PDA

Pogledaj punu verziju : Papiri za tarantule



MRGooD25
15.07.10., 13:53
Da li ima neki nacin da se izvade papiri za nase tarantule?
Potrebni su mi zbog selidbe u Ameriku.

ritjzo
15.07.10., 13:56
Ma kakvi papiri. Pricuvacu ti ih ja dok se ne vratis. :)Z :D

MRGooD25
15.07.10., 13:56
Neverujem da se vracam, zato su mi potrebni...
Molio bi ako znate bilo sta sto bi moglo da mi pomogne, da mi se javi! Ne zelim da ostavim tarantule ovde....

JOBAH
15.07.10., 14:30
prodaj ili pokloni ta tri malisana sto imas, a tamo uzmi druge i problem resen... tamo bar imas u ponudi sta ti dusa pozeli...

sale1808
15.07.10., 14:37
Tamo ces moci i sam da ih lovis...,bez kupovine.....
Nema potrebe da ih nosis....,a i mislim da je procedura prilikom prenosenja izuzetno komplikovana.....,jer se sve zivo kontrolise na aerodromima.....,a oni spadaju u zivotinje sa posebnim tretiranjima...

Poisonous-sting
15.07.10., 14:40
Mrgoode preporucio bih ti da krenes u lov na tarantule za dz! (:

MRGooD25
15.07.10., 14:41
Savrseno sam svestan toga da je procedura komplikovana, ali ja ih ne ostavljam! Ja ih nisam uzeo iz zezanja, ili da se dokazujem nekome da imam tarantulu, nego iz ljubavi prema ovoj vrsti zivotinje! Samim tim smatram ih za nesto vise od obicnih paukova i volim ih kao i svakog mog kucnog ljubimca! Zato sam spreman da prodjem kroz celu tu proceduru, da platim sve takse i ako ima neke sanse da izvadim papire za njih! 2 tarantule ne zelim da ostavim! Trecu cu prodati ili pokloniti nekome, ali ovde druge dve ne dam nikom!
@ Jovan Znam sta ima u ponudi, ali ne zelim stvarno da ostavljam Versija, a ni Pulchru! Ali mi je versi na prvom mestu! Obozavam ga!

rassa
15.07.10., 15:42
prodaj ili pokloni ta tri malisana sto imas, a tamo uzmi druge i problem resen... tamo bar imas u ponudi sta ti dusa pozeli...

slazem se skoz, mnogo je jednostavnije

ritjzo
15.07.10., 16:14
Ako je toliko vezan kao sto je napisao i ako ih toliko voli ne vredi da mu pisete da ih prodaje, bolje mu dajte savet kako da ih prenese tamo...

Dahaka
15.07.10., 17:10
Можеш са ДХЛ или Федекс
Али то ће да те испане ненормално скупо, за те паре могао би да купиш десетине тарантула са свом опремом.

LemyKadir
15.07.10., 18:12
Kako neko ne razume da je chovek vezan za svoje kucne ljubimce...?
Ja imam kukuruznog smuka koji je poprilichno jeftin, ali ja sam se toliko vezao za njega da sad kad bih morao da otputujem negde, ne bi me niko naterao da ga ostavim...

DigiNS
15.07.10., 18:35
Kako neko ne razume da je chovek vezan za svoje kucne ljubimce...?
Ja imam kukuruznog smuka koji je poprilichno jeftin, ali ja sam se toliko vezao za njega da sad kad bih morao da otputujem negde, ne bi me niko naterao da ga ostavim...:th_clap::icon_cheers:


to i ja kazem :))))

spiderboy
15.07.10., 20:26
možete vi misliti šta hoćete,i može čovek biti još toliko vezan za njih,kad se susretneš sa svim poteškoćama sa kojima ide takva akcija sam ćeš odustati,treba realno gledati na stvari,uvoz bilo koje životinje u ameriku je jako velika procedura,kad sve staviš na vagu videćeš o čemu pričam

minimall
15.07.10., 20:39
skontao sam da niko nema 3 blage ali nemam ni ja:) pokusaj da odes do veterinarskog fakulteta i tamo se informisi jer ti 100% trebaju i neki njihovi papiri... procedura moze biti komplikovana ali i nemora moja tetka seli svoje zivotinje gde god krene ima dve obicne macke koje je nasla na ulici tako da razumem deo tvoje zelje srecno:)))


ps:javi nam se iz amerike

ritjzo
15.07.10., 20:42
Ja mislim da macke, krokodili i tarantule ne spadaju u istu kategoriju... :)Z

minimall
15.07.10., 21:14
ja mislim da spadaju:) to mu je moj savcet odakle da pocne pa preko carine itd... poenta je bitna

darkner
15.07.10., 21:50
prvo i osnovno morash da nadjesh registrovanu odgajivachnicu koja bi bila voljna da ti da papire.....koliko sam ja upoznat takva u srbiji ne postoji.
jedino da nadjesh nekog preko...pa uvezesh tu vrstu...pa carina....pa veterinarski pregled...gomila taksi......skupo i komplikovano...
kako si se vezao za versija od 2-3cm??:D

zarko
15.07.10., 21:52
moze da se izvede al itesko i skupo

MRGooD25
15.07.10., 22:55
Verujem da je komplikovano i jako tesko! Pogotovo sto kod nas nema registrovanih odgaivacnica! Sanse da idem u USA su dovoljno velike da pocinjem da padam u tezak bedak.
@ Darkner Vec sam napisao da ne uzimam zivotinje iz zezanja, pozerisanja ili neceg slicnog! Uzimam iz ljubavi i svaki moj kucni ljubimac se tretira isto, bila to macka ili tarantula!
@ Dahaka Verujem da si upravu i da cu morati da ih ostavim ovde u Srbiji! Verovatno cu ih podeliti najboljim prijateljima, ali to samo ako bude previse skupo! Kontaktiracu par ljudi iz amerike pa cu vidim sta ce mi kazu!
Nadam se da cu uspeti, jer mi je jako trulo da odem bez njih! :(
I ljudi molim vas okanite se komentara tipa prodaj ili pokloni! Zanima me procedura i da li je neko to radio...

rassa
15.07.10., 23:28
\@ Darkner Vec sam napisao da ne uzimam zivotinje iz zezanja, pozerisanja ili neceg slicnog! Uzimam iz ljubavi i svaki moj kucni ljubimac se tretira isto, bila to macka ili tarantula!\

pa ne tretiras ih isto, reko si da bi 2 poneo a trecu bi prodo ili poklonio


ajde izvestavaj nas da li si uspeo nesto

MRGooD25
15.07.10., 23:52
Pazi, tretiram ih sve dok su kod mene i dok imam sanse, naravno da imam miljenike, ali prema svima se isto ponasam! Zao mi je sto nebi poneo i trecu(mada ako je jednostavna procedura i nju cu) ali nemam toliko para! Versi mi je miljenik, a Pulchra je prelepa i zato sam odabrao te dve! Aureostriata je mirna, ali to nije razlog da je ponesem sa sobom! Svakako bi ih poneo, ali cu nju verovatno pokloniti najboljoj drugarici, samo da vidim da lli bi smela da ih drzi! Ne brini se!
A ko me ima na fbu ce znati sta se desava oko amerike, jer ovo je forum za teraristiku!
Sve sto saznam za papire cu naravno da napisem na forumu da se zna za dalje, mozda neko bude imao slicnih problema kao i ja!

ganjachica zmajeva
16.07.10., 00:30
Baš me je zainteresovalo ovo pa sam malo potražila po netu. Ovo je jedino korisno što sam našla. http://www.ekoplan.gov.rs/srl/CITES-66-p1-list.htm
Videćeš dole podnaslov CITES - dokumenti. Nisam sigurna da li je to ono što ti treba, ali bar nešto za početak. A i dobro je da vidiš kolike su cene, makar okvirno.
Problem je što ne znam šta je lista I, II i III, kamoli Dodatak I Konvencije.

I još kada bi napisali gde treba da ideš po sve te potvrde bilo bi divno, ali ne može sve na tacni, onda ne bi bilo zabavno.

Bifrost
16.07.10., 02:04
Ja bih probao da ih prosvercujem... Probaj ih dobro uturis negde...

ritjzo
16.07.10., 03:06
Da, slazem se sa Bifrost-om. I ja bih to probao. Male su, mislim da bi mogao da ih uglavis negde a da ne skontaju, ako ti je vec toliko stalo do njih, ali to je opet rizik da te uhvate...

MRGooD25
16.07.10., 03:10
@ ganjachica zmajeva (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1512) Hvala puno, pogledacu ujutro lepo uz kaficu! ;)
@ Bifrost (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=962) E kad bi mogao! Keva bi me ubila kad bi samo cula da sam o tome pomislio, a kamoli uradio! -.- Smarac! Mada mozda neki drugi put posto cu se neko vreme vracati u Srbiju da zavrsim skolu i ostalo...

Derek Edward Trotter
16.07.10., 06:50
Keva bi me ubila kad bi samo cula da sam o tome pomislio, a kamoli uradio! -.- Smarac!
ma šta ima da te ubija ako ne zna,kažeš da si poklonio ortacima ili nekom sa foruma a onda lepo staviš u one kutijice u kojima si ih dobio ili nađeš neku odgovarajuću ako su porasle mada ne verujem da su za mesec dana preterano porasle ;),lepo ih "umuvaš" u prtljag i to je to....pa ne putuješ do Amerike 15 dana...mislim da bi bez problema tako "preživele" transport...

Bifrost
16.07.10., 12:15
U hemijsku olovku ako su mali bas ili tako nesto... Pade mi napamet jos interesantnije nema sanse da provale otvoris mobili izvadis mu el motor od vibracije umesto toga smestis pauka i sve vrnes... :)

rassa
16.07.10., 12:47
bolje u nemijsku olovku
i tarantulaguy salje ili prima tarantule u slamcici spakovane

minimall
16.07.10., 17:33
imam i ja dosta zanimljivih mesta rizik nepostoi nijedan ker ti ih nece otkriti samo je bitno da budu u rucnom prtljagu jer gore pada temperatura oko 0 sto nece prijati tvojim t a tosto si iz beograda imas neke drugare sto puse travu pa pitaj njih za stekove u vidu kutije od kikirikija sa laznim dnom dovoljnoi mesta i za srednju t :)

D@nijel
16.07.10., 17:49
Ako je dozvoljeno unosenje hrane tj cipsa,smokija ili tako neceg,kazem to jer nikad nisam putovao avionom pa neznam sta sme sta ne.Mozes lepo u kutijice od filma da upakujes pa roknes u cips ili smoki i to je to.valjda nece da ti brljaju po cipsu i smokiju:)

ritjzo
16.07.10., 18:18
Ako je dozvoljeno unosenje hrane tj cipsa,smokija ili tako neceg,kazem to jer nikad nisam putovao avionom pa neznam sta sme sta ne.Mozes lepo u kutijice od filma da upakujes pa roknes u cips ili smoki i to je to.valjda nece da ti brljaju po cipsu i smokiju:)

Pa da... Čips sa igračkom. I ako te provale kažeš da si to dobio u čipsu. :D

SxOne
16.07.10., 18:44
Pa da... Čips sa igračkom. I ako te provale kažeš da si to dobio u čipsu. :D

hahahahahah pa da, nisi ti kriv, Zeka je : ))))))))))))))))
verovatno cips dozvoljavaju ako je hermeticki zapakovan...
ma uvek moze da se nadje mesto, neko je spomenuo Slamcicu, to sam i ja vidjao na netu !!! pa u dzep....
Mrgude, javi mi se na pp nacicu ti taj klip imam u FAV !!!

a toliki pauk moze da stane BUKVALNO BILO GDE... ali bash... :cool:

ja bih IH shvercovao isto !!!

Bifrost
17.07.10., 03:57
Pa da... Čips sa igračkom. I ako te provale kažeš da si to dobio u čipsu. :D

Hahaha, posle jos tuzis cips sto su ti to stavili i dobijes neku kintu ::D

ritjzo
17.07.10., 04:25
Hahaha, posle jos tuzis cips sto su ti to stavili i dobijes neku kintu ::D

Svidja mi se kako razmisljas. :)Z

MRGooD25
17.07.10., 20:50
Ahahahah! Ma videcu, imam i ja neke ideje za to, ali moram da vidim da li to moze...

igorche
27.07.10., 22:33
Evo i ja da kažem nešto... :) Ovde da ih prošvercuješ kod nas, možda ti i upali, ali na dolaznom ajrodromu, gde se sav prtljag ponovo proverava, ja se ne bih zezao s tim, jer možeš sebi da natovariš grdne nevolje na vrat... Možda sve nama deluje kao zezanje, ali neke stvari koje nama deluju smešne i naivne, napolju (u drugim zemljama se izuzetno, izuzetno poštuju).. Pa ti vidi... Potpuno te razumem, što nećeš da se odvojiš od njih.Ako reskiraš i upali ti, svaka čast...