PDA

Pogledaj punu verziju : A.geniculata i B.Smiti



fanky
26.06.10., 03:11
Nadam se da cu ovim slikama koliko toliko doprineti tu "misteriju" :) presvlacenja tarantula :)

ritjzo
27.06.10., 23:15
Na koju misteriju mislis?? Svi smo mi to vec proziveli... :)
Super slike.

Pozdrav!

loshme10
27.06.10., 23:24
Hehe, moja sada upravo tako izgleda! Pre mozda sat i po se okrenula na ledja... Kolika je ta tvoja i koliko je lezala dok nije pocela da se presvlaci? Jer ne znam da li da cekam da vidim kako ce sve da prodje, da ne bude da se presvuce za 5 sati! :D

fanky
28.06.10., 01:12
pa ovako,prvo sam mislio da je crkla :) ali potom sam primetio paucinu na kojoj lezi i ukapirao da se presvlaci,znaci , lezala je ceo dan pa tek uvece oko 2-3 ujutru pocela je da pomera nozice,i tada krece da smacinje kozu sa nogu,jer vec ledja gde su joj oci i abdomen je odbacila, poslednja faza presvlacenja su nozice ... srecno

marko
28.06.10., 01:17
Iskusno si pomislio da je tarantula uginula čim si je video na leđima.

Ti si se baš načitao i dobro potkovao informacijama pre nego što si je nabavio :)

Presvlačenje, tj. sam proces presvlačenja uopšte nije misterija, kao što ti je ritjzo napisao.

Pozdrav

ritjzo
28.06.10., 02:59
Iskusno si pomislio da je tarantula uginula čim si je video na leđima.

Ti si se baš načitao i dobro potkovao informacijama pre nego što si je nabavio :)


hehe... Marko legenda. :D

-Kad smo vec kod presvlacenja, da pitam ovde. Koja je opt. temp za geniculatu? Posto treba za koji dan da se presvuce a ovo sugavo vreme, u ter. mu je 20-22C a crkla mi grejna sijalica. Jel odg to ili da šibčim do Merkura po sijalicu? ::)

edit: stavio sam crnu foliju i uperio lampu u to. Sad je oko 27C ali ne smem to preko noci da ostavim da se ne bi upalili i stan i ja zajedno, a kakav sam baksuz i cela zgrada. :icon_scratch:

rassa
28.06.10., 03:09
ne treba ti lampa ;)

fanky
28.06.10., 03:45
takodje mislim da ti ne treba lampa,i meni je crkla sijalica i presvukla se bez problema