PDA

Pogledaj punu verziju : Bolesni leopard gekon



sunsheinnahh
29.07.10., 10:48
Moze li neko da mi pomogne hitno!!! Juce mi je gekon izasao iz terarijuma i posle 10minuta vijanja uspela sam da ga vratim u terarijum. Od onda,evo vec 24h, ne pomera se,jedva nesto, ali ne reaguje uopste.Nece ni da jede. Pre je bio jako aktivan a evo sad...smrc :((

IV@N
04.08.10., 00:52
ne mogu da ti kazem da ne brines jer se isto tako i moj prvi lg ponasao pre nego sto je uginuo....ne mogu da ti pomognem mnogo....mozda je zacepljenje creva...sipaj mu ulje usta maslinovo....da ga protera,i masiraj mu stomak toplom vodom
daj sliku neku da ga vidimo i odozdo i odozgo....opisi uslove u kojima ga drzis....temperatura vlaznost ventilacija...i daj sliku terarijuma
srecno....mada ja mislim da se ne pise an dobro...

Miluttin
04.08.10., 09:31
Ajmo sad ovako, moze da bude glupost, a moze da bude i ozbiljno. Najcesce se desava da je gekon jeo normalno 10ak dana, "napunio rezervoar" i sad ce jedno 4 - 5 dana da iskulira hranu. Moguci su sledeci problemi:
a) Da si ga prignjecila pri hvatanju.
b) Da je tresnuo nezgodno pri padu iz tera.
c) Stres od tzv vijanja po sobi (inace, ako im se lagano pridje, nema potrebe za vijanjem, lako se pokupi sa poda)
d) Da mu nije sveza voda, da nece da je pije pa je dehidrirao ili mu je pak previsoka temperatura.
e) Da trpi stres od lose uredjenog terarijuma tj da nema dovoljno sklonista
f) Da se razboleo itd.

Uz slike terarijuma napisi i koliko ga dugo imas, koje su temperature u terarijumu i cime ga hranis. Tenebriju ako mu dajes pod obavezno izbaci iz menija za stalno.
Toliko za sad pa da vidimo za dalje.
Sve najbolje sa malisom!

Sava car
06.09.10., 18:41
Sta bi sa gusterom? ima li novosti?