PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoć oko presvlačenja mladog kameleona



wolf_036
11.08.10., 16:48
Malopre sam primetio da je kameleon počeo da se presvlači. Znam da moram da podignem nivo vlage u terarijumu iz tog razloga, ali me interesuje koliko dugo presvlačenje traje, koliko broja presvlačenja mogu da očekujem u toku odrastanja i da li mogu još šta uraditi kako bi sve prošlo ok osim tog prskanja bilja radi povećanja vlage?!

p.s. Tražio sam info u vezi ovoga na forumu, ali mi nije pošlo za rukom da nađem bliže informacije u vezi vremenske dužine presvlačenja i ostalo.


http://i383.photobucket.com/albums/oo277/wolf036/Kameleon/10.jpg

Movski
11.08.10., 19:10
Pa u vezi presvlacenja.... Moze da se presvlaci o do mesec dana.... Posto oni ne presvlace sve od jednom... moze da se desi da presvlaci prvo glavu pa telo.... ili telo pa glavu.... Inace dugo traje i nemas razloga da se brines toliko oko toga... Pa dosta puta se presvlace tokom odrastanja... Imam ja muzjaka i zenku... Zenka je od skorije kod mene a muzjak vec 3 meseca.... za 3 meseca se 2 puta presvlacio i evo sad 3 put... samo sto je on star oko 8-9 meseci... :) P.S. nemas sta ti tu mnogo da radis... Sad tokom leta fajtaj mu 2 puta dnevno i to je to :) Poz!

wolf_036
11.08.10., 20:03
Hvala puno na odgovoru. Pozdrav!

Movski
11.08.10., 20:05
Nista bre :) Tu smo da savetujemo jedni druge :) Jel znas da li je muzjak ili zenka?

wolf_036
11.08.10., 20:09
Mislim da je mužjak. Tako mi je Žarko sa foruma rekao, ali nije mogao da bude siguran 100%, jer je bio mnogo mlad kad sam ga uzeo.

sasha
11.08.10., 23:13
Zdrav i negovan kameleon se presvuce za dan dva ili mozda tri, sve drugo je problem i moze da dovede do gljivicnih oboljenja

wolf_036
12.08.10., 03:20
Mislim da je već sve gotovo. Pregledaću sutra detaljno da se nije negde neko parče kože zadržalo i odstraniti ga za par dana ako se ne bude sklonilo samo.

TheFacone
04.09.13., 19:07
Moj se kameleon uvek presvači odjednom, evo kod mene je mesec dana a za to vreme se već dva puta presvukao, tada bude dosta osetljivije naravi, i na svako prskanje terarijuma vodom reaguje šištanjem... Jel postoji neki način da mu "olakšam" to presvlačenje?