PDA

Pogledaj punu verziju : Agama povraca????



kolja013
18.07.10., 18:52
Danas sam pokusao da nahranim svog bradonju(star oko 9 meseci), stavio sam mu 5 fobasa u chinicu ali sam primetio da nece da ih pipne, zatim sam mu prineo a nije hteo ni da ih pogleda, sto je jako cudno, uvek navali i prozdere sve sto mu dam.
Ostavio sam ga na miru da bih kroz sat vremena nasao povracku u kojoj se nalazi gomila ostataka od dubia i crva?!
interesuje me da li mu je pozlilo od toplote ili je nesto drugo problem.
Voce i povrce slabo jede i to uzme cisto kad mu ne dam crve...

Derek Edward Trotter
18.07.10., 19:11
dešavalo mi se da neki put kada uzme odjednom par crva da žvaće ne može da proguta pa ih ispljune,možda je tvoj isto to uradio,nisam ukapirao da li je uzeo te crve koje si mu dao ili njih nije ni pipnuo?

kolja013
18.07.10., 22:33
Pa te crve koje sam mu nudio pre nego sto je povratio, nije ni pipnuo. Znaci jeo je predhodnog dana i njih je povratio i to dosta njih, poprilicna gomila je bila.

zarko
18.07.10., 22:34
prejeo se pa ih je povratio

poskok
19.07.10., 16:36
Proletos je mojoj ženki agame zapela ljuska od jabuke u grlu i to ju je nagonilo da povrati (ispljune) sve što je pokušala da pojede nakon "začepljenja". Doduše, bilo je očigledno o čemu se radi jer joj je podbradak bio konstantno napet, kao da se sprema da raširi bradu. Mislio sam da će drugom hranom da progura problem i kad se to nije dogodilo ni drugog dana, otišli smo kod veterinara i izvadili joj komad jabuke sa ljuskom koji se zadržao. Ako je i kod tebe ovo u pitanju, ne treba da brineš jer nije ništa opasno. Hrana će u prisustvu pljuvačke i tu da počne da se vari pa će vremenom da sklizne, ali da ne bi rizikovao da zbog povećane kiseline dođe do neke upale, bolje je odvedi kod veterinara. Sam zahvat nije komplikovan pa bi svaki veterinar trebalo da bude sposoban da ga izvede (ne mora da bude specijalista za reptile).