PDA

Pogledaj punu verziju : stetnost frontline-a



concepcion
11.08.10., 23:08
Znam da je ovo vec spominjao geni u temi oko tretiranja zmija frontlajnom,da nikako ne stavljamo tarantulu u ter u kom je bila zmija tretirana frontlajnom i da se cak i premeste tarantule u drugu prostoriju... e sad mene zanima,posto imam psa,koji slobodno seta po stanu da li je moguce da dodje u kontakt sa tarantulama i da li je neko imao problema mozda sa tim...naravno pas nema kontakt direktni sa tarantulama ;) ali me zanima da li moze preko dlaka eventualno pa eto ako neko zna,ti si geni pisao vec o tome pa me zanima i tvoje misljenje ...uginulo mi je par tarantulica ali manjih,ove vece su ok ali lupam glavu oko toga stalno sve mislim da nije od toga...

ganjachica zmajeva
11.08.10., 23:20
Moja tarantula ima nekih 8-9cm i imam mačku na koju sam dva puta stavljala Frontline.
Prvi put pre nekih 6 meseci i drugi put pre neki dan. Jedino loše u celoj priči je što je mački otpala dlaka tu gde sam stavila Frontline, ali to je druga priča.

Ne verujem da može nešto da se desi pošto se moja mačka linja ko luda i živim u jednosobnom stanu, a pauk je još uvek živ kao i iguana.

Igor Velevski
12.08.10., 00:38
Ne bi trebalo da ima problema, ako su u ustoj prostoriji, pa cak i ako su blizu. Frontline se brzo upija, tako da i ono sto bi ostalo je u jako maloj koncentraciji! I ja sam radio sa frontlineom u prostoriji u kojoj drzim tarantule i nije bilo nikakvih problema!
Samo da frontline ne dodje u direktan kontakt sa tarantulama ili bubama, sve ostalo je bezopasno!

jonathan-sic
12.08.10., 02:31
Mozel neko pojasniti sta je fontline ? I da li je stetno da tarantula bude u sobi gdje se spava?

NecrovoX
12.08.10., 08:25
Frontline ti je sredstvo protiv buva i u manjoj meri krpelja,njegovim nanosenjem na zivotinju ista je zasticna od buva do 6 meseci i od krpelja oko mesec dana.Pri nanosenju on u vrlo kratkom roku ubije ili otera sve te parazite sa zivotinje.Koristi se za pse i macke,ali se zbog izuzetnog dobrih karakteristika (makar po meni,puno je efikasniji od bilo kod drugog praska protiv buva i slicno) poceo koristiit i u teraristici kada se dogodi da reptili imaju grinje ili slicne egzoparazite tj da ih ima u njihovom terarijumu.Tada neki ljudi koriste frontline da se rese tog problema,e sad naravno zato je pitanje i strah za tarantule.
Ali i ja mislim da ne treba da brine conception,frontline nije prenosan vazduhom,vec samo direktnim dodirom.Zato vas veterinar i savetuje da nakon nanosenja istog na svog ljubimca ne mazite ga barem 2 dana,kako ne bi i vasa koza to upila,mada se ono mnogo brze od toga apsorbuje,ali ovo je kao mera predostroznosti.Tako da osim ako ti se tarantula ne igra sa psom ili se pas ne trlja o terarijum nemas problema.

banished
12.08.10., 12:18
koja aktivna materija je u Frojntline-u? Amitraz?

jonathan-sic
12.08.10., 17:16
NecrovoX -Ok, hvala.

concepcion
12.08.10., 17:55
hvala svima na odgovorima....

Igor Velevski
12.08.10., 21:47
koja aktivna materija je u Frojntline-u? Amitraz?

Ne....amitraz je posebno stedstvo koje se nanosi i deluje momentalno, a zatim se pere!
Aktivna komponenta u Frontline je fipronil!

minimall
13.08.10., 00:28
i ja sam zadovoljan tim preparatom. koristim ga na 3 macke jednog psa i na jednom zecu.... tarantule su u istim prostorijama i nista im nefali