PDA

Pogledaj punu verziju : natrix tessellata



Prijedor
22.06.10., 23:44
zanima me zna li itko nesto vise o ovoj vrsti i moze li se drzati u teraristickim uslovima???
http://www.euroherp.com/Resources/Trips/190709_Resize-of-P1210811.jpghttp://img105.imageshack.us/img105/2601/upanovice2628707040vk7.jpg
mislim da nisu otrovne posto sam ih drzao u rukama i ne ujedaju:)ali dosta su brze.........
u rijeci gde se kupam ima ih mali milion:eek:pa sam mislio da jednu donesem kuci,ali neznam kako bi slozio terari posto su to valjda vodene zmije i vidjao sam da samo jedu ribu.
ko zna nesto vise neka pise.HVALA

Misha
23.06.10., 01:21
Nije otrovna zmija i ne morash da je drzis za glavu,ni veliki primerci te zmije te nece ujesti. Zmiju mozes da cuvas,jedino sto kada se uplasi ispusta veliki smrad,verovatno si osetio to do sada... Naravno,odavde ti niko nece preporuciti da je uzmes iz prirode i cuvas,ako uspes nekako da nadjesh jaja,stavis ih u inkubator i dobijes male,mogao bi da zadrzis jednu i tada bi se vremenom oslobodila i nebi cak vise ni smrdela...hrani se ribom.

DigiNS
23.06.10., 02:57
Ova zmija ti je takozvana Ribarica kod nas a njoj rodjak je natrix natrix (belouska) tako da verovatno slicno vazi za obe jer zive u istoj zajednici nekad ja barem mislim obe jedu manje kicmenjake mozda i insekte

Prijedor
23.06.10., 09:50
Osetio sam neki smrad uglavnom kod vecih,to je sigurno radi samoodbrane,mislim da im je sad sezona-kada izlaze mali jer ih bas ima dosta od 20cm pa nadalje,a ljudi koji se kupaju kod mene na rijeci(Sana) ih se boje,a mnogi ih ubijaju... jedan moj prijatelj je vec spasio malu ribaricu kojoj je neki kreten zgazio donji dio tijela,sad se oporavlja drzi je u terarijumu a kada je hrani pusta je u malu kadu koju napuni vodom sa 2-3 ribice drugacije nece da jede..

spiderboy
23.06.10., 12:22
to što se spašavaju povredjene životinje je za svaku pohvalu,a da se uzimaju iz prirode da bi se držali kući nije za pohvalu,sve mi se čini da na forumu sve više ima kolekcionara iz prirode a sve manje terarista

Misha
23.06.10., 13:25
Pokusaj da objasnish ljudima da je ta zmija bezopasna jednako kao i kisna klista.Cak su vece sanse da te kisna glista ujede nego Ribarica...Meni je ova zmija prelepa,to je prva zmija koju sam drzao slobodno po rukama..

nesha_zlocko
23.06.10., 20:15
I meni je ovo bila prva zmija koju sam ikada uhvatio, i od tada ih obozavam!
posto zivim u malom gradicu u kome sve stagnira, nisam bio u prilici da dodjem do neke zmije iz odgoja, pa sam nabavljao smukove iz prirode i imao sam mnogo problema oko prilagodjavanja, pogotovo oko ishrane i hibernacije...zato ti ne preporucujem da uzimas zivotinje iz prirode jer nisu navikle na zivot u terarijumu i JAKO ih je tesko navici, a pogotovo ako se radi o vodenim vrstama...morao bi da imas u terarijumu i vodeni i suvi deo, i puuuuuuuuuno prostora ukoliko zelis da je hranis tu...
Kada sam poceo da studiram i presao u drugi grad, nabavio sam prvu zmiju iz odgoja i odusevio sam se koliko manje problema sa njima ima...

jos bih ti na nesto skrenuo paznju, napisao si "mislim da nije otrovna jer sam je drzao u rukama i ne ujeda" , pa bih ti predlozio da vise tako ne testiras da li je zmija otrovna ili ne, jer lako moze da se desi da naletis na sarku ili poskoka pa da se neprijatno iznenadis. Najbolje je, ukoliko nisi siguran, posmatrati zmiju u prirodi iz daleka, dok ne naucis da razlikujes otrovne od neotrovnih...;)

Prijedor
24.06.10., 14:07
evo nasao sam temu o vodenim zmijama od prosle godine sa ovog foruma:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=91108

i zaboravih da kazem,onu ribaricu sto je moj prijatelj spasio skroz se pripitomila:),sed je hrani sa pincetom u koju stavi punoglavca,mozda ce biti i jedno vrijeme kod mene posto on mora na more,jedva cekam;)