PDA

Pogledaj punu verziju : agami ispao hemipenis



nightwolf
15.08.10., 18:21
Dakle,agama stara oko godinu dana,ima sve odgocarajuce uslove(toplota,UV,spot,koliko god je moguce raznovrsnu ishranu...),kalcijum 3 puta nedeljno,vitamine 3 puta mesecno...
Nije mi jasno!desilo se vec jednom pre par meseci,i samo sam dezinfikovao,namazao antibakterijskom kremom i sam ga je uvukao.al sobzirom da je sad definitivno poceo da se isusuje,posto sam na terenu bio par dana,sad ostaje jedino amputacija:(
Posto nikako nemamo vramena i agama ni ja trebaju mi brzi saveti iskusnih!!!

davco
16.08.10., 18:51
Pa ostaje ti jedino da nadjes dobrog veterinara...ja znam za NSvet u Novom sadu, oni prihvataju slucajeve gustera, probaj kod njih, imaju iskustva...
063590192

nightwolf
17.08.10., 23:40
Hvala za broj davco.probacu.
Nego,pokusavali smo danas ja i par prijatelja da nadjemo neke primere ugunica od ovoga,al nigde nista.
Ne znam dal je pametno uopste i operisati,jel nismo uspeli ni da nadjemo postoperativni rezultat nekog primera.
Zna li neko koliko to moze biti bolno i stresno za zivotinju?jel imao iko uopste susreta sa ovim?
Jel postoji mogucnost da zivotinja sama odbaci organ?

davco
18.08.10., 19:05
Nema sanse da agama odbaci hemipenis, one ince ni rep ne odbacuju, a kamoli hemipenis, verujem da priroda misli da ce taj organ jos upotrebljavati.;)
ispadanje hemipenisa se obicno desava u slucaju nedostatka kalcijuma, da li ima tetanusne grceve ili slicne simptome?
u slucaju da odstranjuju hemipenis, veterinari ce dati opstu ili lokalnu anesteziju u zavisnosti kolika je zivotinja, i koliko je slucaj ozbiljan, itd..
nosi ga kod veta, nemoj da cekas, nekroza se moze prosiriti

nightwolf
19.08.10., 17:11
Hvala na savetima,cenim pomoc i sa obzirom da si jedini koji se malo potrudio imas pivo ako dodjes na dane piva u zr. Sa druge strane,jako mi je drago sto si pogresio,a i mislim da je velika vecina ovde prisutnih mislila da sam lud kad sam rekao da bi moglo da se desi da i sama odbaci.
Naime,desilo se ono sto se najmanje ocekivalo a to je da je agama sama odbacila organ!!!Hteo sam i danas da ga dezinfikujem i namazem,da bi sprecio prebrzo isusivanje,i dok sam ga cistio vidim da nesto to klimavo stoji(nemoj ste bezobrazni):club:Malo povuko pincetom i eto ga.krajnji deo koji je izasao bio je dosta sluzav,tako da neverujem da ce nastaviti da se siri.samo da zaraste kako treba.
Pa eto da se zna,da nebi gubili zivce,panicili,bacali pare,sekli zivotinju,traumirali je...a i da se nauci nesto i zivog primera.
### otimam lebac veterinarima,al treba misliti na zivotinju pre svega;)mali demon je inace ok,trcka,penra se,jeo je kao i obicno...jedino me interesuje jos dal ce mu nuzda predstavljati problem.
....cekamo sutra....

nightwolf
21.08.10., 11:20
Evoga i dan drugi,agama se ispraznila kao i obicno.na njoj nema nikakvih vidljivih promena,tako da se nadamo potpunom oporavku.jupiric:banana:

The Zaba
14.03.12., 15:46
druze, vidim da je stari post i da ga osvezavam, ali se meni desio slican robelm.
Kupio sam agamu staru godinu i po dana, kod mene je mozda 4 dana, proshli vlasnik mi je rekao da je pojacano hranio dubijama, agama je divlja, nije naviknuta na ruke, pokushavam da je priviknem itd... da se vratimo problemu-vidim da je sinoc vrshila nuzdu i uzmem je u ruke (navikavam je lagano na ruke, ne znam koliko cu uspeti) i primetim na kloaki suv neki delic. e sad, meni je izgledalo kao ostatak izmeta, ali u stvari je bio hemi penis, jer sam lagaaaaano povukao, mislivshi da je izmet, ali je izashao skoro ceo hemi penis. taj vrh je bio prilicno suv! ubacio sam ga u lavor sa mlakom vodom, tamo je vec nekih pola sata i vidim da mu prija i vidim da mu je smekashalo, ali nece da vrati hemi penis unutra...
cime da mazem, shta da radim i da li neko zna, npr u tom tvom slucaju, ako ostane bez dela (vrha) hemi penisa da li moze da se pari, tj da li ce biti uspeshno...
Pozdrav

evo i moj je sad odbacio to parcence. hoce li moci da se pari, da li zna neko?

nightwolf
15.03.12., 21:50
koliko sam ja skontao najcesce se dasava usled prevelikog obroka/plena.i kod mene je to bio slucaj,pojeo je neki dan pre toga odraslog misa...nemoj da panicis.izbaci mu podlogu iz terarijuma,drzi ga na cistom,i mazi taj deo nekom antibakterijskom kremom.slobodno stavi vise da bude prekriven.mozes da probas polako da ga vratis,ali ako je vec poceo da se susi verovatno ce ga opet izbaciti.znaci,dezinfikujes i probas polako da ga guras prema vrhu repa.ako neide nemoj siliti,ili seci,ili sta vec,samo drzi agamu na cistom i sam ce on izaci.mozas eventualno sa vremena na vreme da probas lagano da ga izvuces.
ne znam sta jos da dodam.
mozda ce i moci da se pari ako mu je drugi hemipenis funkcionalan.za ovo nisam siguran,al valjda nimaju veze jedan sa drugim.

The Zaba
30.03.12., 16:01
ok druze, hvala... javljam rezultate!

miki prso
04.12.13., 16:26
ja mislim da je to skoreno seme sto je vama poodpadalo a ne hemi penis..

maliduduk
17.08.14., 01:43
Znam da je tema zastarela ali nisam hteo da otvaram novu pa se nadam da ce mi neko pomoci.. ne znam kako izgleda hemipenis ali sam juce video da nesto ilazi iz kloake i mislio sam da vrsi nuzdu nisam dobro video jer se zalepio pesak.. u svako slucaju kada sma je jutros pogledao video sma idalje isto prace i posumnjao povukao sam pincetom i video da je nesto cudno. kada sam okupao agamu od peska video sam da nije uopste izmet nego veliko crvenno parce velicine otprilike klikera.. zna li neko sta je ovo i sta treba da radim da li da je odmah vodim kod veterinara.. i kod koga posto svi znaju samo sta je kuce i macka ... ili da cekam da samo otpadne ili se uvuce?!? da mazem sa necim? unapred hvala jako se brinem jer mi je agama jako mala zenkica po mojoj proceni..:(