PDA

Pogledaj punu verziju : Ventilacija u terarijumima



knedla
25.07.10., 13:50
Evo sad ovako neznam da li ima vec ova tema trazio sam i nemogu da nadjem ima par slicnih ali nista samo ovako.Zanima me kako da se prilikom pravljenja terarijuma pravi ventilacija za tarantule i gekone i ostale gustere ako bi neko mogao da stavi slike na kojim mestima i koja velicina posto imam u planu d apravim za neke paukove i gustere a pravio sam terarijum za zmiju i tu znam kako ide ventilacija ali nemogu da skontam za sve ostalo za paukove mi se cini da samo na gornjem staklu treba da stavim zicanu mrezicu i to je to a za gekone nista nisam skontao koliko god slika gledao tako da bi molio ako neko moze da mi pomogne sa par slika .Hvala unapred

Dragan Gacic
26.07.10., 13:19
reci cu ti sto ja otprilike znam... kod pauka mislim da je dovoljna ventilacija na polopcu, a za gustere mozes raditi kao iz za zmije, npr. bocno sa obe strane ali dijagonalno, da ne bi dolazilo do velike "promaje"... a visinu odredis sam u zavisnosti kopliku podlogu stavljas na pod terarijuma...a za detalje pitaj jos ljudi...

knedla
26.07.10., 14:39
Ja sam za zmiju pravio sa leve strane i na desnoj ali gornjoj strani terarijuma odnosno pa plafonu kod sijalice pa neznam da li moze tako i kod gekona

Dahaka
26.07.10., 21:10
Зависи ти од рсте паука. Неки траже добру вентилацију неки не.

knedla
27.07.10., 14:31
Palo mi je par ideja na pamet da li ja mogu za gekone da napravim na poklopcu terarijuma sa leve i desne strane odnosno pred kraj terarijuma otvore za vazduh da nemoram nista sa strane nego samo od gore da li bi to bilo dovoljno posto bi terarijum bio dosta dugacak a ne bas nesto visok ?
Posto sam tako nesto video na nekim sajtovima .

Dahaka
27.07.10., 21:13
Koja ti je tarantula?

knedla
28.07.10., 00:49
Pa nisam jos izabrao ali posto je prva bila bi jedna od osnovnih brahipelmi ili kako god se pise nista komplikovano