PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc, grinje napadaju



stefan1
26.07.10., 11:05
pozdrav ljudi.
imam problem, pojavile su mi se grinje(mali beli paraziti) kod leopard gekona,imperatora i jacksonija.pojavljuju se samo u cosku u kom odrzavam vlagu.kako da ih se resim???

D@nijel
26.07.10., 11:08
Isusi taj cosak skroz ili zamni taj deo podloge ako su se samo u tom delu pojavili.

stefan1
26.07.10., 11:27
ne treba nikakvim sredstvom da tretiram zivotinje i da dezinfikujem ceo terarijum?

D@nijel
26.07.10., 13:21
Nemoras zivotinje da dezinfikujes.A terarijume kako zelis,nema potrebe za tim ako isusis dobro i zamenis podligu na tim mestima gde ih ima.Ako ih ima svuda po terarijumima onda zameni sve i lepo operi terarijume.

Derek Edward Trotter
26.07.10., 13:41
verovatno su ti grinje svuda ali ih najviše ima gde je vlažno....ja sam ih se jedva rešio jer su mi sa dubia i fobasa prešle na 12 keepera i jedino da sve izbaciš,opereš i lepo isušiš jer su one svuda i ako samo zameniš podlogu ne bi smeo onda da kvasiš treset jer bi se opet razvile....jedini način je ovo kao sigurno rešenje jer ni škorpije ni gekona ne smeš da ostaviš toliko bez vlage da bi one same nestale ....
ovo ti je teži ali mnogo mnogo efikasniji način,izbacivanjem dela treseta gde ih ima najviše ništa nisi uradio...

SxOne
26.07.10., 13:51
pozdrav ljudi.
imam problem, pojavile su mi se grinje(mali beli paraziti) kod leopard gekona,imperatora i jacksonija.pojavljuju se samo u cosku u kom odrzavam vlagu.kako da ih se resim???

bice ti to cesta pojava...
nishta strashno, kao shto rekoshe, zameni taj deo podloge,
verovatno su tu ostali komadici hrane i usled vlage se stvore grinje...
poboljshaj ventilaciju !!!!!! od ustajalog vazduha i pomenutih stvari se prave grinje, napravi bolju ventilaciju, da cirkulishe vazduh.

stefan1
26.07.10., 15:41
hvala na savetima.
a jel mogu nekako ocistiti imperatora,cini mi se da mu bas smetaju jer non stop pokusava da ih skine sa ledja tako sto se trlja bodljom.gekonu i jacksoniju kao da uopste i ne smetaju.
a sto se tice ventilacije, moracu da je malo pojacam kod skorpiona,a gekon cak nije ni poklopljen,tako da je kod njega ventilacija ok, samo je problematican deo plasticna kucica koju prskam svaka 3,4 dana.

e izgleda da sam i ja preko lateralisa i fobasa zarazio grinjama sve ljubimce sem pitona.
jel mogu nekako spasiti i koloniju fobasa i lateralisa ili sta da radim s njima?

Derek Edward Trotter
26.07.10., 15:59
hvala na savetima.
a jel mogu nekako ocistiti imperatora,cini mi se da mu bas smetaju jer non stop pokusava da ih skine sa ledja tako sto se trlja bodljom.gekonu i jacksoniju kao da uopste i ne smetaju.
a sto se tice ventilacije, moracu da je malo pojacam kod skorpiona,a gekon cak nije ni poklopljen,tako da je kod njega ventilacija ok, samo je problematican deo plasticna kucica koju prskam svaka 3,4 dana.

e izgleda da sam i ja preko lateralisa i fobasa zarazio grinjama sve ljubimce sem pitona.
jel mogu nekako spasiti i koloniju fobasa i lateralisa ili sta da radim s njima?
ako ih nemaš mnogo prebaci ih pincetom jednu po jednu(og) a kutije isperi i osuši ,kada ih vratiš drži otvorene kutije ili prebaci u neke iz kojih ne mogu da izađu kada su otvorene i smanji vlagu tj nemoj da stavljaš voće i povrće nekoliko dana,posle nedelju dana ne bi trebalo da ih imaš više....a ako su to KOLONIJE onda smanji vlagu ili prosej fobase i zameni supstrat jer su grinje u njemu pošto obično on pokupi previše vlage iz nepojedenog povrća ili voća

stefan1
26.07.10., 16:34
vazi.hvala na tako brzom odgovoru. moram da se bacim na posao,ima grinja cak i po policama oko terarijuma,prava invazija

Derek Edward Trotter
26.07.10., 16:59
vazi.hvala na tako brzom odgovoru. moram da se bacim na posao,ima grinja cak i po policama oko terarijuma,prava invazija
zato sam ti rekao da SVE opereš,a police i sitne pukotine prebrišeš nekim dezinfekcionim sredstvom.....tako je i meni bilo,cela polica i ter od agame su bili u grinjama s'tim što u ter nisu ulazile verovatno jer im uslovi unutra(temp i mala vlažnost) nisu odgovarali

stefan1
26.07.10., 18:39
primio k znanju:)

Poisonous-sting
26.07.10., 18:53
Kod mene ih najcesce ima u posudi sa vodom tacnije na povrsini vode. Cesto menjam vodu!

SxOne
26.07.10., 18:54
za lateralise ne stavljaj supstrat i ne kvasi im, samo voce (koliko mogu da pojedu)
fobasima stavi podlogu MEKINJE, meni se ta podloga pokazala kao NAJBOLJA protiv grinja, jer ne prima vlagu kao npr pshenicne klice, i isto im daj samo onoliko voca koliko mogu da pojedu, bolje da imaju manje voca nego da imaju previshe

i samo shto manja vlaga...

prebaci ih 2 puta,
iz posude u posudu, pa sutra u drugu posudu (cistu) i tim premeshtanjem cesh prorediti grinje, a ako bude suvo i to malo ce nestati...

stefan1
26.07.10., 23:02
vazi momci, hvala vam. poceo sam sa dezinfekcijom svega i promenom supstrata.nadam se da ce nestati do poslednje.
poceo sam da tripujem da ih ima i na meni:)

SxOne
27.07.10., 16:27
poceo sam da tripujem da ih ima i na meni:)
hehe imamo iste tripove, mada mislim da i nisu tripovi, bar dok ih cistish :cool:
ja se cat tripujem da od njih kashljem, shto je i vrlo moguce...

Derek Edward Trotter
28.07.10., 10:35
hehe imamo iste tripove, mada mislim da i nisu tripovi, bar dok ih cistish :cool:
ja se cat tripujem da od njih kashljem, shto je i vrlo moguce...
grinje i žive na nama ,u našoj posteljini,jastucima itd a alergija na grinje i kućnu prašinu je jako česta pojava....ne stvaraju se one same od sebe,pa jedan od razloga iznošenja posteljine na sunce je upravo "ubijanje" grinja jer pri direktnoj izloženosti suncu umiru velikom brzinom....tako da se ne tripujete,živite sa njima,spavate sa njima,udišete ih itd itd.....
odlomak iz istraživanja engleskih naučnika
"grinje koje su vidljive jedino mikroskopom jer im je dužina manja od jednog milimetra mogu nastanjivati bilo koji deo našeg životnog prostora, a pretpostavlja se da ih u jednom krevetu u proseku može biti i više od 1,5 miliona. "
"Prema njegovim podacima, u Velikoj se Britaniji godišnje troši oko 700 milijuna funti na tretiranje bolesti koje nastaju zbog grinja, ne računajući novac koji sami stanovnici troše kako bi uklonili grinje iz svojih kreveta".....
nadam se da vam nisam zgadio život,spavanje i disanje :p

stefan1
28.07.10., 16:44
meni se vala zgadilo:)lakse mi je bilo dok sam tripovao:D

DutchSc
27.09.10., 18:58
Dobio sam potvrdu da to "malo belo" nisu grinje,posto su one mikroskopske zivotinje,vec neki paraziti(vasi) koje idu na vlagu,nema domacice koja se nije sretala sa njima u svojim saksijama :)