PDA

Pogledaj punu verziju : Teraphosa blondi



toncek
04.07.10., 13:09
Evo prekjucer sam nabavio jednu ogromnu ženku ima blizu 25cm... čitao sam da one jako bacaju dlake,a dečko od kojeg sam je kupio kaže da na njega još nikad nije bacila dlake..ja sam je premještao u ter.i isto je prošlo sve bez problema..ima li netko iskustva sa blondijevim dlakama?

http://slike.hr/slike/t/teraphosablondi_c383f.jpg (http://slike.hr/)

Movski
04.07.10., 13:31
Ja ne kapiram kakav ti odgovor ocekujes? xD To sve zavisi od jedinke... Ako ne baca dlake onda ne baca.... Nista strasno i ako baci :)

Geni
04.07.10., 13:45
Veoma je strašno ako baci jer je to ubedljivo najgora tarantula po tom pitanju. I do te mere vole da bacaju da bi ja dobro pogledao da joj nešto ne fali ako ne baca dlake. Sve blondi koje sam ikada video bacaju na najmanju pomisao da si im blizu i to bace više dlaka nego što mnoge tarantule imaju na abdomenu. Ne štede se ni malo.

Nevezano za to da li bacaju ili ne, ne približavaj im se ako ne moraš. Mnogo su gore od npr. Brachypelmi i jako će te dugo svrbeti ;)

Cold_Beer
04.07.10., 13:47
Ja imam otprilike toliku parahybanu,kada mi baci dlake na ruku cesem se i po glavi od svraba,ceo dan :) A za blondi-a kazu da ima jos gore dlake od parahybane,tako da bas i nije bezazleno,ja bih se pre plasio njenih zuba,nego dlaka :)

Movski
04.07.10., 13:52
Ustv hteli su da kazu da ovoj tvojoj nesto fali xD

toncek
04.07.10., 15:07
Ustv hteli su da kazu da ovoj tvojoj nesto fali xD

Ti prvo dobro pročitaj šta sam ja napisao,pa onda komentiraj...onda pročitaj koju koju knjigu o tarantulama,pa tek onda posebno o blondiju...jer ti očito nisi još ni vidio tarantulu a kamo li osjetio koliko svrbe njene dlačice kada ti se zabiju u osjetljive djelove tijela...(oko,vrat,lice..)

Geni-
zato i pitam,jer mi je čudno da ova još to nije napravila...ovaj dečko ju ima 4 godine,kaže da na njega nije bacala dlake,ali da je osjetio na prstima dok je čistio terarij...
Osobno su me počele brinuti te iritirajuce dlačice kod paukova,jer sam tek sad nakon toliko godina počeo osjećati posljedice od istih...oči su mi se skroz pokvarile,jako me peku svaki dan i mutno mi je na daljinu,ponekad i na blizu,išao sam kod okuliste i rekao mi je da mi je površina oka oštečena kao da mi je u nutra uplana neka prašina...a ja znam da je to od dlačica...laserski mi je čistio površinu oka i dobio sam cvikere...i nakon svega ja nabavim blondija ::D

Jucer sam si kupio prozirne plastične zaštitne naočale u željezari...dobre su jer stisnu lijepo uz lice...to bi trebala biti dobra zaštita za ubuduće kada im budem čistio ili ih premještao...nadam se

Movski
04.07.10., 15:09
Odlicno sam osetio nemoj ti da brines ;) Osetio sam i ujede... a salio sam se za to da joj nes fali nemoj odmah sve da shvatas ozbiljno... Kapiras?

Geni
04.07.10., 15:13
Ma moskri se samo malo zeza, ništa loše nije rekao ;)

Ja sam sam blondi uvek koristio rukavice i uvek posle svake tarantule perem ruke. Lice ne diram ukoliko mi ruke nisu čiste.

Blondi imaju jako nezgodne dlake čak i kada ih ne bacaju jer stalno ostavljaju iste za sobom po terarijumu. To je upravo kao neka prašina i veoma je i moguće da ti je tako nešto ušlo u oči.

Pošto nikada nisam video blondi koja ne baca dlake, verovatno je ta bila previše istresirana. Kada ih dosta gnjaviš one jednostavno odustanu. Videćeš kada se smiri i navikne na svoju novu teritoriju, kako će da reaguje kada je nešto uzmnemiri.

Javi za nedelju-dve kada se malo opusti kako se ponaša ;)

toncek
04.07.10., 15:18
Odlicno sam osetio nemoj ti da brines ;) Osetio sam i ujede... a salio sam se za to da joj nes fali nemoj odmah sve da shvatas ozbiljno... Kapiras?

Ma u redu je,protumačio sam te kao neozbiljnog :D

Geni,zato sam i nabavio zaštitne cvikere ::D naravno ni ja se ne diram po licu kada čistim paucima,i također perem ruke poslje svakog kontakta sa životinjama,stara mi ludi već koliko ruke perem hehe..kaže da če mi koža otpast ::D
nego napad dlačicama teško je izbjeći,pogotovo kada dođeš iznad pauka-terarija prilikom premeštanja...

zarko
04.07.10., 20:07
i ako sma alergican na dlacice ja ne koristim nista...
stisnem zube i radim...
strasne mogu da budu ali prezivi se...to sa nacarima je preterivanje osim ako nisi preterano osetljiv

michelangelo
04.07.10., 20:54
Da li je moguce da ti se vid pokvario od dlacica pauka?Ja to sada prvi put cujem...Nabavio sam malu boehmi i ovo me je veoma uplasilo sto si napisao ,odnosno sta ti se desilo sa ocima...

kimo
05.07.10., 00:24
Nije moguće ako ne čačkaš oči posle rukovanja tarantulama ili čišćenja terarijuma, ja sam inače alergičan na prašinu,grinje i još neke stvari, svaki dan imam posla oko paukova, imam ih baš dosta, čak sam i u nekoliko navrata napravio glupost i dunuo u posudu gde je bio pauk da bih ubacio neke bube za poneti, tako da su mi i po licu bile i nisam nikada imao tolikih problema. Moguće je samo da je Tonček previše osetljiv na tako nešto, ali ako pereš ruke posle rada oko pauka/njegovog terarijuma i ne čačkaš sluzokožu i druge osetljive delove nećeš najverovatnije nikada imati problema.

toncek
05.07.10., 01:56
Na ruke i lice mi ništa nesmeta...samo me oči brinu,one su mi osjetljivije na te dlačice ###

twilight
05.07.10., 03:49
Tonceku se to desava jer ima dosta paukova i dosta se bavi njima :) Ti nema zasto da brines jer nemas toliko paukova a verovatno nisi ni osetljiv :P

MRGooD25
05.07.10., 11:55
@michelangelo (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=2488)
Secam se da sam se i ja tako isto uplasio kad sam procitao to u jednoj drugoj temi (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7557&highlight=alergija).

sale1808
05.07.10., 14:41
Sve je to vezano i za nas,naravno da nismo svi isti i da svako ne reaguje isto na dlake ili ostalo, vezano za zivotinje.
Ako se primeti neka reakcija naseg organizma,naravno da treba preduzeti mere da bi se svaki kontakt izbegao ili smanjio na najmanju mogucu meru.
Alergije su danas i tako u velikoj ekspanziji,tako da ni sami ne znamo koliko smo alergicni na nesto,dok se sami ne uverimo prilikom kontakta sa istim....
Ovaj Golijat meni deluje sasvim zdrav,lepo ugojen i mislim da mu nista ne fali.....,a sto se tice bacanja dlaka......,bolje je izbegavati........