PDA

Pogledaj punu verziju : Moja feretka - par pitanja početnika (Izdvojeno iz: Feretke)



bokisa
02.07.10., 00:31
cao ja sam ovde nov..... zeleo bih da znam gde ima da se kupe feretke,i koliko zive

a,reci mi naprimer odakle i,koliko zivve

reci mi gde da kupim molim te i koliko zive

ima li neko skype da mi pomogne oko feretki molim vas


nemoj da kupujes u pet sopu kupi od odgaivaca...

a gde da kupim , i dali imas skype da mi pomognes

molim vas recite mi

barakuda
02.07.10., 08:33
^ Nisam 100% siguran, ali mislim da bokisu zanima gde ima da se kupe feretke, a i koliko zive ;)

Uvek prvo pogledaj zooberzu i poljoberzu. Samo kucaj u google.
Sa leve strane ces videti Oglasi po rubrikama na oba sajta.

Zive od 7-9 godina.

bokisa
02.07.10., 21:32
molim vas recite mi cime sec hrane feretke

marko
02.07.10., 21:46
A da pogledaš malo prvu stranu ove teme (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3061)?

bokisa
02.07.10., 22:16
pogledao sam,dali moram da ih vakcinisem

Geni
02.07.10., 22:24
Takođe pogledaj na prvoj strani. Piše.

bokisa
05.07.10., 22:19
ljudi zasto cutite pricajte ovo je sajt o feretkama i postavljajte slike

JecaDJ
06.07.10., 00:43
Ovo nije sajt o Feretkama,malo si pogresio,ovde je izmedju ostalog spomenuto i lepo objasnjeno o feretkama,sve sto god zelis da cujes i da vidis,da procitas i da vidis slike,malo prelistaj temu od prve strane i ima sve da saznas,ne mora niko nista sad da ti kucka ponovo...nemoj da te mrzi

barakuda
06.07.10., 08:07
Au boki boki.. ti bas volis feretke ;)

Evo ti jedan zanimljiv link http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?page=27

dea111
06.07.10., 14:11
Evo jedan jako dobar forum namjenjen iskljucivo tvoricima. I tu cete pronaci sve odgovore... http://z10.invisionfree.com/africkitvor/index.php?act=idx

bokisa
07.07.10., 12:10
hvala puno:D

bokisa
22.07.10., 13:36
dobio sam feretku a zasto nece da jede najkavalitetniju hranu za mace ???????

JecaDJ
22.07.10., 14:00
A kolika je feretka i koja hrana je u pitanju???

bokisa
22.07.10., 15:57
ima tri meseca a nece da jede wiskas hranu

Cold_Beer
22.07.10., 17:31
ima tri meseca a nece da jede wiskas hranu

Daj mu piletinu barenu i uzmi mu kvalitetnije granule kao sto su royal canin,hills.... Whiskas bas i nije najbolji izbor hrane za fereta.

bokisa
22.07.10., 17:44
sta ako nece ni to da jede kupio sam razne frste i friskas pa neca

Lady A.
22.07.10., 19:49
Zato sto su to jedne od najlosijih hrana za macke !!!
Ako hoces kvalitetnu hranu - kupi nesto od gore navedenih (royal,hills,eukanuba i sl.). ;)

bokisa
22.07.10., 23:07
Ma evo pre 2 sata kupio sam royal canin pa nece da jede

JecaDJ
23.07.10., 01:16
E onda se obrati onome od koga si kupio feretku ili se obrati veterinaru za savet...niko ti ovako ne moze pomoci...da sad ne ispadnem bzbr nije nikome Milan tarot alter ego...

bokisa
23.07.10., 08:43
ja sam pitao od koga sam kupio kaze do sad nije jela granula ictrebam je nauciti

JecaDJ
23.07.10., 12:46
Pa pitaj ga sta je jela svo vreme kod njega,ako je jela mleveno meso(junetinu,teletinu)kupi onda mleveno meso,polako joj uvodi i granule usput,pa joj daj i gulase za cica mace(u kesicama),pokusaj,pa vidi,nisi mi rekao koliko je stara zivotinja/i kada je poslednji put jela?

bokisa
23.07.10., 14:07
ima tri meseca,kod njega je jela samo ribe stalno,a kako taj gulas da joj dam ,poslednji put je jela danas

JecaDJ
23.07.10., 20:53
A sta je jela???Mislim,kako kazes da nece da jede,a sad kazes da je jela danas???
Gulasi za macke u kesicama uh,kupis kesicu bilo kog ukusa(u ovom slucaju sa ukusom ribe,ako kazes da je stalno jela ribu,mada mozes i druge)to ti je gotov,pripremljen gulas za cica mace,npr wiskas ili purinin,ima bas dosta vrsta pa pokusaj i to da joj dajes.

bokisa
23.07.10., 22:16
nejede granule ,,ali mislio sam da je jela danas nesto ,,a moja feretka nije primala vakcine jos ali mora li

JecaDJ
23.07.10., 22:55
Uh,pa jesi li se ti nesto raspitao i procitao nesto pre nego sto si se upustio u druzenje sa tom zivotinjicom???
Mislim da mi nisi jasan,jer koliko vidim nista nisi procitao o njima..................malo sedi i procitaj,mnogo toga treba da znas...

Cold_Beer
23.07.10., 23:06
nejede granule ,,ali mislio sam da je jela danas nesto ,,a moja feretka nije primala vakcine jos ali mora li

Prijatelju,ti izgleda da ne znas nista o feretima. Nije mi jasno kako neko moze da uzme zivotinju,pa tek onda da pita sta jede,kako ovo,kako ono..... Prelistaj malo ovu temu i koristi google malo. Nemoj da zivotinjica ispasta zbog tvog neznanja, ona je ipak zahtevna zivotinja i trebaju joj dobri uslovi i dosta ljudske paznje!

JecaDJ
23.07.10., 23:19
Naravno da treba da je vakcinises i posle da je sterilises ako ne zelis da je razmnozavas,molila bih te da malo sednes da procitas,jer vidim da te taj od koga si kupio(dobio,sta vec)feretku i nije bas obavestio dovoljno.
Jedinka treba da se vakcinise sa svojih npr 3 meseca sa vakcinom protiv stenecaka i macije kuge(sve ti ovo pisem samo zbog zivotinje,nikako zbog tebe,samo zato sto si lenj i mrzi te da citas,a sa tim mozes da dovedes da ti i zivotinja i ugine)obicno se daje vakcina nobivak4,bar su sve moje dobijale tu vakcinu,a ako dolazi u kontakt sa drugim zivotinjama bilo bi pozeljno da primi i vakcinu protiv besnila.Nadam se da je nisi sad izlagao drugim zivotinjama,jer bi to moglo biti pogubno za nju.
a za dalje sve se nadam da ces da budes malo vredniji i da sednes i da prelistas ovu temu od prve strane,a ne da je ovako obasipas sa postovima koji naravno nisu neophodni,sve imas napisano.Ok ako imas neki problem urgentan,pa da se na brzinu obratis za pomoc,ali pravilo BR 1 je ako uzimas zivotinju,da se o njoj malo i raspitas pre nego sto ti stigne u dom.
Nadam se da me razumes i nadam se da niko nije uvredjen sa odgovorom ovog tipa,ali mislim da toliko skrto objasnjenje od odgajivaca ili vec koga treba da nadoknadis,hvala izmedju ostalog i Billu Gejtsu pa postoji danas mesto gde sve mozes naci.

Nenade,hvala,cak si skoro isto napisao dok sam ja kuckala...ja sam iskreno mnogo sedela i citala pre nego sto sam uzela Mo,pa sam bila spremna na prvi susret.Znala sam i sta jede i kako ovo,kako ono,nadam se da kada si ti tedy-ja uzimao da sam ti ja sve ok prenela,znajuci da si i ti listao dosta pre toga...
uh,ne znam sta da kazem,nadam se samo da ce mala feretkica(kog god pola bila)da bude dobro...

bokisa
23.07.10., 23:34
hvala puno ja sam cito skoro sve ali mi neke stvari nisu bile jasne ,ja moju ferteku nisam vakciniso ali planiram za 5 dana ,nisam je dovodio u kontakt sa drugim zivotinjama ,zdrava je hvala bogu ,moj feretak je musko i zove se pufika ...hvala ti ali volim egzoticne zivotinje ja nemam toliko mesta u kuci pa je drzim u garazi ja nju redovno hranim ribom sto najvise voli ,i piletinom,mlekom,a sad cu poceti i te gulase sto si mi rekla ..... moj feretak je jako radoznao pa bih voleo kad budem u prilici da mu kupim devojku ,ako bog da hvala ti puno......

Cold_Beer
24.07.10., 04:14
@JecaDJ
Pa veruj mi da i dan danas citam clanke o feretima,jednostavno hocu da znam sve o njima :) Sve sto si mi rekla kad sam uzimao Tedy-a je bilo veoma korisno,jer ipak je on bio kod tebe od malena i znala si kakva mu je narav i koje su mu navike. Ja dok nisam uzeo Tedy-a, par meseci sam citao sve moguce clanke i forume o feretkama,tako da me skoro nista nije iznenadilo u njegovom ponasanju. Pozdrav Jeco! Nadam se i ja da ce mali feret biti ok!

knedla
24.07.10., 16:24
Pazi samo sa tom garazom ja kad sam od jece kupio zigija imao sam meces dana problema sa njim nista opasno samo je malo jace grizao ali posto ih ja drzim u sobi brzo se privikao na mene i sad nemamo nikakvih problema kad je nocu pusten onda cak mogu i da ga koristim kao budilnik jer cim svane odmah pocne da skace po meni i da me lize da bi me probudio :) ali posto je on tebi u garazi samo mu posveti puno paznje da ti ne bi podivljao pa da nemozes da mu pridjes posto ima jedan slucaj ovde u somboru gde decko nemoze uopste da pridje fertki bez rukavica,a sto se tice hrane samo mu mesaj granule i trebao bi da krene da jede , ja sam svoje prvo sa paprikasima macijim i onda sam od jednom presao na granule i nisam imao nikakvih problema ali sad cemo da vidimo kad malci protrce po kavezu sta ce da se desava sa hranom :)

JecaDJ
24.07.10., 22:53
Ok,nisam ja rekla nista sto bi bilo lose na konto proslog mog posta,samo mi nije jasno kako me pitas u porukama na profilu da li treba da vakcinises feretku,a potom tvrdis da ces za 5 dana da planirano vec vaskcinises svoju feretkicu...Nebitno,uvek sam tu bila da kome god treba koliko god objasnim,ali u vecini slucajeva su ti ljudi makar osnovne stvari znali,a ti me zacudjavas...lapo sedi i citaj i sve ce da ti se samo kaze...

I naravno da svaka zivotinja kada se premesti na drugu teritoriju promeni malo ponasanje,u slucaju feretki umeju da budu malo grickavi( u slucaju Zigija se to pokazalo,dok Munja nije bio takav,i mislim da ni Tedy nije grickao)naravno sve zavisi od jedinke,svaka je za sebe...

knedla
25.07.10., 13:08
Naravno da je svaka jedinka za sebe a ja garantujem da je zigi sad naj veca maza od sve trojice :)

JecaDJ
26.07.10., 02:26
redovno hranim ribom sto najvise voli ,i piletinom,mlekom,a sad cu poceti i te gulase sto si mi rekla ....

MLEKO,to ne,one ne piju mleko i mislim da pravis veliku gresku...ne znam gde si procitao da piju mleko?
Inace od mleka moze da dobije parazite(gliste) a i dijareju...

bokisa
26.07.10., 20:54
ali sta da radim moja feretka ima roze govance,od kad sam joj dao sosic sta da radim:eek:

JecaDJ
27.07.10., 00:07
A koji gulas si mu dao?i kakav saft je bio,krem ili onako zelatinast?

JecaDJ
27.07.10., 13:43
Znaj da pri svakoj promeni hrane ces da primetis i promenu u boji stolice kod zivotinja,nadam se da nije nista strasno,jer mi to sad lici samona to,jer kazes da se promenilo od kada si mu dao gulas...posmatraj i mislim da ces da vidis to sto sam ti napisala,kao i kada bi promenio granule,razlicitog ukusa i razlicitog proizvodjaca isto se desava promena u boji stolice.A pokusaj ako si vec rekao da nece da jede granule,a hoce da jede ribu,da nadjes ne znam npr friskies purininu klopu sa ukusom ribe pa da vidis da li hoce to.Imas pakovanje u kutiji,da ne kupujes neko veliko pakovanje,mislim da je nekih 200-300g pakovano,a ako ne znas koja je to hrana zuta je kutija u pitanju da ti sad ne trazim i sliku,pa nadam se da ces se snaci pozdrav...

bokisa
27.07.10., 16:07
ima li negde da se kupi povodac za feretke i posto

Cold_Beer
27.07.10., 18:31
ima li negde da se kupi povodac za feretke i posto

Imas povodac za macice i manje zeceve,kosta oko 400 - 500 din,moze da posluzi jako dobro,a za ferete jos nisam nigde video da ima,mozda u Pet-centru ima da se nadje bas za njih povodac.

knedla
27.07.10., 19:40
Ima u bg u onom velikom pet centru ja sam uzeo specijalno za feretke kosta oko 700 kinti barem sam ja toliko platio ovi za macke i zeceve nemaju toliko da mogu da se stegnu pa je malo teze za namestiti barem meni :)

JecaDJ
27.07.10., 20:01
Ima u pet centru,ali ako planiras da izvodis zivotinju u setnju sada da ti u startu sad kazem da ne radis to dok ga ne vakcinises i revakcinises,jer u suprotnom moze da dobije stenecak i maciju kugu,sto je pogubno za sve bebe...a i jos je mali sigurno da bi ti stao u bilo koji povodac.
Meni je Mocin povodac na minimumu,ali zato je Munja gabarit,kod njega je am opusten dosta...i ja se ne trudim da ih previse izvodim napolje,jer oko solitera imam bas dosta kucica,a oni se dosta plase i samim tim se ne osecaju prijatno napolju...

bokisa
27.07.10., 22:41
dali smem da ga svaki dan pustam u dvoriste da trckara

JecaDJ
28.07.10., 11:06
Bokisa,mislim da si trebao da otvoris novu temu,ili molim moderatore da otvore novu temu "PUFIKA" i da mozda prebace sve u vezi njega,pa da tamo pitas,jer ovako zestoko gushimo temu feretki...

Vec ti rekoh da ako imas u dvoristu mogucnost ulaska neke zivotinje,a pretpostavljam da imas,mada i stenecak i macija kuga se prenose na vise nacina i zadrzavaju se i u zemlji,samim tim to moze biti pogubno za tvog ljubimca.Zar ti je toliko hitno da ga vodis napolje???????

barakuda
28.07.10., 12:11
Pa hoce da se igra sa svojim ljubimcem pa je nestrpljiv :rolleyes:

JecaDJ
28.07.10., 13:56
Nestrpljivost je u ovom slucaju jako veliki problem...a ako ne odgovoris na takva pitanja moze neduzna zivotinjica da strada...a suludo vise objasnjavati milioniti put istu stvar,posle bi bilo,moja feretka se cudno ponasa,moja feretka ne jede,moja feretka ovo,moja feretka ono...malo vise citanja uh ne znam sta da napisem vise...

bokisa
28.07.10., 16:51
pa mogu li da se igram sa njom kad je vakcinisem

Cold_Beer
28.07.10., 17:18
Mozes da se igras u dvoristu i napolju sa njom tek 10-ak posle revakcine (druge vakcine)

rellik
28.07.10., 17:39
Mislim mozda je glupo pitanje, al' jel ti shvatas da to nije igracka ? Nego zivo bice ?

bokisa
28.07.10., 18:20
znaci da je drzim u kavezo kao zarobljenika ona voli moja da se istrci

barakuda
28.07.10., 18:42
Bokisa, na netu ces naci svakakvih ljudi, isfrustriranih, nervoznih, neki ce ti reci prave savete, neko ce leciti neke svoje komplekse na tebi. Ima ljudi koji ce ti govoriti kako si monstrum jer nedajes svom ljubimcu flasiranu vodu vec onu iz cesme (meni se licno desilo na jednom forumu).

Dakle nadji neki dobar sajt koji ima info o feretkama i prouci malo materiju sam za sebe, kucaj u google "ferrets". Kad vidis ono osnovno toga se pridrzavaj i nebrini mnogo. Zbog cega si uzeo ljubimca? Da uzivas u njemu (i on u tebi) ili da te non stop verbalno zlostavljaju do poente kada ce ti presesti i feretka i sve i ko zna sta ces uraditi.
Moj ti savet da odes i igras se sa ljubimcem, ustvari naredjujem ti da to uradis ;)

rellik
28.07.10., 20:43
Ako si ovim mislio na mene grdno si se z... Vidim da je je jos u os, a bio sam i ja u tom dobu ;) Jednostavno ne shvatas sve isto sa 10 i 20 i vise godina ...

JecaDJ
28.07.10., 22:40
Mislim da niko ovde ne leci svoje komplekse na njemu,cak sta vise mislim da sam mu otkucala koliko postova i pokusavala da mu objasnim milion stvari.Veliki problem je u tome sto njega mrzi da sedne i da cita,jer svako ovo pitanje koje je postavio ima svoj odgovor ovde u temi,nema potrebe da googla dalje,ali hajde neka izgoogla jos pa da vidim da li ce i dalje da postavlja pitanja za svaku sitnicu koja mu se desi.Ne razumem to kada neko uzme(kupi,ne mislim dobije na poklon jer je to neplanski deo ove price)zivotinju za koju nista ne zna sta moze,kako moze i zasto se sta desava.Feretke su malo cudnije,ali nisu ni one spansko selo,sve se da nauciti i sve se da saznati,ali ne na taj nacin.Zamisli da je svako ko je kupio neku tarantulu ili gustera otkuca po jedan post:"A sta jede,kako piski,kako kaki i dr",pa koliki bi domen trebao da se zakupi za toliko price svakome ponaosob...
Ja sam uvek tu za to da posavetujem koliko mogu i koliko znam,cak sam ljude koji su od mene kupili zivotinju zvala milion puta da pitam kako su,da ih potsetim na vakcinu i naravno ako se bilo sta desi,tu sam za svaku pomoc,ali me NIKO,ali bas NIKO nije cimao sa milion sitnih pitanjca ovog tipa...MALO JE IRITANTNO kako god da pogledas pomislis da te taj neko za*ebava strucnoili se pravi lud u najmanju ruku.
U poruci koju je ostavio na mom profili dan kada se povela tema o vakcini,pitao me je da li treba da se vakcinise,a kada je u temi dobio odgovor da je to obavezno,da je onvo i ono u vezi vakcine,odmah je odgovorio kako je Boze moj on PLANIRAO da to uradi za 5 dana.
Nemam nista protiv deteta,ali mislim da niko ne treba sad da pored svog stiva koje se nalazi na netu da njemu odgovara na svako pitanje ponaosob.Ja sam se trudila da mu odgovorim sa milion brisanja prilikom kucanja,(da bih pazila sta da napisem)samo zbog feretkice,jer malac nije duzan da trpi njegovo neznanje...
Toliko od mene,neka se buni koliko god ko hoce i neka kaze ko sta hoce,ljudi sa kojima sam ja do sad saradjivala i koji su i ovde postavljali pitanja na forumu(ali normalna pitanja) znaju koliko sam se trudila da objasnim...
pozdrav

bokisa
28.07.10., 22:53
ja pod jedan oko vakcine ti si mi rekla da ga treba vakcinisati ,(onda ja odgovaram) dobro planiram ONDA da ga vakcinisem za 5 dana nije problem u novcu nego ,,u necijem shvatanju,,ili pardon ja se nisam dobro izrazavao nisam ja rekao kako piski nisam pitao kako kaki itd.ti nisi ni d od dame jer si tako drska,ja imam 14godina a ti kukas koliko si mi postova poslala a ukupno ih ima 14 ko daih ima 100 u ovom forumu ima nekih i kulturnih a nekih i nekulturnih ali ja nisam rekao da ti spadas u te nekulturne ne ja samo postujem te zato sto si starija .....(ako sam te iznervirao ,ili iz iritirao onda izvini .....)

JecaDJ
28.07.10., 23:02
Ma NEVR MAJND,samo ti nastavi da citas i sve ce da bude ok...Naravno rekoh da nemam nista protiv tebe,niti sam drska,niti mi treba vredjanje deteta od 14 godina...
OK,toliko od mene,a ti se snabdevaj sa informacijama onda kod dama i gospodina koji nisu isfrustrirani i koji ne lece svoje kako bi Barakuda rekao komplekse...

bokisa
28.07.10., 23:08
ja nisam rekao to (isfrustrirani i koji ne lece svoje kako bi Barakuda rekao komplekse...)

ako je to tebe uvredilo da nisi d od dame onda cu lepo vratiti moju feru pa vise necu nikog nista ispitivati onda dobro ali neslim se

barakuda
29.07.10., 09:18
Uzeti novog ljubimca je uzbudljivo i jasno je da bi on sada postavljao sto pitanja iz tog uzbudjenja. Ok, ovo mozda nije mesto za tako nesto. Jedino mesto bi rekao da moze da bude u kaficu, ali opet mozda i nije, ipak je ovo forum za teraristiku.

Mozda bi ti bilo najbolje da odes ovde http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?action=forum Imas oblast Ferreti/Opcenito pa tu negde mozes da postavis temu o svom ljubimcu, mozda da ga pretstavis, stavis slicice... pa onda i da postavis tako neka sitna pitanja pa ce ti neko odgovoriti ili staviti link ka stranicu gde je vec o tome napisano.

marko
29.07.10., 11:29
Bokisa,mislim da si trebao da otvoris novu temu,ili molim moderatore da otvore novu temu "PUFIKA" i da mozda prebace sve u vezi njega,pa da tamo pitas,jer ovako zestoko gushimo temu feretki...Sređeno ;)

knedla
29.07.10., 14:39
Sad se ja malo ovako ubacujem u raspravu ali moram da spomene da boljeg nazovimo to prodavca od jece nisam upoznao od jne sam kupio feretku pa ja mislim da ce uskoro godinu dana ona i dan danas me i dalje zove i uvek je tu da mi pomogne kad god imam neko pitanje uvek je tu da pomogne dobroslusaj njene savete i neces nikada pogresiti .A sad imam i ja jedno pitanje BUVE !!!!! do sad nisam imao problema ali posto zigi sad ide malo vise u setnju pojavile su se buve i zbog malih me to sad brine do duse on nije u nikakvom kontaktu sa jnima ali cudne su te buve mogu da skoce svudan pa me interesuje da li neko ima iskustva sa buvama da li macije ogrlice ili psece ili nesto trece mislim da kupanje nije bas dobro da mu ne bi dlaka previse opadala a i povecava smrad ( do duse sad kad je 9 malih tu on se ni ne oseti :) ) pa cisto da cujem vase misljenje

JecaDJ
29.07.10., 21:41
Uh ja se do sad nisam sretala sa tim problemom,ali verujem da bi supitox to resio,hajde da se cujem sa veterinarom pa te zovem...i naravno,hvala i izgnjavi mi Zigija i porodicu...

bokisa
10.08.10., 00:19
ja bojan mladenovic zelim da se izvinim JECI DJ i mislim da sam preterao izvinjavam se javno ,a voleo bih da prihvati moje izvinjenje....
i opet joj se izvinjavam ... :)

JecaDJ
10.08.10., 02:19
Javno prihvatanje,samo polako...ok Bokisha polako uchi i sve ce da bude ok...

ganjachica zmajeva
10.08.10., 02:35
Što se tiče buva odmah ih se rešavaj pogotovo ako imaš mlade u istom stanu jer one polažu jaja van životinje na kojoj borave.
Nemam iskustva sa feretkama, već sa mačićima, ali kontam da su svi mladunci slični. Meni su se buve toliko nakotile i izmučile jadne mačiće da su postali previše slabi da bi sisali i na kraju su uginuli.

Ne znam da li sme da se stavlja na feretke Frontline, ali postoje razne tečnosti koje se razmute u vodi i koje nisu otrovne za toplokrvne životinje i onda sa tim naprskaš ceo stan i to če ubiti i buve i jajašca.
Mislim da sam koristila Tyra-X za prskanje stana.

JecaDJ
10.08.10., 02:44
Moze i supitox da resi taj problem,a nije stetan po zivotinje.
Mislim da je on reshio problem,ja sam mu vec javila i nadam se da je sve sad ok...
Supitox ima da se kupi u humanim apotekama i koristi se zas suzbijanje vashljivosti i gnjida,ali kao i mnogo preparata moze se koristiti i u svrhe suzbijanja Buvaca...
I delotvoran je,pakovan u vidu spreja(na pumpicu,kao fajtalica)

bokisa
10.08.10., 21:40
sta da radim moja feretka je dobila vakcinu 1. ,a nece da jede

JecaDJ
11.08.10., 00:45
Mislis 01.08.???
i ne jede do sad?

bokisa
11.08.10., 12:17
nennneneneennen nisam tako mislio nego dobila je 1.vakcinu ,pa nece da jede

JecaDJ
11.08.10., 12:37
A jel' taj veterinar koji joj je dao vakcinu tebi negde dostupan,da njega pitas,jer ti je sve ovako sad nagadjanje...
Cuj se sa njim,pitaj ga koju vakcinu mu je dao pa vidi da li bi on znao sta se desava...

knedla
18.08.10., 15:02
kako ovi malci grizu to nije normalno evo danas sam i pustio krv nema sanse da ako uhvatim jednog da nece probati da mi odgrize prst :) i sto je naj gore kad uhvati onda ne pusta neverovatni su

barakuda
18.08.10., 17:42
Moras je nauciti da negrize. Kad pokusa daj joj jasno do znanja da to nesme da radi, povisi ton, lupi je prstom po nosu... Ja kad sam cincilu(koja uziva da sve proba da gricne) naucio da nesme da me grize onda to moze i feretka da nauci kojoj je to samo igra.

knedla
18.08.10., 19:57
za ove malce to i nije igra trenutno imam osecaj da grizu da bi to sto ugrizu pojeli jer dobijaju mlevenu teletinu pa je moguce da pobrkaju dok su mladi a i cuo sam da nije dobro da se kaznjavaju stalno pogotovo sa udarcima u nos

barakuda
18.08.10., 20:10
Kad kazem da je lupis po nosu nemislim u smislu da je povredis, nego da joj skrenes paznju da to sto uradi je uvek povezano sa necim negativnim po nju.
Ali dobro nisam toliki strucnjak za feretke, govorim uopsteno za zivotinje.

knedla
18.08.10., 20:30
razumeo sam sta ti mislis nisam ni ja bas toliko blesav pa da ih bas udaram u pocetku sam samo duvao u nos i to im je smetalo pa su popustali ali sad vise nece tako da cu morati malo da ih lupkam ako nastave