)

DutchSc
19.06.10., 00:16
Pa da,T jedu bre sve.
Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
Kaze on sledece:

"Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."

DigiNS
19.06.10., 01:06
Pa da,T jedu bre sve.
Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
Kaze on sledece:

"Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."

Ovo ima da kopiram u word i da zapamtim ovaj citat bas je dobar :DDD

marko
19.06.10., 17:39
"Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu." stoga svako od nas od danas pa do kraja života ne mora da jede kvalitetnu hranu, možete svaki dan jesti neke mrtve kifle i po koji jogurt (neki dijetalni, bez masti).

DigiNS
19.06.10., 19:46
stoga svako od nas od danas pa do kraja života ne mora da jede kvalitetnu hranu, možete svaki dan jesti neke mrtve kifle i po koji jogurt (neki dijetalni, bez masti).

sistem organa za varenje tarantule je skroz druga filozofija naspram ljudi marko :D

marko
19.06.10., 20:09
Misliš skroz druga biologija? Nemoj pričati? A bio sam ubeđen da je to sve isto. :rolleyes:

Promašio si poentu na koju sam hteo da ukažem. Ciljao sam na ono obezvrednjivanje naše brige oko kvalitetne ishrane tarantula. Naravno da ona ne mari za procenat proteina koji unosi, i naravno da može mesecima da izdrži bez hrane. To opet ne znači da u tim retkim prilikama kad dobije da jede ne zaslužuje nešto kvalitetno. Misliš li da će se dve jedinke ravnomerno razvijati ako jednu hraniš kvalitetnom a drugu nekom lošom hranom? (da počnemo od toga)

spiderboy
19.06.10., 20:36
Pa da,T jedu bre sve.
Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
Kaze on sledece:

"Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."

pa ne znam odakle tvom stricu informacija da oni u prirodnom habitatu nemaju neki izbor hrane,u šta čisto sumnjam

DigiNS
20.06.10., 02:40
Misliš skroz druga biologija? Nemoj pričati? A bio sam ubeđen da je to sve isto. :rolleyes:

Promašio si poentu na koju sam hteo da ukažem. Ciljao sam na ono obezvrednjivanje naše brige oko kvalitetne ishrane tarantula. Naravno da ona ne mari za procenat proteina koji unosi, i naravno da može mesecima da izdrži bez hrane. To opet ne znači da u tim retkim prilikama kad dobije da jede ne zaslužuje nešto kvalitetno. Misliš li da će se dve jedinke ravnomerno razvijati ako jednu hraniš kvalitetnom a drugu nekom lošom hranom? (da počnemo od toga)


Aha ako tako gledamo da :)))) uglavnom pruzam najbolju ubranu hranu iz mojeg brda lateralisa ufatam samo najzdravije :D tako da ja hranim moje tarantule lateralisima jer mislim da ti crvi zoofobasi i kompanija ne valjaju.. :)

DutchSc
20.06.10., 21:08
Pa da imaju brdo hrane ne bi ih priroda nadarila da toliko mogu dugo bez hrane.
Covek je naucnik i posmatra sa te strane,ali ima razumevanja za nase hirove sto se tice hrane.

ritjzo
03.07.10., 22:34
Pa da imaju brdo hrane ne bi ih priroda nadarila da toliko mogu dugo bez hrane.
Covek je naucnik i posmatra sa te strane,ali ima razumevanja za nase hirove sto se tice hrane.


objasnio....

-Da ne otvaram novu temu, sta vi mislite o davanju pinkija tarantuli? Mislim, ja sam protiv toga, ali gledam na youtubu svako malo neko ubaci misa tarantuli. Citao sam negde da moze da se daje, ali se preporucuje samo jedan godisnje?

Kontam da ga ne bi ni pojela celog, bilo bi krvi i svasta nesto.

Igor Velevski
04.07.10., 01:36
Po meni jedan pinki na jedno presvlacenje! Logika mi govori da je cak i preporucljivo, jer i to je njihova prirodna hrana!

spiderboy
04.07.10., 09:16
može da se daje ali se ne preporučuje hranjenje isključivo njima,zabeleženi su slučajevi,tarantule hranjene pretežno pinkijima su imali problema prilikom presvlačenja,što je rezultiralo uginućem,ova pojava se pripisuje količini kalcijuma u hrani to jest pinkiju

ritjzo
04.07.10., 15:39
može da se daje ali se ne preporučuje hranjenje isključivo njima,zabeleženi su slučajevi,tarantule hranjene pretežno pinkijima su imali problema prilikom presvlačenja,što je rezultiralo uginućem,ova pojava se pripisuje količini kalcijuma u hrani to jest pinkiju

Da, Igor je vec spomenuo da sadrze veliku kolicinu Ca i P. Na svako presvlacenje po jednog pinkija, valjda mu nece nista biti??