PDA

Pogledaj punu verziju : A.geniculata-PROBLEM



miloskgb
27.06.10., 23:06
Moja Geniculata je usla u pod panj koji sam ubacio kao skroviste.zatrpala je ulaz,prosto receno zabarikadirala se :(.
Tako je vec 20-tak dana.10-tak dana pre toga je odbijala hranu.Velicine je oko 8 cm.Jos se nije presvlacila kod mene pa sam zabrinut u cemu je problem????Redovno kvasim treset temperaturu odrzavam na oko 24 c..........Zna li neko o cemu se radi????????????????

rassa
27.06.10., 23:11
presvlacenje...

citaj forum ;)

miloskgb
27.06.10., 23:35
Predpostavljao sam da je to ,ali sam nestrpljiv,i bas me zanima kad je to.Na osnovu velicine mog pauka,koji je kod mene oko 40-tak dana,kad treba da usledi presvlacenje...Stvarno sam nestrpljiv...Da li neko ima predstavu kad bi to moglo da se desi ???

MRGooD25
27.06.10., 23:55
Pusti je i ne diraj dok sama ne izadje! Ne brini se nista joj nece biti! ;)

fanky
28.06.10., 00:08
meni od kako se presvukla ne izlazi iz kokosa a ima vec 4 dana kako je tamo ?.?.?.?.?

marko_pa
28.06.10., 00:12
Strpljenje!

marko
28.06.10., 00:13
...Tako je vec 20-tak dana...
Tek 20 dana, ne već.


...a ima vec 4 dana kako je tamo...
I tek 4 dana, a ovde pogotovo ne treba da stoji reč "već".


Ni u jednom od ova dva slučaja nema problema, pogotovo u drugom slučaju, o njemu ne treba ništa ni da govorim.

Što se tiče prvog slučaja, možda je presvlačenje, a možda i nije. Kada će biti to presvlačenje i da li je uopšte to u pitanju zna samo tarantula. Strpljenje ljudi, strpljenje :)

miloskgb
28.06.10., 01:04
Hvala vam puno....Ostaje da se strpim i cekam....### kad nisam hteo hrcka :D :D :D

Lemur zlikovac
28.06.10., 11:05
Meni je moja posle presvlacenja mirovala skoro 7 dana. Pazi ako se ukopala, nemoj jos da je diras, ne bacaj hranu kad izadje proveri dal se presvukla :)

jonathan-sic
28.06.10., 17:38
Moja je Rosea bila zatvorena preko mjesec dana. Mislim da bi bila i duze da ja nisam provjerio da li je sve ok. Takodjer se presvukla u tom vremenu.

miloskgb
29.06.10., 00:36
Momci ,jos jedno pitanje.....Na tom panju ispod kog se tarantula zavukla i zatrpala ulaz je vec nekoliko dana budj...To je zato jer sam ubacio vlazan panj :(...Nisam tad znao.Trenutno imam novi panj koji je pecen pola sata u rerni :) i mnogo je bolji.Ako se zavukla zbog presvlacenja da li je pametno da joj sad menjam panj,i koliko ta budj moze da utice na tarantulu...Da li joj to predstalja problem tokom i pre presvlacenja????

JOBAH
29.06.10., 00:44
nemoj je dirati dok sama ne izadje! bas mozes da napravis problem ako je iscimas neposredno pred ili za vreme presvlacenja..

miloskgb
29.06.10., 00:46
Nemam nameru da je diram samo sam mislio da li je bolje to ili da jos zivi pod tim budjavim panjem...Ne znam koliko to moze da joj skodi???

jonathan-sic
29.06.10., 00:47
Da, sve sto budes stavljao u terarijum ispeci zbog raznoraznih insekata a ne zbog vlage. Ne znam koliko bi budj mogla da utice ali mislim da bi trebao da ostavis dok ne izadje pa onda zamjeni. Mogao bi mnogo da joj naškodiš ako je trzneš u topku presvlacenja kao sto i JOBAH kaže.

IV@N
30.06.10., 22:37
moze ona da ostane u skrovistu i 2meseca...to je bilo sa mojom p.cambridgei,a moze i da bude 1dan,sto je bilo sa mojom b.vagans....sve zavisi od tarantule
nemoj da brienes nece ona umreti od gladi :D
i ne diraj je....

miloskgb
01.07.10., 15:37
Jos jedno pitanje...u terarijumu nalazim male bubice manje od mrava koje su verovatno iz onog panja koji iz neznanja nisam ispekao....Plasim se da je tokom presvlacenja ne povredi nesto....Ili je pametnije da je izvadim iz ter, operem ter ,nabacam treset ponovo i stavim novi panj (koji je ispecen i uredan) .ali ona je jos pod tim panjem....STA DA RADIM.....?????

marko
01.07.10., 15:56
Koje male bubice? Male bele/sive, jedva primetne?

miloskgb
01.07.10., 16:31
Aha,ali sam pronasao u panju posto je sav razbusen caurice od buba koje su se izlegle i pronasao sam 2 bube nalik pceli samo crne koje sam spalio na vreme.Ja mislim da je bolje da promenim sve kao sto sam nave ali uzecu tvoje misljenje kao glavno?????

marko
01.07.10., 16:36
Aha, pomislio sam na grinje kad si pomenuo male bubice manje od mrava. Ali izgleda da nisu grinje čim spominješ neke čaure i bube nalik pčeli. Menjaj sve ako hoćeš, kao što si rekao. Znaš i sam :)

miloskgb
01.07.10., 16:39
Ali moj pauk ne jede vec 20 dana,presvlacenje sledi ,da li je pametno da ga sad uznemiravam jer je ispod tog panja dve nedelje.A sa druge strane plasim se da tokom presvlacenja ne dodje do komplikacija zbog tih buba.ZNACI DA GA IZVADIM SVE PROMENIM I VRATIM ??????

marko
01.07.10., 16:46
Postoji li neka šupljina kroz koju vidiš tarantulu? Da li je počelo to presvlačenje? Da se nije ona već presvukla? Koliko si siguran da se zbog presvlačenja povukla u bunker?

Verujem da joj te bube svakako neće ništa smetati. Ukoliko je zaista presvlačenje onda je okolina tarantule osigurana, mreža je ispletena, iritirajuće dlačice su na sve strane. Neće tu niko da priđe :)

Ako ti hoćeš zbog sebe, da mirnije spavaš ili šta već, možeš sve promeniti i nakon toga vratiti tarantulu nazad.

miloskgb
01.07.10., 19:37
E,izvini sto ti pre nisam odg...Vidim je i ne presvlaci se jos.Nije se presvukla jos sigurno,a stvarno nemam pojma da li sledi presvlacenje.Uzeo sam gineculatu jer je prozdrljiva a ona ne jede 20 dana pa sam mislio da ce presvlaci.ako se ne presvlaci da zamenim to sve????

marko
01.07.10., 19:49
Menjaj, mislim da ćeš tada lepše spavati :)

miloskgb
01.07.10., 20:02
:) .....Veruj mi da hocu ;)

miloskgb
08.07.10., 16:14
Ljudi pocinjem da se nerviram mnogo..Promenio sam panj i sve uradio kako treba ali ovaj ludak se ponovo zavukao ispod ispleo tonu mreze na ulazu zatrpao se i sakrio ,jedva ga vidim...Nikako da se presvuce...Dokle ce to da traje ili da ga frljnem kroz prozor jer me nervira :(

rassa
08.07.10., 16:17
ma kroz prozor sve

cekaj samo, kao sto je marko reko jedno 324432puta, strpljenje je vrlina :D

IV@N
08.07.10., 16:33
ostavi ga bre na miru znao on dobro sta radi :D
sve je to NORMALNO
opusti se ;)

JOBAH
09.07.10., 10:59
kada izadje videces da je vredelo cekati .. opusti se i uzivaj, i procitaj malo forum, ima dosta korisnih informacija za pocetnike.

DutchSc
09.07.10., 20:39
Nestrpljivog li coveka.
Evo sam ce T po tvojoj naredbi i da se presvuce i da kolo zaigra.
Mogao bi da je i naucis neku pesmicu da otpeva ili da joj bacas koskice pa da ona ide po njih.

ritjzo
09.07.10., 22:11
Uzeo sam gineculatu jer je prozdrljiva a ona ne jede 20 dana pa sam mislio da ce presvlaci

Hehe... Jede kao zmaj. Videces kasnije. Moja kada je imala 12cm, je pojela 12 velikih lateralisa za jedan dan. Namerno sam ubacivao da vidim dokle ce. :D Kad poraste mozes i fiću da joj ubacis, nece ni auspuh ostati. ;)

Nemoj da je cackas i da virkas svaki minut, postaces sve nervozniji i nestrpljiviji. Ostavi je covece, zna ona posao. ;)

One znaju da se zatrpaju pred presvlacenje a i ako je cackas puno.

:21n:

miloskgb
10.07.10., 01:19
Hvala ljudi....Neka kulira a i ja cu morati..;)
Hvala svima na savetima...Bice slika uskoro nadam se ;)

miloskgb
11.07.10., 21:40
Napokon se presvukao,ali jos je unutra kao i kosuljica..E sad bih da izvadim kosuljicu ali moram da sklonim mrezu ..Da li je to pametno jer bih zeleo da vidim pol? ? :)

rassa
11.07.10., 22:15
ne moj nista da radis, pusti je da sama izadje

Kuza
28.07.10., 13:39
Spominjali ste male bele sitne bubice,izgleda da ih i ja imam u terarijumu (video sam jednu ali gde je jedna tu je i ostatak). Mogu li one da naprave neki problem??

concepcion
28.07.10., 14:09
te male bele bubice imam duze od godinu dana i nema nikakvih problema,smanjim vlagu i nestanu pa se vrate i tako stalno,mislim da one nisu opasne toliko...i ne vidim da su na tarantulama....barem ja nisam imao probleme sa njima...ali u svakom slucaju mozes da zamenis treset i ocistis terarijum ako ti smetaju

Miroslav
28.07.10., 14:23
Nema potrebe za menjanjem treseta. Samo smanji vlagu i izbaci sve ostatke buba, koje je ostavila tarantula, zato što se time hrane grinje.
Svaki terarijum ih ima.