PDA

Pogledaj punu verziju : Burmanski piton- Python molurus bivittatus....jedna prica...



sale1808
23.07.10., 16:45
Evo da vam ispricam nesto sto mi se desilo pre nekih 7-8 godina....
OK,da pocnem........
Imao sam Burmanca vec neke 4 godine i bio je otprilike blizu 3 metra.Odlicno je napredovao,secam se da sam ga cesto merio posle svakog presvlacenja,a najvise me je iznenadilo kada je za nekih mesec dana,mozda malo vise,dobio u duzini 23 cm...Bio sam bas zadovoljan.I vremenom je rastao dok nije dostigao skoro 3 metra....
Jedno vece sam ga hranio i spremao se da idem u grad u izlazak,pa sam malo zurio...
Kako sam ga nahranio,u zurbi sam zaboravio da stavim osigurac na vrata velikog terarijuma,koji je bio u sobi u potkrovlju,inace soba u kojoj sam cesto boravio.
Bio sam dugo odsutan i kada sam se vratio kuci,zeleo sam da odem do sobe ,cisto da proverim sta radi moja zmija.
Ulazim u sobu,palim svetlo koje je bilo priguseno,jer sam takvo imao tamo,posto mi je ta soba bila iskljucivo za posebne prilike.....
Dolazim do terarijuma i.........iznenadim se....
Pitona nema u njemu,a vratanca od stakla pomerena,tako da su otvorena i video sam da je izasao....
Nisam se do tada nikada bojao svoje zmije,ali tada znam da me je nesto momentalno streslo i osetio sam neki poseban strah,a adrenalin je proradio....
Znao sam da je tu negde.........ali gde???
Soba je bila prepuna raznih stvari.....2 kreveta sa posteljinom,mnogo mesta gde bi mogao da se sakrije.....
I onako sa prigusenim svetlom,ja krecem u potragu za njim....
Pretpostavljao sam da nije vise gladan i da me nece napasti....ali to se nikada ne zna,......
Imao sam neka znanja u slucaju da napadne i da mi se okomota,,,,,odnosno da se udav uvek odmotava od repa.....,ali u ovom slucaju sam ja bio sam,a to se radi uvek kada su barem dvojica.....,znaci kada ima neko da pomogne..
Ne znam sta mi bi,mozda sam trebao da odem iz sobe,pa da ostavim sve za sutra,ali ipak nisam....
Pretpostavio sam otprilike gde bi mogao da se sakrije,posto nije bilo leto tada,a znam da je on upravo jeo i da ce traziti neki topliji deo,gde bi mogao mirno da vari hranu..
U mojoj blizini je bio veliki krevet,poluotvoren i nazirala se posteljina koja je izvirivala iz njega...
Primetio sam da nije bas sve kako bi trebalo da izgleda..
Poceo sam polako i oprezno da preturam po stvarima i utom se culo sistanje..,koje je bilo sve jace..
Znao sam da je piton u blizini i poceo je da izlazi iz posteljine.....
Bas je bio velik,mnogo veci nego sto mi je delovalo u terarijumu.....
Davao mi je znak da nisam pozeljan tada......
Poceo je da se krece dalje od mene, po krevetu....
Ja sam tada uhvatio momenat da ga uhvatim....,ali se on okrenuo prema meni i krenuo da me ujede....
Odaljio sam se brzo i promasio je.....
Znao sam da je sada momenat da ga uhvatim,ali postojao je rizik da me ujede ili ko zna sta jos.....
Razmislio sam brzo i uzeo jednu vecu krpu i nabacio mu preko glave,tako da nije mogao u tom momentu nista videti....
I dalje je sistao,a ja sam ga odmah uhvatio ispod glave i znao sam da je tada moj.Ubrzo se smirio i shvatio da nema opasnosti za njega....
Nisam mu dozvoljavao da se okomota oko mene iako mi je stezao ruku,ali cisto iz razloga da bi se drzao za nju....
Polako sam ga doneo do terarijuma i uneo nezno u njega.....
Odahnuo sam.....sve se zavrsilo dobro...
Osecaj koji sam tada imao dok sam ga trazio u zamracenoj prostoriji je poseban i nikada ranije nisam osetio taj iskonski strah predatora i zrtve...u kojem sam mozda ja mogao da budem plen....
Eto jedne price iz mog iskustva sa Burmancem...
Nadam se da nije bilo dosadno.
Ako je neko slicno nesto imao...moze da isprica i da podeli sa svima.....

Dragan Gacic
23.07.10., 22:33
zanimljvo! mogao bih da pises textove horora bez problema...fantasticno si ovo pretvorio u pricu u kojoj ces da budes "pojeden"... u svakom slucaju dobra stvar za adrenalin! u svakom slucaju lepa prica,super :)

Bojan
24.07.10., 01:53
ja sam imao ali ne sa pitonom tako da necu da pishem zbor moderatore XD ali svakako jaka deshavka !

sale1808
24.07.10., 13:05
Bio je to poseban adrenalin.....kao nikada do tada....
I neki poseban osecaj straha tada.......cak da iskreno kazem,kao da mi je to tada prijalo....
Ni sam ne znam zasto.......,ali jeste.....

Damn
25.07.10., 13:40
moja zmija je jedno vreme otvarala dok nisam na kliznom poklopcu poceo da drzim casopise, sad je nedavno pocepala mrezicu za vent. i sada na tom mestu ima policu iz uradi sam, dva para rolera disk kocnice za kola i jos neke drangulije... bas naglo ojacaju i iznenadis se koliki teret moze da pomeri, samo da bi se malo setala po sobi, haos