PDA

Pogledaj punu verziju : Mazenje tarantula??



acak
27.06.10., 22:35
Znam kako zvuci...
Ali posle ovog snimka sa youtuba:

http://www.youtube.com/watch?v=oozFFF_iJuk

zapitao sam se da li mozda neko ima ovakva iskustva, i da li je ovo mozda jedan, jako redak primerak?

Radisa89
27.06.10., 22:39
koji kralj.... ja ovo ne bih probao ni posle godinu dana intezivnog igranja sa tarantulama :D

rassa
27.06.10., 22:43
ma koju god da vec okrenes tako mocices i da je golicas

Radisa89
27.06.10., 22:49
ma koju god da vec okrenes tako mocices i da je golicas

mozda je glupo pitanje al' pade mi na pamet: kad okrenes tarantulu tako jer se s njom desava nesto slicno kad pile okrenes na slican nacin... imao sam prilike da tako okrenem pile i onda je ono kao osamuceno i sl?

ice82
27.06.10., 22:59
Kr6y5pf4xdQ&feature=player_embedded

rassa
27.06.10., 23:10
mozda je glupo pitanje al' pade mi na pamet: kad okrenes tarantulu tako jer se s njom desava nesto slicno kad pile okrenes na slican nacin... imao sam prilike da tako okrenem pile i onda je ono kao osamuceno i sl?


msm da joj ne bude nista, 2 tarantule sam tako drzo i nista

Radisa89
27.06.10., 23:15
msm da joj ne bude nista, 2 tarantule sam tako drzo i nista

ni piletu u principu ne bude nista, samo sto u tom polozaju mozes da mu radis sta hoces a ono nista okrenes ga i ono opet normalno:D
kontam da se nesto slicno desava i sa T

rassa
27.06.10., 23:24
ne radi nista, mozda mase nogama al je ona tad nemocna, ne moze da te dohvati zubima nikako

Radisa89
27.06.10., 23:30
ne radi nista, mozda mase nogama al je ona tad nemocna, ne moze da te dohvati zubima nikako

aham, hvala na informaciji, ipak nije toliko opasno koliko izgleda...
ruku na srce, nisam jos probao to sa tarantulom, moja je jako mala al mi se cinilo da nije bas tako bezazleno :D

jonathan-sic
28.06.10., 01:24
Da li te vae nisu mogle da ustanu kada su na ledjima ? Ne mogu da dobro upratim jer je sve brzo, ali moja Rosea kada padne sa stakla na ledja brzo se okrene na noge.

rassa
28.06.10., 02:08
ne razumem pitanje :)

ritjzo
28.06.10., 02:10
hehe... Ja moju geniculatu kad uzmem u ruku mazim nezno po abdomenu, a posle se cesem 3 dana. :)

Ne znam kako da je uhvatim da je okrenem. Bojim se da je ne povredim. Gledao sam kako se to radi ali opet ne smem.

@Rasa, jesi ti probao to sa snimka sa tvojom geniculatom?

rassa
28.06.10., 02:14
nisam, ni necu tako da se podigne pa da je ja rukom cackam

jonathan-sic
28.06.10., 02:52
Koliko vidim, tarantule izgledaju nemocnon a ledjima. Reko, da li i vase ne mogu da ustanu kada su na ledjima jer se moja automatski okrene na noge kada padne recimo s stakla.

Miroslav
28.06.10., 03:03
Da li ti tarantula koja stoji na poklopcu deluje bespomoćno i kako bi se ti osećao kada bi te držao predator hiljadu puta teži od tebe? Napisali ste u ovoj temi gomilu besmislica.

rassa
28.06.10., 20:01
Miroslav
ja sam mislio da je nemocna kad je drzis onako, a ne da ti je samo u saci okrenuta!


jonathan-sic
naravno da mogu da ustanu o.O

Bifrost
29.06.10., 01:04
Ma oladio je u frizideru prethodno ili dosta istresirao...

Pile i pauk nemaju nikakve veze...

Iz tog polozaja T. najlakse napada. Crawshoji je nekad okrene skroz na ledja, to mu dodje kao odbramben polozaj. Ja kad zatvaram kutiju zenka skoro uvek stoji tako.... Inace interesantno da T. nece svaki put da ujede, namerno samo odgurne helicerama i palpama kao znak upozorenja, da ne pomislite da promasuje...

Radisa89
29.06.10., 01:31
Ma oladio je u frizideru prethodno ili dosta istresirao...

cek, stavei T u frizder i posle se tako igra s njom:confused:

ja moju nikad ne bih stavio u friz

ritjzo
29.06.10., 02:49
Da. Bude dosta mirnija kad je niza temp. Prvo je ''ohlade'' malo... ###, ne bih ni ja to uradio, mada taj lik sa videa mozda i nije to uradio.

marko
29.06.10., 11:20
hehe... Ja moju geniculatu kad uzmem u ruku mazim nezno po abdomenu, a posle se cesem 3 dana.Našao si koga ćeš da maziš :) A.geniculata ima iritirajuće dlake tipa III, a taj tip je najefikasniji u odbrani. Sledeći put ruke k' sebi.



Da se nadovežem na temu.

Ne mora da znači da je hladio tarantulu da bi joj usporio metabolizam i tako lakše uzimao u ruke. Na prvom snimku je G.pulchra, koja važi za jednu veoma veoma tolerantnu vrstu, tako da na tom snimku nema ništa čudno.

Ono ponašanje kada izvrnete tarantulu na leđa može da se objasni sa jednim od dva slučaja. Prvi slučaj je da se tarantula pravi mrtva (jedna vrsta odbrambenog mehanizma jel tako). Drugi slučaj (u koji baš i ne verujem ali se spominje kao objašnjenje tu i tamo) je da tarantula jednostavno ne zna kako da odreaguje.

Čitao sam jedan slučaj gde je lik držao izvrnutu tarantulu nekih 2 i po sata. Ne bih se baš složio da tarantula "ne zna šta da radi" svo to vreme, ali prihvatam to da je bila strpljiva (možda i pametna) i pravila se mrtva dovoljno dugo.

Dakle onaj prvi slučaj, "pravim se mrtva", je prilično logičan.

acak
29.06.10., 17:55
Marko, da li mislis da se na ovom prvom snimku, T pravila mrtva, kad je uzeta u ruku i okrenuta naopacke....? Vidjao sam nesto slicno kao klinac, sa malim kucnim paucima, kad padnu na zemlju, sklupcaju se i prave se mrtvi... Cak ne reaguju ni na manje provokacije i gurkanje... Tek malo kasnije, kad prodje neko vreme, otvore se i zbrisu...!

marko
29.06.10., 19:08
Na prvom da, i na drugom isto tako.

DutchSc
04.07.10., 13:36
Stvarno hlade T u frizideru?
Ja sam cuo da se ruka opere i hladi u frizideru pre uzimanja u istu,rece mi jedan matorac koji je svojevremeno drzao T
Sve u svemu,stari zakljucak,kupite kucice i macice i mazite ih,a svoje T ne maltretirajte uzimanjem u ruku.

Bifrost
05.07.10., 00:13
Stvarno hlade T u frizideru?

Ma ja sam to onako naveo... Ne verujem da je to slucaj pre ce biti da je istresirana i da se pravi mrtva ko sto Marko kaze. Bilo kako bilo pauku to uopste nije prijatno, tako da neki ne pomisle da T uziva dok je neko mazi...