PDA

Pogledaj punu verziju : P. murinus se ne presvlači



yowandbm
24.08.10., 10:26
Zdravo svima :icon_cheers: Imam murinusa kojeg sam kupio u isto vreme kad i drug, ali se njegov presvukao 2x, a moj ni jednom, i pri tom se ne pojavljuje van skrovišta. Bio je skriven 15-ak dana pa sam se istripovao da nije uginuo, pošto ne jede već jako dugo..Otvorio sam skrovište, video da je on ok ali se nije presvukao. Sada je ponovo ispleo skrovište i već 10-ak dana je u njemu, naravno ne jede. Znam da tarantule mogu dugo da odbijaju hranu, sakrivaju se, itd. ali me zanima čemu ta razlika u napretku između mog i onog drugog pauka??? Imam više tarantula, sve imaju iste uslove, hranu...presvlače se...samo on zabušava...ako se ne varam nije se presvukao već 2,5 meseca, a ima sa nogama 4cm... ?

Movski
24.08.10., 15:20
Pusti ga malo... Nisi trebao da mu rasturas skroviste jer si ga bezpotrebno uznemirio... Siguran sam da ce se uskoro presvuci posto tako dugo ne jede i tako dugo je u skrovistu... Povecaj vlagu na oko 80% i ostavi ga... Kad se presvuce izacice sam :)

TheBacko
24.08.10., 15:40
Zdravo bio,

za početak ako mogu da ti odgovorim na pitanje oko napredovanja - nema pravila po kojima će on rasti i nemoj se uopšte zanositi da ga upoređuješ jer je svaki jedinka za sebe...
drugo - NIKAKO ne otvaraj skrovište jer bez obzira na tvoje iskustvo ovaj pauk će te ujesti dok trepneš, pogotovo kad bude još malo porastao ...bez zezanja ti kažem, a ujed mu nije naivan uopšte...a drugi razlog je što tvoja radoznalost može da ga uznemiri u pogrešnom trenutku...kad on bude spreman i gladan izaći će sigurno, jer je on to skrovište i napravio iz nekog svog razloga
treće - dva tri meseca nisu neki vremenski period za brigu, kod njih dosta vremena prođe od trenutka kad prestanu da jedu do presvlačenja
četvrto - ja sam imao taj problem sa zatrpavanjem i rešio sam ga tako što sam terarijum stavio u orman na neko vreme, provalio sam da njima smeta svetlost, i tamo je počeo da plete kao LUD, nisam mogao da verujem na šta liči terarijum za samo par dana... probaj

izvinjavam se zbog ponavljanja nekih stvari , nisam na vreme video post Movskog, ali dobro je da se slažemo po svim pitanjima :)...možda jedino kad je vlaga u pitanju mislim da je to previše, oni su iz suvih predela pa ti je moj predlog da samo održavaš činijicu za vodu punu i to je to

yowandbm
24.08.10., 17:00
Čitao sam da mu ne treba toliko vlage pošto je (valjda) polupustinjska vrsta, a i da posudica za vodu ide tek kad budu malo veći (npr. 7cm) tako da mu i dalje prskam na 2-3 dana terarijum. Skontao sam to za rušenje skrovišta da nisam trebao, ali sam mislio da je uginuo...jer ne jede mesec dana svojevoljno. Čekam to presvlačenje kao Godoa...
Hvala na savetima svakako, lepo je čuti druga mišljenja i iskustva :D

sale1808
24.08.10., 18:46
Tacno......Svaka jedinka je jedinka za sebe...
Neke imaju bolji apetit,naravno da i brze napreduju....
Ja sam imao isto tako tarantule ista vrsta,ista starost......istu hranu su dobijali....,ali je jedan od ovog drugog duplo brze rastao,jer je naravno i vise i cesce jeo....Posle nekog vremena je ovaj drugi izgledao kao patuljak...
Mislim da je i bolje,a i zdravije za pauka da napreduje nekom normalnom brzinom,a ne naglo.....,jer ,koliko sam primetio do sada ,to moze cak i da bude uzrok nepotpunom presvlacenju kod jedinke,a presvlacenje,kao sto znamo,je najrizicniji period za nase pauke....

yowandbm
24.08.10., 19:02
Da, znam to. Ja prvi nisam za tovljenje...Treba hranu rasporediti "random", slično kao u prirodi, a ne svaki dan... Ja narednih 10 dana očekujem 3 presvlačenja + murinus, ako izađe na svetlost dana :P

yowandbm
26.08.10., 22:03
http://a.imageshack.us/img715/9428/003xlt.jpg

Ovako izgleda taj brlog koji on ne napušta uopšte...

Dusan1992
27.08.10., 15:00
Kad T budes prebacivao u veci ter napravi polu-arborealno okruzenje, ubaci neku grancicu ili nesto suplje sto lici na truplo i slicno.

yowandbm
27.08.10., 18:28
Hoću, kad se napokon bude presvukla, a posle toga još jednom...kad poraste malo, sad je sa nogama 4-5cm, ovo joj je dovoljno za sad, ima tu mesta solidno. Mišljenja za ovu vrstu su podeljena, neki kažu da je arborealna, neki da je terestrična, na internetu se nalaze kontradiktorni podaci... Do sad je kod mene bila uglavnom u ovom izdanju, kao gore na slici.

Dusan1992
28.08.10., 02:14
Meni se vise svidja kad je u arborealnom teru jer plete lepe tunele.

yowandbm
28.08.10., 12:52
Presvukao se napokon, ali mu je u transportu "otišla noga" :( To se neće srediti sa sledećim presvlačenjem jel da?

concepcion
28.08.10., 13:13
sredice se za 2,3 presvlacenja...bice skoro kao "nova"